Skvernelis: į Lietuvą ateina naujas prekybos tinklas Papildyta 16:08 val.

Premjeras Saulius Skvernelis savo paskyroje socialiniame tinkle „Facebook“ trečiadienį pranešė apie naujo žaidėjo atėjimą į Lietuvos mažmeninės prekybos rinką.  TV3.lt šaltiniai patvirtino, kad investicijas planuoja vokiečių mažmenininkas „Rewe group“, kuriam šiuo metu priklauso daugiau nei pusė prekybos tinklo „Iki“ akcijų. 

Tokią informaciją jo patarėjas Lukas Savickas BNS patvirtino, kad premjeras susitiko su „Rewe“ atstovais. Anot jo, „Rewe“ padidino savo dalį bendrovėje „Palink“ nuo mažiau nei 50 proc. iki maždaug 94 proc. ir planuoja plėtrą Lietuvoje.

„Buvo vieno didžiausių prekybos tinklų atstovo, valdybos nario, atsakingo už šitą regioną atvykimas. Atsiliepimas į tą laišką (premjero kvietimą investuoti Lietuvoje – BNS), kuris buvo parodytas pačiai valdybai, ir nusiteikimas keisti iš esmės strategiją, tai yra ne uždarinėti savo parduotuves, tapti kontrolinio akcijų paketo savininku (....) ir daryti plėtrą tais pačiais principais, kur „Rewe Group“ tinklai daro daugelyje Europos valstybių“, – po Vyriausybės posėdžio trečiadienį žurnalistams sakė S. Skvernelis.

„Tas mus labai tenkina ir džiugina, nes kalbama apie konkurencijos didinimą ir dideles investicijas į Lietuvą“, – pridūrė jis.

Premjeras pabrėžė, kad Vyriausybė neatsisako savo planų stiprinti vidutinio ir smulkaus bei šeimų prekybos verslą.

„Nematau čia grėsmės. Dar daugiau, kalbant apie tas patirtis, kurios yra kitose Europos valstybėse, kur daro „Rewe Group“, būtent yra stiprinimas gamintojų, tiekėjų kooperaciją, vietinių gamintojų skatinimas. Ir tai labai svarbus požiūris, kad vietiniam verslui yra skiriamas prioritetas. Mus toks požiūris tenkina“, – tvirtino S. Skvernelis.

Premjeras šiemet rugsėjį pakvietė 12 Europos didžiųjų prekybos tinklų investuoti Lietuvoje. Tuomet teigta, kad sąraše yra prekybos tinklai, veikiantys Europoje ir kitur, tačiau jų pavadinimai nebuvo atskleidžiami. S. Skvernelis trečiadienį neatsakė, kiek sulaukė atsakymų į išsiųstus kvietimus.

„Neskubėkime, kiekviena naujiena, kuri yra, ji bus jums paskelbta. Puikiai suprantate, kad pats investuotojas, kuris ketina investuoti, apsisprendžia, kada gali būti skelbiamos detalės, kada gali būti skelbiamos datos, kada gali būti skelbiami pavadinimai. Taip buvo su visais investuotojais, iki paskutinės minutės, kol nebuvo sutarta paviešinti, turbūt nebuvo nė apie vieną stambų investuotoją Lietuvoje mes nežinojome“, – sakė premjeras.

REKLAMA

„Palink“ generalinis direktorius Gerardas Rogas sako, jog artimiausiu metu ketinama ir toliau stiprinti „Iki“ pozicijas Lietuvoje. Per dvejus metus šalyje planuojama atidaryti 20 naujų „Iki“ parduotuvių ir rekonstruoti apie 50 esamų.

„Naujos investicijos rodo, kad judame teisinga linkme ir turime daug potencialo“, – pranešime spaudai sakė G. Rogas.

„Esame įsitikinę, kad šis žingsnis dar labiau sustiprins „Iki“ prekybos tinklo poziciją Lietuvoje ir padės užtikrinti dar didesnį pirkėjų ir mūsų darbuotojų pasitenkinimą“, – pranešime spaudai sakė „Rewe“ International“ valdybos narys Januszas  Kulikas.

„Galiu pasidžiaugti, kad didelę patirtį turinti ir tokios apimties verslo grupė apsisprendė investuoti bei plėsti savo verslą Lietuvoje. Gavau asmeninį patikinimą, kad skaidrios ir visiems vienodos taisyklės yra pagrindas ilgalaikėms investicijoms“, – tvirtina S. Skvernelis.

„Lietuvos mažmeninės prekybos rinka yra patraukli užsienio investuotojams. Šiandien susitikau su vienu iš jų, atsiliepusiu į rugsėjį išsiųsta mano kvietimą didžiausiems Europos prekybos tinklams.


Rašyti komentarą...
3
321
2018-11-07 13:29:22
Pranešti apie netinkamą komentarą
Jo blyn tik prekybos centrų ir truksta...
Atsakyti
-2

P
Petras
2018-11-07 13:50:19
Pranešti apie netinkamą komentarą
Ūkininkė savo pagamintos lietuviškos giros negali parduoti puslitrinio butelio už 2,10€.Kodėl ji tiek nori gauti? Mineralinis vanduo 05l kainuoja daugiau nei 1l. pieno vertės, ar čia nieko nepasako , kur yra lobis pakastas? Dundukas Tu skverneli , neturi jokio supratimo apie ūkinę veiklą ir netokiam šlapausiui būti ministru pirmininku.Nei ministras geras , a nei policininkas ištaves išeina, skysta košė galvoje.
Atsakyti
0

Z
Zbignevas
2018-11-07 15:18:06
Pranešti apie netinkamą komentarą
Is zmogaus menta eina padaryti,bet is mento zmogaus niekados nepadarysi. :)
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (23)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų