Siūloma leisti susigrąžinti daugiau mokesčio besimokantiems

Seimas svarstys Gyventojų pajamų mokesčio įstatymo pataisas, kuriomis siūloma išplėsti galiojančią gyventojų pajamų mokesčio lengvatą ir nustatyti galimybę susigrąžinti dalį sumokėto pajamų mokesčio už per kalendorinius metus patirtas išlaidas už profesinį mokymą (ar jo dalį) ir (ar) aukštojo mokslo studijas, neatsižvelgiant į tai, kelinta atitinkama kvalifikacija įgyjama.

„Atsižvelgiant į pokyčius šiandieninėje darbo rinkoje siekiama sudaryti papildomas galimybes turimą profesiją pakeisti nauja, kartu siekiama prisidėti prie efektyvios mokymosi visą gyvenimą sistemos kūrimo, į ką 2018 m. Lietuvos ekonominėje apžvalgoje yra rekomendavusi EBPO.

Siūloma išplėsti pajamų mokesčio lengvatą nustatant galimybę susigrąžinti dalį sumokėto mokesčio už patirtas išlaidas apmokant aukštojo mokslo ar profesines studijas nevertinant kelinta kvalifikacija įgyjama. Šiuo metu lengvata taikoma tik apmokant pirmąsias studijas“, – pristatydamas projektą Seimo nariams sakė finansų ministras Vilius Šapoka.

Jei pataisoms būtų pritarta, nuolatinis Lietuvos gyventojas, kuris mokosi ar studijuoja, galėtų susimažinti mokėtiną pajamų mokestį iš metinių pajamų atskaitant patirtas išlaidas už profesinį mokymą pagal formaliojo profesinio mokymo programą, kurią baigus įgyjama atitinkama kvalifikacija, formaliojo profesinio mokymo programos modulį, kurį baigus įgyjama atitinkama kompetencija (kompetencijos) ir (ar) studijas, kurias baigus įgyjama bet kuri atitinkama aukštojo mokslo kvalifikacija.

Siūloma, kad projekto nuostatos būtų taikomos paskaičiuojant ir deklaruojant 2020 m. ir vėlesnių metų pajamas. Po pateikimo projektui vieningai pritarė 73 balsavime dalyvavę Seimo nariai. Pagrindiniu šio klausimo svarstyme paskirtas Biudžeto ir finansų komitetas. Projektus Seimo posėdyje numatoma svarstyti lapkričio 10 d.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų