• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

„Sodros“ mokamos pensijos ir išmokos kovo mėnesį, daliai gyventojų gali būti vienintelės pajamos, kurias jie gaus iki pat Velykų. Jos šiemet bus švenčiamos balandžio 9–10 dienomis. Taigi, verta gerai susiplanuoti būsimas išlaidas, kad didžiausiai pavasario šventei nepritrūktų pinigų.

„Sodros“ mokamos pensijos ir išmokos kovo mėnesį, daliai gyventojų gali būti vienintelės pajamos, kurias jie gaus iki pat Velykų. Jos šiemet bus švenčiamos balandžio 9–10 dienomis. Taigi, verta gerai susiplanuoti būsimas išlaidas, kad didžiausiai pavasario šventei nepritrūktų pinigų.

REKLAMA

Antradienį „Sodra“ skelbia, kokiomis dienomis pirmą pavasario mėnesį gyventojai sulauks pensijų ir išmokų į bankų korteles, namus ar kada pinigus galės atsiimti pašto skyriuose.

Kada mokamos „Sodros“ išmokos

Planuojama, kad vaiko išlaikymo išmokos bus mokamos kovo 24 d. Jas gauna vienas iš tėvų, su kuriuo teismo sprendimu arba tėvų susitarimu nustatyta vaiko gyvenamoji vieta. Išmoka vienam vaikui per mėnesį negali būti didesnė negu 1,8 bazinės socialinės išmokos.

Nuo metų pradžios šis bazinis dydis pakilo 3 eurais iki 49 eurų, tad dabar visa ši išmoka sudaro 88,2 euro.

Vaiko priežiūros išmokos gyventojus turėtų pasiekti kovo 15 d. Vidutinė vaiko priežiūros išmoka Lietuvoje siekia 653 eurus. Ją gauna maždaug 30,9 tūkst. moterų ir 10,4 tūkst. vyrų.

REKLAMA
REKLAMA

Nuo šių metų naujos vaiko priežiūros atostogos skiriamos ir išmokos mokamos jau pagal naują tvarką. Nenorėdami prarasti pinigų tėčiai ir mamos turės eiti bent 2 mėnesių neperleidžiamų vaiko priežiūros atostogų.

REKLAMA

Nėštumo ir gimdymo atostogų metu mamoms priklausančios motinystės išmokos pradedamos mokėti per 17 darbo dienų nuo prašymo su visais reikalingais dokumentais pateikimo. Šiuo metu vidutinė motinystės išmoka yra 64,6 euro už vieną dieną arba 1356,6 euro už vieną mėnesį, o ją gauna – 1,3 tūkst. mamų.

Už vieną mėnesį tėvystės atostogų vaiko tėčiams tėvystės išmokos sumokamos per 5 darbo dienas nuo tėvystės atostogų pabaigos. Minimali tėvystės išmoka už vieną mėnesį dabar yra 276 eurai, o maksimali išmoka – 2772,86 euro. Šiuo metu vidutinė tėvystės išmoka yra 1527,3 euro per mėnesį, o ji mokama apie 0,9 tūkst. tėčių.

REKLAMA
REKLAMA

Sergantiems arba sergančius prižiūrintiems ir dėl to laikinai nedarbingais esantiems gyventojams ligos išmoka sumokama per 17 darbo dienų nuo visų dokumentų ir duomenų pateikimo.

Dabar minimali vienos dienos ligos išmoka yra 9,95 euro, o mėnesio – 208,2 euro. Maksimali vienos dienos ligos išmoka yra 106,13 euro, o mėnesio – 2218,15 euro. šuo metu vidutinė ligos išmoka yra 40,3 euro per dieną, arba apie 846,3 euro per mėnesį. Šią išmoką gauna per 115 tūkst. darbuotojų per mėnesį.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Nedarbo išmoka bus mokama kovo 20 d. Tokią išmoką gauna apie 72 tūkst. darbo netekusių asmenų. Vidutinė nedarbo išmoka yra 458,3 euro per mėnesį. Vidutinė šios išmokos mokėjimo trukmė yra 4,8 mėn.

Ilgalaikio darbo išmokas gauna 5 metus ar ilgiau pas toje pačioje darbovietėje dirbę ir darbo netekę gyventojai. Ji pradedama mokėti per 10 darbo dienų nuo sprendimo priėmimo dienos. Priklausomai nuo išdirbtų metų ji yra nuo vieno iki trijų buvusių vidutinių atlyginimų, padaugintų iš 77,58 proc.

REKLAMA

Šalpos išmokos per kredito įstaigas (bankus ir kredito unijas) bus mokamos kovo 13 d., o per išmokas pristatančias organizacijas ir atsiimant Lietuvos pašte – nuo kovo 10 d. iki kovo 26 d.

Kada mokamos „Sodros“ pensijos

„Swedbank“ klientams pensijos į gyventojų sąskaitas „Sodra“ planuoja pervesti nuo kovo 10 iki kovo 13 dienos.

Šiaulių, „Luminor“ (buvusio „DnB“) bankų klientai, gyvenantys Vilniaus, Šiaulių, Alytaus regionuose, pensijų turėtų sulaukti – kovo 8 d., Kauno, Klaipėdos, Mažeikių regionuose – kovo 9 d., o Marijampolės, Šilalės, Utenos ir Panevėžio regionuose – kovo 10 d.

REKLAMA

SEB Vilniaus teritorinio skyriaus aptarnaujamiems klientams pensijos bus pervedamos kovo 9 d.

Kitiems SEB, Medicinos, „Citadele“, „Luminor“ (buvusio „Nordea“) bankų ir kitų kredito, mokėjimo įstaigų klientai pensijas gaus kovo 10 d.

Atsiimti pensijas Lietuvos pašte bus galima kovo 10–26 d. Šiomis dienomis pensijas į namus pristatinės ne tik pašto, bet ir bendrovių „Bastaras“ ir „Rausidas“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pensijų anuitetai kaupusiems antrojoje pensijų pakopoje bus mokami kovo 24 d.

Šiuo metu senatvės pensijas gauna 616,2 tūkst. asmenų. Vidutinė senatvės pensija Lietuvoje yra 482,7 euro. Vidutinė pensija turint būtinąjį stažą dabar yra 512,6 euro, o jo neturint – 308,8 euro.

Be kita ko, Lietuvoje yra 235,8 tūkst. našlių, našlaičių ir 121,6 tūkst. netekto darbingumo pensijų gavėjų. Vidutinė našlių ir našlaičių pensija dabar yra 52,6 euro (tik našlių pensija yra 32 eurai), o netekto darbingumo – 315,8 euro.

Nesuprantu dėl ko rašoma kada mokės. Koklomis dienomis buvo mokama, taip ir toliau mokama...Pvz. aš visada gaunu 21-22d.d. Bereikšmis straipsnis.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų