Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
o kas negerai su ta mėsa? Aš ir dabar taip verdu ir mėsą ir uogienes, nes močiutė taip išmokė, ji daug sultingesnė ir minkštesnė ir maistinių medžiagų daugiau lieka., o ne iš taupumo. Kas iš tos uogos ten naudingo lieka kai kiti verda po 1-2 val...Ir kiek pamenu komunalinių tėvai tikrai netaupė, nei vandens, nei dujų nei elektros, nes kapeikas kainavo. Ir nebuvo nei partiniai kokie, bet turėjom ir kaimą močiutės kuri augino kiaules, ir kol sodą daržovėms auginti, ir "pobiedą"...Tiesiog tėvai labai daug dirbo. Ir darbe ir namie po darbo, mama pati rūbus mums mezgė, siuvo, senus paltus sau persisiuvinėjo, gamino maistą, daržoves vekavo, rankom skalbė, ir pusiau nemiegojus ryte vėl išeidavo į darbą...
@kaimietė Bet ir dabar lietuviai islaike tas tradicijas, maista gaminasi patys, nes pats geriausias ivertinimas yra "visai kaip naminis". Beveik pas kiekviena kas turi zemes yra vaismedziai ir svogunu lysve. Taip, jau nebereikia tureti 1 ha darzo ar sodo, kad prasimaitint, bet geriau negu kitose salyse kur uzsiauginti savo pomidora yra sensacingas atradimas.
reikia kažkaip parašyti reversinį straipsnį, kaip dabar džiaugiames gerovės valstybe. ištikrųjų jeigu ne internetas, visuomene gyventu kaip kokioj 90ųjų alternatyvoje. vis dar būtu dvd grotuvai, nuomos parduotuvės, viskas ko neturėjo tada, bet turime dabar.
@Melrouzas Apie ta sali skaitant reikia ziureti ne i tai kokie daiktai buvo ar nebuvo, o reikia ziureti i valstybes kaip sistemos ypatumus. Deja, ji buvo per didele, kad galetu uztikrinti savo pilieciams tinkamas salygas gyventi. Kadangi valstybe kontroliavo viska kas susije su zmoniu gyvenimu, zmones labai greitai pavargo nuo taisykliu kurios neatitikdavo kasdienybes. Del to buvo visur buvo atsainus poziuris (brokas- kasdienybe, produkcijos trukumas- kasdienybe, gamyklos gamindavo ne tai ko reikia indivudualiam gyventojui, o tai ka valstybe uzsake gaminti, nes valstybe zino geriau ka jos gyventojai turi naudoti), todel ir nesugebejo tapti pavyzdziu pasauliui, kaip reikia rupintis savo pilieciais.
@Melrouzas tik išvedė žmones iš proto nuo begalinio kiekio neigiamos informacijos, jau nekalbu kokia psichologinė žala daroma vaikams. Tada negalėjai niekuom skūstis, spaudoj tik propagandinis pozityvas, per tv tik koncertai , Šuriko nuotykiai, ir kiek pakilo karvių pieningumas, mokinukai tik vėlevytėm linksmi mojuoja, vieni dūkdavom lauke iki išnaktų, nei ko bijojom nei banditų nei pedofilų, durų namie net nerakindavom...O dabar kas vyksta tai svieto pabaiga. Žmonės, paaugliai masiškai žudosi, lavonai stotelėse, prie parduotuvių, narkota, kas trečioj mašinoj už vairo girtas...
pagal tokią logiką ir prie ruso labai gerai gyvenom nes tuo metu viskas buvo lyginama su 1905 metais
@ccc Su 1913 metais
Atostogos darže, kolchozo runkelių
Atostogos darže, kolchozo runkelių
lauke, parduotuvėse sugižęs šlykštus pasterizuotas pienas, milžiniškos eilės prie maisto produktų, deficitas, blatas... O nuostabiausiais prisiminimas- stogą raunanti chlorkalkių smarvė prišiktuose tualetuose ir proletariška tualetų sienų tapyba rudais šūdais.
@Atostogos darže, kolchozo runkelių tai tėveliai tavę ne kopūstuose rado, iš tuoleto parnešė?
@Atostogos darže, kolchozo runkelių na piena dabar tik gali nusipirkti surugusi is milteliu,o sovietmeciu pienas buvo tikras ir niekados nenupirkau surugusio,o knygos autorius vejus raso pirma kart girdziu ka jis raso
Netaupysi nieko neturėsi
kokie laikai buvo tokie, bet su tuberkulioze po viešas vietas niekas nesigrūdo, buvo dispancerizuotas ir tiek žinių, o dabar nori gydosi nori ne.
@101 kilometras Buvo ne tik ligoninės, bet ir sanatorijos. Giruliu vaikų sanatorija. Sanatorija Šiluteje. Kauno Raudonojo kryžiausnatorija. Domašebiciaus vardo sanatorija. Tbc sanatorija Alytuje, Pagryžuvyje Kelmes rajone gal dar ir daugiau. O dabar tik ligonines. Tunerkulioze susirgę žmones ne tik pasmerkti, bet i r atstumti.
Tai buvo fantastiskas laikmetis, vaikams pilnas uzimtumas, bureliai, stovyklos, sporto bazes, viskas nemokamai, nebuvo nei vieno vaiko gatveje, kaip yra dabar narkomanija, bomzavimas ir pan. Kiekviena vasara su tevais keliones po sajungos saliu kurortus, Gruzija, Ukraina, Bulgarija ir tt jau nekalbant apie musu pajuri Neringa, ar Palanga, viskas nemokamai, kulturinis gyvenimas verda, kiekvienas kaimelis turedavo kulturos namus, ten vyksta renginiai yra net kinoteatrai, daugelis turedavo ne tik butus po min 60 kv, bet dar ir sodo namelius su automobiliais, tad nereikia meluot, varyt propogandos ir gretinti sovietu sajunga su dabartine rusija
@Is vaikyses prisiminimu nemokamos stovyklos, sanatorijos, laikas vaikystes fantastiskai praleistas mano, noreciau net sugrizti atgal i tokia vaikyste
@Is vaikyses prisiminimu Pagal išvardijimą tėvai kpss nariai. Nori sodo stovi eilėje. Nori naujo automobilio irgi bent kelių metų eilė. 60 kvadratų tai 3 kambarių butas. Šimtabutyje trijų kambarių gal trečdalis butų. Likę dviejų o gal ir vieno kambario.
@ARA arba profsajungu funkcionieriai, tie gaudavo net po tris kelialapius per atostogas. Visos gamyklos jiems duodavo kelialapiu daugiau, kuriuos jie parduodavo ir pinigus dalindavosi su gamyklu virsininkais. Veliau jau sanatorijos ir traukiniu kontrolieriai pradejo atidziau tikrinti profsajungu nariu ir darbo pazymejimus Bet ir tuos lengva ranka israsydavo ant popieriuko.
@Is vaikyses prisiminimu Nomenklatūros atžala parašė. Jei žmogui tekdavo virš 5 kv. m. gyvenamo ploto, net į eilę butui gauti. stoti negalėjai.
@Is vaikyses prisiminimu Tevas su mama darbe, mes su sese visa diena kieme su pulku tokiu kaip mes. Cia vasara. Kitu laiku lauke po pamoku. I gruzijas, bulgarijas vaziuodavo tik partine grietinele ir siaip kurie arciau komunistu valdzios. Mums liudna nebuvo. prisigalvodavom pramogu. I palanga tevai nuvezdavo kas pora metu. Savo vaikams suteikiau normalia vaikyste.
@Is vaikyses prisiminimu Ar tik nebūsi koks runkelinis vatnikas?!
@BMW vairuotojas perejai i dalbajopu puse, kur laisves zodi nesupranti ir tau tik vatnikai?
@Is vaikyses prisiminimu Verkiu prisiminęs.-:(
@Is vaikyses prisiminimu yra toks tarybinis profesorius, siu laiku gensekas, kuris keliavo ne tik po sajungines salis, bet konservatnykams tai ne probelma
@Is vaikyses prisiminimu Nuo 1943 gal 1945 metų buvo labai sunku. Prisimenu.kad 1962 metais buvau nemokamai Arteke pionierių stovykloje. Nepradėkite smerkti. Iš Lietuvos buvo daug gerai besimokančių vaikų. Nesvarbu tėvai buvo inteligemtai ar darbininkai. Dar prisimenu.kad is taryninio ūkio bortiniu sunkvežimiu vaziuofavome į Kauną. Aplankyfavome miesto muziejus, zoologijos sodą,dramos teatrą. Kas noredavo,tas vaziuodavo.neskirse turtimgas ar ne Mano gražūs prisiminimai.
puikiai pamenu tuos laikus
puikiai pamenu tuos laikus
tada žmonės turėjo rublių, bet nebuvo tuščiose parduotuvėse ką už juos pirkti. Dabar pilnos parduotuvės visko, bet nėra už ką pirkti.
@puikiai pamenu tuos laikus pašalpiniams tinginiams tikrai nėra už ką pirkti.
nepašalpiniam netinginiui
nepašalpiniam netinginiui
@nu jo, O ką tu dirbi, partijos člienams malonumus teiki, kad toks viskuo patenkintas?
@puikiai pamenu tuos laikus buvo viskas po blatum, bet uztat labai vertinom saldumynus, gardumynus per sventes, dabar vaikai siknom uzkisti ir nebezino ko nori
@puikiai pamenu tuos laikus Tu tikriausiai kokiam prekybos centre savaitgalį nebuvęs, jei galvoji, kad žmonės pinigų neturi.
Nespręsk pagal save apie kitus.
Šiandien visas facebokas ūžtų pamačius cccp laikų kavinės patiekalą varškės pakelį ant kurio uždrėbta šaukštas grietinės ir šaukštas sveikuoliško cukrinių runkelių cukraus. Imi šaukštą pats išsimaišai ir suvalgai. Ir būni pavaręs varškės.
@ARA Dar budavo virtas kiausinis perpjautas per puse su sauksteliu mojonezo. Kai pagalvoji kokia sveika buvo mityba, nu niekaip nepersirysi, nes jeigu kas nors eilej nupirkdavo ta kiausini, tai bufete toks patiekalas vel atsirasdavo tik po dienos ar dvieju.
@ARA Kad įpratai kištis jau sukramtytą maistą ir nemoki išsimaišyt? Ar kad varškė iš xz kokių miltelių skanesnė?
@Ir ką čia pranešei? Pats aklas kai faceboke įdeda panašius patiekalus iš dainų šventės ar ligoninės pirmas puolat piktintis. O tada buvo norma kavinėje gauti varškės pakelį, grietinės ir ne nuodo cukraus šaukštą.
@ARA Ar sunku tau buvo išsimaišyt tą varškę, juk ne už dešimt eurų ją gaudavai, be to, nemeluok, tai buvo valgyklos, o ne kavinės patiekalas
@o tai Na šaukštu išmaišyta varškė buvo vaikų kavinėje. Gal ir valgyklų patiekalas. Esmės nekeičia.
@ARA Gerai būtų, kad pasidomietumete kada prasidėjo ir kada baigesi tarybų sąjungos laikai, tuomet gal sužinotumėte,kad tuo laikotarpiu daug kas pasikeitė.
Fufaikėms(kurių čia komentaruose nemažai) sovietmetis buvo rojus.
@/// kitame straipsnyje

Skaitomiausios naujienos




Į viršų