• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Šuo metu Lietuvoje vis yra 60 tūkst. savarankiškai dirbančių žmonių, kurie pasinaudojo lengvata atidėti privalomojo sveikatos draudimo (PSD) įmokas dėl COVID-19 pandemijos ir šių įmokų nesumokėjo iki gegužės 1-osios, praneša „Sodra“.

Šuo metu Lietuvoje vis yra 60 tūkst. savarankiškai dirbančių žmonių, kurie pasinaudojo lengvata atidėti privalomojo sveikatos draudimo (PSD) įmokas dėl COVID-19 pandemijos ir šių įmokų nesumokėjo iki gegužės 1-osios, praneša „Sodra“.

REKLAMA

Bendra dėl pandemijos ir karantino atidėtų PSD įmokų skola yra 13,6 mln. eurų. Taigi kiekvienam iš skolingų gyventojų išeina vidutinė 226 eurų skola.

Šiems skolininkams per asmenines „Sodros“ paskyras per gegužę dar buvo papildomai siunčiami priminimai / raginimai susimokėti įmokas.

Nesumokėjus per šią savaitę, nuo birželio 3 dienos bus pradėtas šių įsiskolinimų išieškojimas. Be to, šie PSD skolininkai bus laikomi nedraustais ir negalės pasinaudoti sveikatos priežiūros ir gydymo įstaigų paslaugomis nemokamai, gauti kompensuojamus vaistus.

Kiekvieną mėnesį – PSD įmoka

„Sodra“ primena, kad savarankiškai dirbantys gyventojai, kurie nedirba dar ir samdomo darbo ir nėra draudžiami sveikatos draudimu valstybės lėšomis, kiekvieną mėnesį turi sumokėti minimalią privalomojo sveikatos draudimo (PSD) įmoką – 6,98 proc. nuo minimalios mėnesio algos (MMA).

REKLAMA
REKLAMA

COVID-19 pandemijos metu, kol buvo paskelbta ekstremali situacija ir karantinas, savarankiškai dirbantys gyventojai turėjo teisę nemokėti einamųjų PSD įmokų. Net ir nemokėdami šių įmokų, jie galėjo gauti sveikatos priežiūros paslaugas.

REKLAMA

Jei šia mokestine lengvata žmogus naudojosi per visą karantiną, maksimali nesumokėta PSD įmokų suma vienam žmogui gali siekti beveik 700 eurų (692,56 eurų).

Visi savarankiškai dirbantys gyventojai, kurie per karantiną nemokėjo PSD įmokų, gavo „Sodros“ pranešimus, kuriuose nurodyta tiksli mokėtina suma. Pranešimai buvo siunčiami į asmenines „Sodros“ paskyras sodra.lt/gyventojui arba elektroniniu paštu.

Galimas atidėjimas

Jei žmogus negali iškart sumokėti visos nurodytos PSD įmokų skolos, gali pateikti prašymą dėl PSD įmokų įsiskolinimo sumokėjimo atidėjimo.

REKLAMA
REKLAMA

Įsiskolinimą galima atidėti, jei skolos suma didesnė nei 125 eurai ir jei žmogus neturi galiojančio sprendimo dėl skolos atidėjimo.

Jei žmogus anksčiau kreipėsi dėl skolos atidėjimo, tačiau pažeidė atidėjimo sąlygas ir dėl to sprendimas neteko galios, pakartotinai kreiptis dėl skolos atidėjimo galima tik po metų. Atidėti skolą galima, jei jos išieškojimas nėra perduotas antstoliui.

Svarbu prisiminti, kad iki birželio 2 d. nesumokėjus nurodytos PSD įmokos ar nepateikus prašymo dėl jos sumokėjimo atidėjimo, gali nutrūkti privalomojo sveikatos draudimo galiojimas.

sodra yra toks siukslynas kad jie moka skaičiuoti tik žmonių dirbančiu pagal vergu darbo sutartis mokescius. Toliau jie visiškai nesigaudo ir visiškas siukslynas ten pas juos su mokesčiu peržiūrą ir mokėjimų
PSD tai tokia afera įteisinta valstybes,kad nu n.....
Kas per nesąmonė yra jei nedirbi ir nemoki psd tai suprantu kad paslaugų gydimo negauni,bet kokio velnio tada esi priverstas susimoketi uz tai vistiek.
O paslaugų tai negauni. O susimokėti vistiek reikės.
niekur nera Europoje kazkokio lempinio psd bbd mokescio. Gyveni savo salyje, neturi jokiu issiskolinimu, gyveni savo name bute nesvarbu, nesikreipi i gydymo istaigas ir panasiai, bet kad vien gyveni sioje ubagu salyje, tureti kazkoki mokesti is oro moketi.. Vagiu ir banditu salis..
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų