Ramūnas Karbauskis pasakė, kas gaus PVM lengvatas šildymui

Seimas nepratęs pridėtinės vertės mokesčio (PVM) lengvatos centriniam šildymui dar vienam šildymo sezonui. Tačiau mažiausias pajamas gaunantiems žmonėms bus mokamos kompensacijos – dėl to keičiama jų skaičiavimo tvarka. Pastaruoju metu daugiausiai kritikos sulaukiantys valstiečių partijos atstovai dėl nesiėmimo spręsti rimtų klausimų, o prisidengiantys mažais – pateikė netikėtą staigmeną.

Portalui tv3.lt partijos lyderis Ramūnas Karbauskis atskleidė, kaip numatoma keisti PVM lengvatos šildymui skyrimo tvarką.

„Čia kaip bando pašiepti mus, kad rimtų klausimų nesprendžiam, tai kaip tik šildymo kompensacijos klausimas svarstomas. Dvidešimt metų jo niekas nelietė.

PVM lengvatos centriniam šildymui iš tikrųjų paliesdavo 70 proc. žmonių, kuriems nereikia jokių lengvatų, nes jie turi pakankamai pajamų ir apie 30 proc., kuriems jos reikia. Ir tokias kompensacijas gaudavo apie 130 tūkst. gyventojų.

Dabar, kai padidėjo neapmokestinamų pajamų dydis (NPD) ir padidėjo pensijos, reiškiasi tas 130 tūkst. gavėjų skaičius sumažėtų iki maždaug 80 tūkst.

Vyriausybė vos per kelias dienas sugebėjo pateikti skaičius ir pasiūlymą sumažinti paramos dydį per pus“, – teigė R. Karbauskis.

Iki šiol šeimai ar asmeniui kompensuojama šildymo išlaidų dalis, kuri viršija 20 proc. šeimos ar vieno gyvenančio asmens grynųjų pajamų ir valstybės remiamų pajamų skirtumą.

„Dabar sumažinom iki 10 proc. ir gaunasi, kad 260 tūkst. žmonių Lietuvoje gali ja pasinaudoti. Ir skirtumas tas, kad šia lengvata dabar galės pasinaudoti ne tik gyvenantys butuose su centriniu šildymu, bet visi Lietuvos žmonės, kurie šildo namus malkomis, elektra, dujomis. Jeigu jų pajamų lygis šildymui viršija daugiau nei 10 proc. Jie tampa paramos gavėjais.

Tai yra konceptualus sprendimas. Dabar Vyriausybė ruošia įstatymo projektą, pirmadienį jis bus registruotas ir gali būti, kad suspėsime iki sausio 1-osios priimti šią tvarką.

REKLAMA

Ji gali nepatikti tiems, kurie dabar naudojasi jiems nepriklausančia PVM lengvata. Bet dabar jau taip žemai nuleidžiam kartelę, kad jau tikrai papuola visi, pas kuriuos sudėtingesnė situacija“, – tvirtino partijos lyderis.

Pasak R.Karbauskio, kompensacijas galės gauti ne tik tie, kas naudojasi centriniu šildymu, bet ir tie, kas šildosi elektra, dujomis, malkomis. Jo teigimu, žmonėms dėl paramos skyrimo nebereikės kreiptis su „aibe dokumentų“.


Rašyti komentarą...
R
Rimas
2016-12-16 14:12:35
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tai atrodo gerai, bet kaip skatinti renovaciją? Dabar išeitų, kad ir daug uždirbdamas, bet netaupydamas šildymui, gausiu kompensaciją. Tuo tarpu renovuotuose butuose niekas tos kompensacijos nebegautų. Kas čia per nesąmonė!
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų