Nepaisant regioninių skirtumų ir egzistuojančių trikdžių, pasaulio ekonomikos atsigavimas toliau tęsis, konstatuoja SEB grupės analitikai Stokholme paskelbtoje pasaulio ekonomikos apžvalgoje „Nordic Outlook“. Kita vertus, SEB grupės ekonomistai atkreipia dėmesį ir į padidėjusią geopolitinių nesutarimų riziką.

SEB grupės analitikų vertinimais, didžiausios įtakos pasaulinio ūkio atsigavimui turės spartesnis JAV ekonomikos augimas. Tikimasi, jog JAV ekonomiką į priekį ves būsto rinkos, vartojimo ir investicijų augimas bei palankesnė fiskalinė politika. Papildomų pranašumų JAV ūkiui teiks žemos regioninės energijos išteklių kainos, kurias lemia skalūnų naftos ir dujų gavyba. SEB grupės analitikai prognozuoja, jog kylant ekonomikai, JAV Federalinių atsargų bankas ims didinti palūkanų normas trečiąjį 2015 m. ketvirtį.

Euro zonos ekonomikos nuosmukis baigėsi, o finansų rinkų nerimas dėl šio regiono sumažėjo, pastebi SEB grupės ekonomistai. Gerėja ir Vokietijos, ir Pietų Europos šalių eksporto rodikliai, tačiau vidaus vartojimą daugelyje šalių (išskyrus Vokietiją) tebeslegia išplitęs nedarbas, menkas atlyginimų didėjimas ir griežta fiskalinė politika. SEB grupės analitikai atkreipia dėmesį, jog euro zonos nedarbas ir valdžios sektoriaus skola ėmė stabilizuotis, tačiau yra pavojingai aukšti. Siekdamas įveikti defliacijos ir ūkio sąstingio riziką, Europos centrinis bankas papildys skatinančiąją pinigų politiką kiekybinio atskiedimo priemonėmis, o bazinė palūkanų norma išliks nepakeista iki pat 2015 m. pabaigos.

REKLAMA

SEB grupės analitikų prognozėmis, Rusijos ekonomikos augimas 2014 m. visiškai sustos, o Ukrainos ūkis smuks 6 proc. Ukrainos ekonomika kenčia ne tik dėl konflikto su Rusija, bet ir dėl nukritusių plieno kainų, smukusio konkurencingumo ir pigios grivinos žalos vidaus vartojimui. Silpnosios Rusijos ekonomikos vietos yra investicijų mažėjimas ir kapitalo nutekėjimas, menkas pramonės augimas, tuo tarpu vidaus vartojimas tebeauga.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų