SEB žinia klientams: prie interneto banko jungsitės kitaip

Dar vienas Lietuvoje veikiantis komercinis bankas nusprendė atsisakyti daugeliui vartotojų įprastu tapusio dalyko – kodų kortelių. Tokį žingsnį pradėjo žengti SEB bankas, kurio klientai šią savaitę jau pradėjo gauti perspėjimus apie netrukus nustosiančią veikti identifikavimo priemonę.

Kaip tv3.lt patvirtino SEB banko atstovė žiniasklaidai Ieva Dauguvietytė-Daskevičienė, planuojama, kad visos kodų kortelės nustos veikti apie 2020 metų pradžią.

„Visi klientai apie tai, kad jų slaptažodžių kortelė nebegalios ir kokias kitas priemones vietoje jos gali pasirinkti, bus informuojami asmeniškai. Apie pokyčius, kaip ir visada, informuosime iš anksto, likus ne mažiau kaip 60 dienų, kad klientai turėtų pakankamai laiko jiems pasirengti“, – paaiškino I. Dauguvietytė-Daskevičienė.

Anot SEB atstovės, klientai apie pokyčius bus informuojami etapais. Šia savaitę perspėjimus gavo dar vieną prisijungimo prie interneto banko turintys klientai, kitus žinia turėtų pasiekti artimu metu. Banko laiškuose pažymima, kad be kodų kortelių prie elektroninės bankininkystės galima jungtis ir naudojant „Smart ID“, slaptažodžių generatorių ir elektroninį parašą.

„Tokiu būdu slaptažodžių kortelės nenustos veikti vienu metu visiems banko klientams, o mes kartu turėsime galimybę stebėti, kaip klientams sekasi pereiti prie kitų prisijungimo būdų. Atitinkamai į tai atsižvelgdami, planuosime tolesnius slaptažodžių kortelių atsisakymo veiksmus, kad procesas būtų kuo sklandesnis“, – atkreipė dėmesį SEB atstovė žiniasklaidai.

SEB skaičiavimais, su kodų kortele prie interneto banko šiuo metu jungiasi 33 proc. SEB interneto banko sistemos naudotojų – maždaug 18 proc. punktų mažiau nei prieš metus.

Apie tai, kad atsisako kodų kortelių, pirmasis Lietuvoje praėjusių metų pabaigoje paskelbė „Swedbank“. Šio banko klientų turimos kodų kortelės nustos galioti nuo šių metų rugsėjo 1 d. Be to, nuo šių metų rugpjūčio 1 d. praradus arba sugadinus kodų kortelę, nauja kortelė išduoda nebus.

REKLAMA

„Swedbank“ Lietuvoje Komunikacijos srities vadovas Gytis Vercinskas anksčiau pažymėjo, kad sprendimą atsisakyti kodų kortelių paskatino siekis užtikrinti aukščiausius saugumo standartus.

Apie kodų kortelių atsisakymą ilgalaikėje perspektyvoje praėjusių metų pabaigoje tv3.lt užsiminė ir „Luminor“ bei „Citadele“ bankų atstovai.

Savo ruožtu „Šiaulių bankas“ kodų kortelių atsisakyti per artimiausius kelerius metus neplanuoja.


Rašyti komentarą...
A
Algis
2019-03-01 23:30:00
Pranešti apie netinkamą komentarą
Eisiu i siauliu
Atsakyti
0

P
Petras
2019-03-02 14:31:53
Pranešti apie netinkamą komentarą
Užsienio bankas čia atėjo pasipelnyti ,o ne ubagų šelpti, o Lietuvos banko valdyba nedirba tramdant užsienio bankininkų apetitą . Ar naujovės palengvins gyvenimą ir atsiskaitymą pensininkams , kuriuos sukčiai jau nuo tos žinios dabar apgaudinėja? Ponai valdžioj neatsiklausia žmonių dėl bankų veiklos Lietuvoj.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (2)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų