Sauliaus Skvernelio kirtis Ramūnui Karbauskiui: nesutaria dėl PVM lengvatos šildymui

„Valstiečių“ lyderiui Ramūnui Karbauskiui pirmadienį pranešus, kad valdantieji Seime palaikys siūlymą PVM lengvatą šildymui pratęsti iki 2017 metų birželio, premjeras Saulius Skvernelis antradienį pareiškė nepritariantis tokiam ketinimui.

„Premjero pozicija yra, kad lengvata šildymui neturėtų būti pratęsta“, - BNS sakė S.Skvernelio atstovas spaudai Tomas Beržinskas.

Pasak pemjero, PVM lengvata centriniam šildymui yra taikoma ir tiems, kurie turi didelės vertės nekilnojamąjį turtą, erdvius ir prabangius butus, tačiau ji netaikoma žmonėms, gyvenantiems privačiuose namuose ir šildantiems juos kitais būdais.

„Netaikoma tiems, kurie nesinaudoja centralizuotai tiekiama šiluma. Lietuva, žinote, ne tik miestai ir daugiabučiai, bet ir miesteliai bei kaimai, kur žmonės gyvena individualiuose namuose, šildosi elektra, malkomis, anglimis. Apie jokias PVM lengvatas jie nėra net girdėję“, - viešai paskelbtame pareiškime tvirtino S. Skvernelis.

Jis taip pat pabrėžė, kad PVM lengvata neskatino privačių šilumos ūkio nuomininkų piginti šilumos, todėl miestuose, kur savivaldybės sugebėjo vėl perimti ūkį, šiluma gerokai atpigo.

„Kas prisiims atsakomybę už perduotus šilumos ūkius privatiems administratoriams? Kaip dėl audito metu nustatytų grobstymų, kai į šilumos kainą buvo įtraukiami „baliukai“, teniso kortai ar egzotinės kelionės? Tokia visai solidi suma eurų, kurie buvo panaudoti taikant tą pačią PVM lengvatą. Kodėl drąsios ir už žmonių interesus kovojančios savivaldybės turėjo atlaikyti tikrą ,,karą", kol perėmė atgal šilumos ūkius? Ir staiga šiluma ten atpigo 20-40 procentų. Tai kam skirta PVM lengvata?“, - klausia premjeras.

Anot jo, jei ši lengvata nėra skirta pasiturintiems žmonėms bei šilumos ūkį valdančioms bendrovėms, o socialiai remtiniems žmonėms, tai valdančiųjų Seime siūloma kompensavimo tvarka yra socialiai teisinga.

„Lėšų nėra? Nešvaistykime jų kitoms reikmėms, jų skiriama daugiau nei pakankamai. Socialinės paramos teikimui savivaldybėms kasmet skiriama 228 mln. eurų. Iš šių lėšų 2015 metais liko nepanaudota daugiau kaip 125 mln. eurų, 2016-aisiais, prognozuojama, bus nepanaudota 141 mln. Tikrai trūksta lėšų?“, - tvirtino S.Skvernelis.

REKLAMA

Jo teigimu, šias lėšas savivaldybės dabar naudoja komunalinių atliekų tvarkymui, kapinių priežiūrai, vandens nuotekų tinklams, savoms išlaidoms ir įvairiems kitiems tikslams.

R. Karbauskis: Seimas turėtų pratęsti PVM lengvatą šildymui

 

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos lyderis Ramūnas Karbauskis teigiamai vertina premjero Sauliaus Skvernelio siūlymą nepratęsti pridėtinės vertės mokesčio (PVM) lengvatos centriniam šildymui, tačiau pripažįsta, kad Seime nepakanka balsų jį palaikyti. R.Karbauskis viliasi, kad kitąmet nebebus siūloma pratęsti lengvatos, o gyventojai supras, kad nauja tvarka jiems naudinga.

„Aš manau, kad tai yra nuosekli Vyriausybės pozicija, ir tai yra teisinga pozicija, tačiau Seime tam sprendimui (palaikyti - BNS) aiškiai neužtenka balsų, nes opozicija ir pozicijos dalis mano kitaip. Todėl mes antradienį sutarėme, kad mūsų frakcija (šiuo klausimu - BNS) balsuos laisvai“, - BNS sakė R.Karbauskis.

„Bus sprendimas pratęsti lengvatą, dėl to, kad mes žinome, kaip kitos frakcijos ruošiasi balsuoti. Jau daug metų niekam neužtenka politinės valios padaryti šitą sprendimą, kuris būtų tikrai daug naudingesnis Lietuvos žmonėms“, - pridūrė jis.

S.Skvernelis antradienį viešai pareiškė nepritariantis ketinimams pratęsti PVM lengvatą šildymui. Premjeras yra ne kartą teigęs, kad ši lengvata yra socialiai neteisinga, nes didelė dalis ja besinaudojančių gyventojų turi galimybes susimokėti pilną šildymo kainą.

PVM lengvatos centriniam šildymui galiojimas baigiasi šių metų pabaigoje, ji taip pat nėra numatyta 2017 metų biudžeto projekte, tačiau antradienį Seimui bus teikiamas socialdemokratų siūlymas lengvatą pratęsti iki birželio. Šiam projektui ankstesnės kadencijos Seimas yra pritaręs svarstymo stadijoje, bet galutinis balsavimas dėl priėmimo buvo nukeltas.

R.Karbauskis tvirtino tikintis, kad kitąmet pasiūlymų pratęsti lengvatą nebebus, ir ji tikrai nustos nuo birželio 1 dieną.

REKLAMA

„Tikimės, kad vis dėlto nuo birželio 1 dienos ta tvarka pasikeis galutinai ir negrįžtamai (....) Iki to mėnesio Seime jau bus priimtas sprendimas dėl kompensacijų tvarkos (pakeitimo - BNS), nebebus to klausimo iš viso darbotvarkėje“, - tvirtino „valstiečių“ lyderis.

Jis pabrėžė, kad gyventojai taip pat turėtų suprasti, kad „valstiečių“ siūlomi pakeitimai jiems yra naudingi.

„Per savaitgalį mes nuvažiavome pas gyventojus ir pabandėme paaiškinti - visi supranta, kad mūsų pasiūlymas yra teisingas ir jis geresnis, nei pratęsimas. Tik trūko laiko paaiškinti. Opozicija to nedarys vėliau (neteiks dar vieno siūlymo pratęsti lengvatą - BNS), nes jau visuomenė bus supratusi, ką mes siūlėme ir ką čia siūlė opozicija. Mūsų pasiūlymas logiškas, suprantamas, jis padės labai daugeliui žmonių, kuriems reikia pagalbos ir visiškai nepalies tų, kurie visiškai aiškiai pagalbos nereikalauja bet ja naudojasi“, - sakė R.Karbauskis.

Piniginės socialinės paramos nepasiturintiems gyventojams įstatymo pataisomis, kurios, pasak „valstiečių“ lyderio, turėtų įsigalioti nuo vasaros, kai baigsis PVM lengvatos centralizuotai šilumai galiojimas, siūloma nustatyti mažesnius reikalavimus gyventojams, kurie norės finansinės paramos.


Rašyti komentarą...
S
Stasys
2016-12-20 09:51:27
Pranešti apie netinkamą komentarą
Labai puikus tikros demokratijos pavyzdys . Skirtingai, nuo partijos, kuriai de fakto vadovauja tarybų valdžios profesoriaus titulu apdovanotas asmuo.
Atsakyti
-1

A
Ana
2016-12-20 10:08:47
Pranešti apie netinkamą komentarą
Juokinga
Atsakyti
0

P
Petras
2016-12-20 11:23:18
Pranešti apie netinkamą komentarą
Savivaldybių valdymas Lietuvoj netikęs . Merai neatsiskaito ir mažai kontroliuojami centrinės valdžios. Taigi iš to savivaldybių lėšos ir plaukia valdininkų baliams ir pirtelėms finansuoti ,o nuskurdinti vietos gyventojai lieka basi ant ledo... Pinigus savivaldybių ponai naudoja ne ten kur reikia ,o rinkėjų daugumai neatsiskaito,centrinė valdžia leidžia jiems savivaliauti ,kol piliečių ne įskundžiami prokuratūrai .
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (3)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų