• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Reikia pamiršti norą būti milijonieriumi, sako turtuolis Grantas Cardone. Reikia norėti būti multimilijonieriumi. Jei manote, kad milijonas dolerių jums užtikrins finansinį saugumą ir stabilumą, smarkiai klystate. Atsižvelgiant į dabartinės ekonominės aplinkos, vyriausybių ir finansų rinkų nestabilumą, yra naivu tikėtis, jog milijonas dolerių taps pakankama pinigų suma, užtikrinančia jūsų ir jūsų šeimos finansinį saugumą.

REKLAMA
REKLAMA

„Fidelity Investments“ atlikto tyrimo rezultatai rodo, kad 42 procentai milijonierių vis vien nesijautė turtingi ir finansiškai saugūs. Tam, anot tyrimo, jiems reikėtų bent 7,5 milijonų dolerių vertės grynojo turto.

REKLAMA

Tapimas multimilijonieriumi neturėtų būti siejamas su nuolatiniu savo santaupų kaupimu. Tapimas multimilijonieriumi yra kūrybinis procesas, teigia Cardone. „Entrepreneur.com“ pateikia septynias Cardones išskirtas multimilijonierių paslaptis, arba principus, kurie galėtų jums padėti tapti išskirtinai turtingais žmonėmis.

1. Pasiryžkite tapti multimilijonieriumi

Be abejo, visų pirma turite apsispręsti tapti multimilijonieriumi. Cardone pasakoja, jog viską pradėjo nuo nulio – neturėjo pinigų, tiesiog turėjo idėjų ir daug dirbo. Kaip giriasi Cardone, dabar jo turtų vertė yra tokia, jog jos niekas nepajėgtų sunaikinti. Taigi pirmasis žingsnis yra apsisprendimas ir tikslo išsikėlimas. „Aš daugelį metų kasdien sau pasirašydavau tokį teiginį: esu vertas daugiau nei 100 mln. dolerių!“, - savimi negalėjo atsigerėti Cardone.

REKLAMA
REKLAMA

2. Atsikratykite varguoliško mąstymo

Pasaulyje nėra tokio dalyko kaip pinigų trūkumas – jų yra visuomet. Užtat yra trūkumas žmonių, kurie tinkamai apie tai susimąstytų. Norėdami tapti milijonieriumi, jūs turite atsikratyti varguoliško mąstymo, postringauja Cardone. Pasak jo, apie tai jis gali šnekėti remdamasis savo patirtimi. Augdamas pakankamai skurdžioje šeimoje, Cardone nuolatos girdėdavo savo mamos pamokymus: „Suvalgyk visą maistą, juk žmonės kituose kraštuose badauja“, „Nieko neišmesk“, „Pinigai neauga ant medžių“. Anot turtuolio, tokie pamokymai tiesiog ugdo baimės ir neryžtingumo jausmą. Tad, kaip pabrėžia Cardone, tokio pobūdžio mąstysena tikrai neprisidės prie to, jog taptumėte turtingais.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

3. Laikykite tai savo pareiga

Pinigai nėra vienintelis dalykas, kuris motyvuoja multimilijonierius. Jiems svarbu yra ir tai, koks yra jų veiklos įnašas į rinką. Kitaip tariant, multimilijonieriui labai svarbu, jog jis ir jo veikla būtų pripažinti. Cardone neslepia, jog visuomet svajojo apie turtus, bet, pasak jo, svarbus buvo ir galimybės išnaudoti savo potencialą aspektas. Tad multimilijonieriai nemažina savo ambicijų netgi tada, kai padėtis tampa sudėtinga. Priešingai – jie sau suformuoja dar aukštesnius tikslus, mat savo veiklą vertina kaip tam tikrą įnašą į savo šeimos, kompanijos ar bendruomenės gerovę.

REKLAMA

4. Sekite kitų  multimilijonierių pavyzdžiu

Cardone multimilijonierių gyvenimu domėjosi jau nuo dešimties metų. Skaitė jų patarimus ir gyvenimo istorijas, mokėsi įvairiausių turtuolių gyvenimo gudrybių. Multimilijonieriai buvo didžiausi Cardones mokytojai ir įkvėpėjai. Juk negalite išmokti uždirbti pinigų klausydami tų, kurie patys nesugeba jų uždirbti. Kas dažniausiai sako, jog pinigai neatneša laimės?, - paklausia Cardone ir tuojau pat pats atsako, - tie, kurie neturi pinigų. O kas teigia, kad visi turtuoliai yra godūs? Tie, kurie gyvena vargingai, - dar kartą savąja išmintimi pasidalina Cardone. Pasak jo, turtingi žmonės nekalba tokių niekų. Jums tereikia sekti multimilijonierių pavyzdžiu – domėtis, ką jie skaito, kaip investuoja, kas juos motyvuoja.

REKLAMA

5. Dirbkite kaip tikras milijonierius

Turtingi žmonės laiką vertina kiek kitaip nei kiti. Tiesiog multimilijonieriai laiką perka, o neturtingieji jį parduoda, paaiškina Cardone. Turtingieji supranta, jog laikas yra brangesnis nei patys pinigai. Tad taupydami laiką tose srityse, kuriose jų kompetencija yra ribota, arba ten, kur jie negali sau leisti prabangos švaistyti laiką, turtuoliai samdo kitus žmones, pavyzdžiui, namų tvarkytojus. Cardone perspėja, jog nereikėtų pernelyg įsijausti į multimilijonieriaus vaidmenį – smarkiai dirbti vis vien reikėtų. Finansine sėkme pasižymintys žmonės visą savo laiką praleidžia „medžiodami“ savo sėkmę, o tai yra neatsiejama nuo sunkaus darbo. Pasak Cardones, visuomet turite dirbti taip, jog pajaustumėte, kad laimite, o ne vien tik dirbate.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

6. Pamirškite išlaidavimą ir pereikite prie investavimo

Turtuoliai neleidžia pinigų – jie juos investuoja. JAV multimilijonieriai žino, kad valstybės mokesčių sistema yra palankesnė investavimo, o ne pirkimo veiklai. Turtuolis apartamentus nusipirks ne tam, kad juose patogiai gyventų, o todėl, kad jie jam generuotų pajamas ar kurtų pridėtinę vertę. Eilinis žmogus automobilį perka, atsižvelgdamas į jo patogumą ir išvaizdą. Turtuolis savo kompanijai automobilius perka tam, jog jie būtų panaudoti kuriant kompanijos pajamas.

REKLAMA

7. Diversifikuokite savo pajamų šaltinius

Išmintingi multimilijonieriai niekada nėra priklausomi nuo vieno pajamų šaltinio. Jie turi bent keletą skirtingų pajamų šaltinių. Cardone pasakoja, kad savo karjeros pradžioje vertėsi tik vienu verslu – be abejo, ir jis kūrė septynženklių sumų pajamas, pabrėžia turtuolis, – bet kiek vėliau nusprendė investuoti į nekilnojamojo turto rinką. Kuomet nekilnojamojo turto verslas pradėjo strigti, jis perėjo ir į trečiąją verslo sritį. Tą kartą Cardone ėmėsi vystyti programinės įrangos kūrimo verslą. Taigi kuo daugiau skirtingų pajamų šaltinių turėsite, tuo stabilesnė bus ir jūsų finansinė padėtis.

Galiausiai, multimilijonieriai nori, jog turtingais taptų ir kiti žmonės. Paprastus žmones toks jų požiūris gali stebinti, bet, pasak Cardones, dar labiau stebisi patys multimilijonieriai, niekaip negalėdami suprasti, kodėl kiti žmonės nesugeba tapti turtingais. Milijonieriai supranta, jog nėra kažkuo išskirtiniai, ir žino, kad turtai yra prieinami visiems atkakliai dirbantiems žmonėms. Bet kodėl turtingi žmonės nori, kad ir jūs taptumėte milijonieriais? Cardones atsakymas leidžia suprasti, jog taip yra greičiausiai vien dėl savanaudiškų tikslų. Pirma, būdamas turtingu galėsite nusipirkti daugiau jų produktų ir paslaugų. Antra, milijonieriams yra žymiai smagiau bendrauti su kitais turtingaisiais.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų