SGD terminalas nukonkuruoja rusiškas dujas

95 proc. Lietuvos vartotojus pasiekusių dujų gegužės pradžioje buvo importuotos per Klaipėdos suskystintųjų gamtinių dujų (SGD) terminalą, pranešė jo operatorė „Klaipėdos nafta“.

Pasak „Klaipėdos naftos“, jau keletą mėnesių SGD kaina nukonkuruoja dujotiekiais importuojamas rusiškas dujas, tad vartotojai naudojasi galimybe jų įsigyti pigiau didmeninėse rinkose.

Pasak bendrovės, šiuo metu terminalo veikla yra efektyviausia nuo jo veiklos pradžios.

„Galimybė įsigyti dujas atviroje rinkoje verslui leidžia itin lanksčiai reaguoti į pokyčius pasaulinėse rinkose, tad visoje Europoje jaučiamos tendencijos matomos ir mūsų šalyje. Matome, kad verslas šiuo metu aktyviai naudojasi galimybe dujas patiekti kuo pigiau“, –pranešime teigia bendrovės Klaipėdos SGD tarnybos vadovas Arūnas Molis.

Balandžio mėnesį per SGD terminalą į Lietuvą įvežtų dujų dalis sudarė 83 proc. visų į šalį importuotų dujų. Didžioji dalis jų – 92 proc. – atgabentos iš Norvegijos dujų skystinimo gamyklos. Balandį terminale išdujinta apie 1,48 TWh dujų – 28,3 proc. daugiau nei prieš metus.

REKLAMA

Terminalo pajėgumais naudojasi valstybės valdomos grupės „Lietuvos energija“ antrinė įmonė „Lietuvos energijos tiekimas“ (LET) ir didžiausia dujų vartotoja šalyje – Jonavos trąšų gamintoja „Achema“.

Naujausiais duomenimis, „Achema“ šiais dujiniais metais rezervavo 6,118 mlrd. kWh (esant konkrečioms sąlygoms) pajėgumų – tai maždaug 6 dideli dujovežiai, gabenantys po 138 tūkst. kubinių metrų SGD.

LET iki spalio 1-osios turėtų atsigabenti apie 4,318 mlrd. kWh SGD.


Rašyti komentarą...
G
Grigorij
2019-05-10 22:16:45
Pranešti apie netinkamą komentarą
Cia panasiai, kaip su TSRS dvieju LR okupaciju bei lietuviu tautos genocido irodymais (tiesa, LR BK irodymu nereikia: ten tie teiginiai nekvestionuojami, uz ju neigima - bausme). Niekas negali paneigti, kad Norvegijos vamzdines dujos brangesnes uz rusiskas. Dar Landsbergis liepe pirkti tas brangias dujas, kad pasijustume "TIKRAIS europieciais". :))) Ir Vokietija drista priesintis JAV, kovojant uz pigias RU vamzdines dujas per "Nordstream", "Nordstream 2". Nors Vokietija, VISOS ES itakingos valstybes turi pakankamai SSG terminalu. O norvegams tas dujas dar reikia suskystinti. Nejaugi jie tokie durni, kad suskystintas dujas parduoda pigiau, nei vamzdines??? Dar pristatymas ne per dujotieki yra brangesnis. O Klaipedos SSG terminalas uz dyka isdujina dujas? O gal musu SSG terminalas - stebukladariai, panasiai, kaip alchemikai svina paversdavo auksu? As suprantu, kad isigyjus "independence", LR priversta juo naudotis (LR gyventoju saskaita). Bet, sakyti, kad tai dar ir PELNINGA!.. TV3 - SAUNUOLIAI! :)))
Atsakyti
-1

SKAITYTI KOMENTARUS (2)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų