Siūloma sudaryti galimybę gauti šalpos pensijas perkeltiems asmenims

Siūloma sudaryti galimybę asmeniui gauti šalpos išmoką, kai iš užsienio valstybių neįmanoma gauti duomenų apie jose asmeniui mokamas pensijas ir išmokas. Šį klausimą trečiadienį posėdyje svarstys Vyriausybė. 

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija (SADM) teigia, kad įstatymo pakeitimai sudarytų galimybę iš kitų valstybių atvykusiems ir prieglobstį Lietuvoje gavusiems asmenims, taip pat perkeltiems lietuvių kilmės asmenims, gauti šalpos senatvės pensiją, šalpos neįgalumo pensiją, šalpos našlaičių pensiją ar šalpos kompensaciją.

Ministerija pažymi, jog Lietuvos įstaigos susiduria su situacijomis, kai negali paskirti šalpos išmokų dėl to, kad iš užsienio valstybių institucijų neįmanoma gauti informacijos, nes tam tikros valstybės nėra, pavyzdžiui, prisijungusios prie tarptautinių konvencijų.

Informacijos nepavyksta gauti ir dėl nuo asmenų nepriklausančių aplinkybių, tarkime, sudėtingos politinės ar ekonominės padėties tam tikrose užsienio valstybėse (Venesueloje, Sirijoje ir kitur).

„Iš viso Venesueloje gyvena apie 1000 Lietuvos piliečių ir lietuvių kilmės asmenų. Tarp jų yra ir pensinio amžiaus, ir neįgalių asmenų, kuriems atvykus į Lietuvą negalės būti skiriamos šalpos išmokos, nes kyla problemų gauti informaciją apie jiems Venesueloje paskirtas ir mokamas išmokas“, – rašoma Vyriausybės kanceliarijos pažymoje. 

Šiuo metu į Lietuvą iš krizėje esančios Venesuelos yra perkelti 28 lietuvių kilmės asmenys. Lietuvos ambasada Madride bendrauja su daugiau kaip 80 asmenų, kurie turi perkeliamojo asmens statusą ir siekia persikelti iš Venesuelos į Lietuvą. Dar tiek pat asmenų teiraujasi apie tokio statuso gavimo galimybes ir svarsto teikti prašymus.

Pakeitimais būtų nustatoma, kad šalpos išmokas mokanti įstaiga, nustačiusi, jog iš užsienio institucijų negalima gauti reikiamos informacijos, per 10 darbo dienų priima sprendimą dėl šalpos išmokos skyrimo ar mokėjimo atnaujinimo (pratęsimo), nereikalaudama pateikti duomenų apie užsienio valstybių pensijas ir pensijų išmokas. 

REKLAMA

Planuojama, kad įstatymo pakeitimai įsigaliotų nuo šių metų liepos.  

Dabar šalpos neįgalumo ir šalpos senatvės pensijos skiriamos asmenims, neturintiems teisės gauti didesnių arba tokio pat dydžio socialinio draudimo pensijų, valstybinių pensijų ir išmokų, pensijų kaupimo išmokų, užsienio valstybių pensijų ir kitų periodinių pensinio pobūdžio išmokų.

Šalpos išmokos mokamos iš valstybės biudžeto lėšų. Šalpos pensijos bazė – 143 eurai. 


Rašyti komentarą...
P
Pensininkas
2021-06-09 11:01:17
Pranešti apie netinkamą komentarą
Premjere Simonyte ,pirma grazinkite pensininkams uz ypatingai kenskmingas darbo salygas,kai per pirmaja krize pavogete is ligotu pensininku pensijas.Tai ne kokios ismokos,o tai pinigai uz tai, kad neisleidote i pensija penkiais metais anksciau pakeisdami istatyma.Mus pensininkus apvogete du kartus.Ar mes gyvename demokratineje valstybeje,kai is pensininku yra per jega atimami pinigai.Isvardinkite nors viena valstybe ,kuri is zmoniu atima pinigus.Konservatoriai viena karta pasirupinkite savais zmonemis,o ne kazkokiais perejunais.Vastieciai pernai 10% grazino.Jiems rupi vargsai ,ligoti pensininkai.
Atsakyti
0

M
Morta
2021-06-22 12:48:23
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kas turi staza mokekit kaip priklauso nuo1994m,pagal staza,jug laisvoj lietuvoj gyvenam jau 30 metų,,stažas 35 metai,pagal įstatyma pencija jau nebegali būti skaičiuojama iki 1994 m.o, lietuvoj sodra,net neskaičioja duoda pašalpa,kaip ir staža neturiančiam asmeniui,o kaip elgiasi su žmogumi,baisu.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (2)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų