• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Europos Centriniam Bankui (ECB) ketvirtadienį pagrindines palūkanų normas padidinus 50 bazinių punktų, Lietuvos banko (LB) valdybos pirmininkas Gediminas Šimkus sako, kad šis didinimas – dar ne paskutinis. 

Europos Centriniam Bankui (ECB) ketvirtadienį pagrindines palūkanų normas padidinus 50 bazinių punktų, Lietuvos banko (LB) valdybos pirmininkas Gediminas Šimkus sako, kad šis didinimas – dar ne paskutinis. 

REKLAMA

Anot jo, nepaisant tam tikrų įtampų finansų rinkose, infliacijos procesai euro zonoje nedingo. 

„Turime matyti šiek tiek toliau už tokius staigius rinkos pokyčius, žvelgti į horizontą. Taip, įvyko tam tikros rinkos įtampos dėl problemų JAV bankuose, bet jos buvo išspręstos ir jau antradienį matėme staigų rizikos sumažėjimą. Matėme problemas ir „Credit Suisse“ situaciją, bet matėme ir staigią situacijos korekciją“, – žurnalistams penktadienį sakė G. Šimkus. 

„Infliaciniai procesai nedingo euro zonoje, todėl taip, mes turime būti atsargūs ir atidūs žiūrėdami į ateitį, bet, mano vertinimu, tai nėra paskutinis palūkanų normų didinimas“, – pridūrė centrinio banko vadovas. 

REKLAMA
REKLAMA

G. Šimkaus vertinimu, ECB palūkanų normas didina siekdamas, kad infliacija grįžtų į 2 proc. lygį vidutiniu laikotarpiu. Pasak LB vadovo, nepaisant energijos kainų mažėjimo, infliacijos augimui įtakos vis dar turi darbo užmokesčio augimas. 

REKLAMA

„Taip, energija daro savo korekcijas, bet įsijungia kitos jėgos, kurios veikia priešingomis kryptimis. (...) Giluminės darbo užmokesčio augimo euro zonoje jėgos yra įsijungusios, jos veikia ir toliau stiprins darbo užmokesčio veikiamos infliacijos augimą“, – sakė G. Šimkus. 

„Negalime nuvertinti spaudimo ir darbo užmokesčio augimo poveikio infliaciniams procesams“, – pridūrė jis. 

G. Šimkus taip pat pastebėjo, jog ECB pinigų politika jau žengia į ribojimo, mažesnio ekonominio aktyvumo teritoriją.

REKLAMA
REKLAMA

„Mūsų pinigų politika nebėra nei skatinanti, nei ribojanti, dabar žengiame į ribojimo teritoriją. (...) Nepaisant palūkanų normos didėjimo, poveikio prasme pinigų politika ir toliau buvo skatinanti, tik mažiau, ekonominį aktyvumą. Dabar įžengiame su paskutiniu padidinimu į ribojimo teritoriją, pinigų politika pradeda riboti ekonomikos aktyvumą, čia tada riekia devynis kartus pamatuoti, vieną kartą pjauti“, – sakė G. Šimkus. 

Jis nevertino, kiek gegužę ECB galėtų padidinti palūkanų normos.

„Kai įžengiame į ribojančią teritoriją, skubėti su tokiais pasvarstymais, mano galva, būtų neatsakinga, nes iki gegužės turėsime labai svarbių duomenų, bent du infliacijos skaičiai, darbo rinkos duomenys, matysime, kas vyksta, kaip keisis perkainojimai finansų rinkose, nes dabar buvo staigūs sujudėjimai, tai labai svarbi informacija“, – sakė G. Šimkus. 

Paklaustas apie palūkanų normų mažinimo galimybę, G. Šimkus sakė, jog „artimame horizonte“ to nematytų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų