Siekia pigesnių darbo vizų lietuviams: Jungtinės Karalystės tvarką vadina diskriminacine

Lietuvos diplomatinė tarnyba siekia, kad Jungtinė Karalystė atpigintų darbo vizas Lietuvos piliečiams, o dabartinę tvarką vadina diskriminacinė.

Lietuvos, Estijos, Bulgarijos, Rumunijos ir Slovėnijos piliečiams nuo šių metų pradžios taikoma 55 svarais didesnė vizų kaina nei kitų ES šalių piliečiams.

Lietuvos užsienio reikalų ministerija teigia, kad šį klausimą kelia tiek ES institucijose, tiek dvišaliuose santykiuose su Jungtine Karalyste.

„Šis diskriminacinis atvejis žinomas ir Europos Komisijai, apie tai informuota ir EK vadovybė. Esame įsitikinę, kad lygus visų ES piliečių traktavimas santykiuose su JK yra bendras visų ES šalių narių interesas“, – BNS sakė užsienio reikalų viceministras Arnoldas Pranckevičius.

Pasak jo, klausimas ne kartą aptartas su EK atstovais, ES ambasadorių posėdžiuose, dvišaliu lygmeniu su kitomis ES šalimis narėmis.

„Siekiame, kad problema būtų iškelta ES-JK bendradarbiavimo institucijose. Klausimas yra keliamas ir dvišaliu lygmeniu su Jungtine Karalyste“, – teigė A. Pranckevičius.

Britai teigia, kad vizų kaina skiriasi, nes Lietuva ir kitos keturios šalys nėra prisijungusios prie 1961 metų Europos Tarybos socialinės chartijos, numatančios supaprastintą darbo vizų išdavimą.

Lietuvos diplomatai atkerta, kad tokie argumentai neįtikina, nes Lietuva, kaip ir kitos keturios ES valstybės narės, kurioms nepritaikytas mokesčio sumažinimas, yra prisijungusios prie modernesnės 1996 metų Europos Tarybos socialinės chartijos.


Rašyti komentarą...
N
Nesupratau
2021-02-15 19:08:51
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kaip galėjo Lietuva prisijungti prie 1961 m chartijos jeigu Lietuvos kaip nepriklausomos valstybės tuo metu net nebuvo...
Atsakyti
0

D
Džiugas
2021-02-16 21:51:57
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kodįl diskriminacinė? Lietuviai žulikų tauta,rizikos grupė,Anglai gerai daro,o jūs savo europoj visi jei taip norit ir būkit lygūs,atmerkit akis jūs homo mėlytojai...
Atsakyti
-1

SKAITYTI KOMENTARUS (2)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų