Trečiadienio rytą sostinėje streikavusių taksistų atstovai sako, kad tai nebuvusi protesto akcija, o tiesiog stichinis susirinkimas. Tikėtina, kad panašių akcijų ateityje bus išvengta, nes nėra organizacinio centro.
„Visų pirma, čia nebuvo protesto akcija. Mes susirinkome į paprastą susirinkimą. Mes tiesiog neturime cecho ar kažkokios aikštelės po stogu, kad susirinktume darbo vietoje ir pakalbėtume. Mes norėjome sužinoti, kas bus toliau, ir viskas. Prieš ką protestuoti? Policija, kaip ji teigė, padarė savo darbą – pagavo sukčius ar mokesčių nemokėtojus. Mes norėjome sužinoti, kada bus galima dirbti“, – ELTAI sakė taksi bendrovės, anksčiau besivadinusios „Autovisata“, taksistas Ruslanas, nenorėjęs atskleisti pavardės.
Pasak pašnekovo, kuriam priklauso į nežinią patekusiems taksistams sukurtos svetainės „1313.lt“ domenas, šiuo metu jau veikia taksi, kuriuos galima išsikviesti vadinamaisiais „trejetukų“ ar „septintukų“ numeriais.
Taksistų atstovas kalbėjo, kad ateityje panašių protestų, kokie buvo trečiadienio rytą, greičiausiai nebus, kadangi nėra organizavimo.
„Kam reikėjo suiminėti ar areštuoti dispečeres? Jeigu policija žinojo, kad šitose patalpose gyvena ir dirba sukčiai, tai visiems aišku, prie ko čia dispečerė. Sėdžiu, laukiu, kol įjungs telefonus, ir eisiu dirbt“, – sakė jis.
Pašnekovo teigimu, šiuo metu pagrindinė taksistų problema yra ta, kad taksistai nežino, kas turi įgaliojimus organizuoti darbą. Per kratas policininkai išdraskė kompiuterius, telefonus.
„Jeigu ir atsiras savininkų įgaliotas asmuo, kuris galės prisiimti atsakomybę ir pasakys, kad „dispečerės, jūs dirbkite, už tai bus užmokėta“, nežinau, kiek laiko užtruks įjungti telefonus ar kompiuterius. Mūsų įmonės vairuotojai sėdi ir laukia. Kas įsijungę racijas, kas taip skambina telefonu. Kai atsilieps, tada pradėsime dirbti“, – guodėsi sostinės taksistas.
ELTA primena, kad trečiadienio rytą streikuojančių taksistų kolona, apie 60 automobilių, pajudėjo į sostines gatves. Pradėję maršrutą nuo Ozo gatvės, taksistai pasiekė Geležinio vilko gatvę ir Lietuvos Edukologijos universiteto žiedą, kuriame susijungia judrios sostinės gatvės. Taksi automobiliams žiede pradėjus sukti ratus, susidarė eismo spūstys.
Pagrindinis taksistų reikalavimas – gauti darbo. Po Lietuvos kriminalinės policijos biuro pareigūnų ir mokesčių inspektorių patikrinimų be darbo yra likę apie 700 taksi vairuotojų. Tai užėmė 70 proc. sostinės taksi rinkos
Pasak Delfi.lt, dvylika sostinės Žaliųjų ežerų gatvėje 20 numeriu pažymėtame name registruotų taksi firmų, kurias pirmadienį krėtė Valstybinės mokesčių inspekcijos ir Kriminalinės policijos biuro pajėgos, jau atnaujina darbą.
Taip pat skaitykite:
Protestuojančių taksistų kolona kėlė sumaištį Vilniaus gatvėse