Socialdemokratai siekia ir trumpesnės darbo dienos, ir keturių dienų darbo savaitės

Socialdemokratai siekia, kad Lietuva pereitų prie trumpesnės darbo dienos, remia idėją dėl keturių dienų darbo savaitės.

Socialdemokratų paskelbtoje rezoliucijoje teigiama, kad Lietuva kuo greičiau pereitų prie 35 valandų darbo savaitės, o atskirų sektorių, pavyzdžiui, socialinio, darbuotojai galėtų dirbti keturias darbo dienas. 

Rezoliucijoje dėl darbo ir darbo santykių ateities pabrėžiama, kad COVID-19 krizės metu darbuotojų, ypač dirbančių priešakinėse kovos su pandemija linijose, padėtis dėl prastų darbo sąlygų bei patiriamo streso yra labai bloga.

 „Daugybė darbuotojų sveikatos apsaugos, švietimo, socialinio, viešojo saugumo, prekybos ir aptarnavimo sektoriuose, taip pat maisto ir kitų prekių kurjeriai rizikavo savo gyvybėmis, tačiau niekas – nei valstybė, nei verslas – jiems iki šiol nėra tinkamai atsilyginę”, – sakoma dokumente.

Socialdemokratai akcentuoja, kad šiuo metu atskiruose sektoriuose, o ypač tarptautinių pervežimų ir logistikos, žmonės dirba ekstremaliomis sąlygomis, gaudami minimalų atlygį už įtemptą darbą, ir kas dieną priversti kovoti dėl savo išgyvenimo ir orumo.

Rezoliucijoje teigiama, kad Lietuva nebeturi jokių galimybių kliautis pigios darbo jėgos šalies statusu: „Mūsų tikslas matyti Lietuvą didesnės pridėtinės vertės bei aukštesnių atlyginimų ir pajamų šalimi, o tam būtina investuoti į profesinio orientavimo, darbo jėgos perprofiliavimo ir perkvalifikavimo programas daug didesnes lėšas“. 

Norima, kad visose valstybės ir savivaldybių kontroliuojamose įmonėse bei organizacijose galiotų kolektyvinės sutartys, profesinėms sąjungoms priklausančių asmenų skaičius augtų, ir kad profsąjungų įtaka darbo rinkoje didėtų. 

Taip pat siūloma didinti minimalų bazinį atlyginimą ir įvertinti universalių bazinių pajamų modelio galimybes.

Valstybei siūloma skatinti  ir remti socialiai atsakingus darbdavius, pavyzdžiui, suteikti prioritetą viešuosiuose pirkimuose visoms įmonėms, kuriose galioja kolektyvinės sutartys.


Rašyti komentarą...
G
Gydytojas
2021-05-03 07:33:31
Pranešti apie netinkamą komentarą
Gydytojas turėtų dibti daugių daugisuiai kokią valandą per metus. Mokytojai tik vasarą ir tik po 2 valandas per savaitę, socialinius darbuotojus išvaikyti visai, - kam jie reikalingi, tegu ilsis ir atostogauja, o mes sumesime į biudžetą papildomai pinigų ir jiems mokėsime buvimo mokestį, orų, kad būtų galima į Turkiją bent porą kartų per sezoną nuskristi. Ar blogai žmonės gyvena tipinėje socialdemokratų valstybėje Venesueloje, Š.Korėjoje? Va, Š.Korėja yra laimingiausių žmonių šalis pasaulyje, kaip rodo tyrimai
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų