Gegužės 23 dieną AB „Invalda“ bei kiti AB „Sanitas“ akcininkai, kartu valdantys 87,2 proc. „Sanito“ įstatinio kapitalo, pasirašė įpareigojančią akcijų pirkimo-pardavimo sutartį, pagal kurią šis akcijų paketas parduodamas „Valeant Pharmaceuticals International, Inc.“ („Valeant“).

Sandoris turėtų įvykti ne vėliau kaip iki rugsėjo 30 dienos. Sandoris priklauso nuo tam tikrų sąlygų, kurios turi būti įvykdytos prieš jo užbaigimą, įskaitant atitinkamų konkurencijos institucijų Lietuvoje, Lenkijoje ir galbūt Ukrainoje patvirtinimą.

Pardavimo sandoris vertinamas 365 milijonais eurų, apie 10 eurų už akciją.

„Valeant“ yra tarptautinė specializuota farmacijos kompanija, kuri vysto, gamina ir parduoda daugelyje pasaulio šalių platų vaistų asortimentą. Šios įmonės prekiniai ženklai gerai žinomi neurologijos ir dermatologijos specialistams. „Valeant“ rinkos kapitalizacija - daugiau kaip yra 14 milijardų JAV dolerių.

Užbaigus sandorį „Valeant“ pagal galiojančius Lietuvos įstatymus turės paskelbti oficialųjį pasiūlymą likusioms „Sanito“ akcijoms įsigyti iš mažumos akcininkų.

Pasak „Invaldos“ prezidento Dariaus Šulnio, maža lietuviška kompanija atėjus investuotojų konsorciumui tapo viena pirmaujančių regione. Savo veiklą „Sanitas“ išplėtė į Vidurio ir Rytų Europą bei NVS šalis.

REKLAMA

„Valeant“ pasiūlytas sandoris taps didžiausiu pastarųjų metų

įsigijimu Baltijos šalyse. Mes manome, kad suderėjome tikrai gerą kainą ir džiaugiamės, kad pasirašyta sutartis bus naudinga ir smulkiesiems akcininkams, kai pirkėjas paskelbs oficialų pasiūlymą likusioms akcijoms supirkti", - sakė D. Šulnis.

„Sanito“ vadovo Sauliaus Jurgelėno teigimu, „Valeant“ ir „Sanito“ verslai Vidurio ir Rytų Europoje puikiai papildo vienas kitą. Produktų portfelio sujungimas leis sukurti reikšmingą generinių vaistų verslą ir atvers „Sanitui“ naujas augimo galimybes.

„Sanitas“ yra tarptautinė siauros specializacijos farmacijos kompanija, veikianti sparčiai augančiose Vidurio ir Rytų Europos bei Rusijos rinkose. Bendrovės veikla apima generinių vaistų kūrimą, registraciją, gamybą, vadybą ir pardavimus. „Sanitas“ buvo įkurtas 1922 metais Kaune. Bendrovės akcijomis yra prekiaujama NASDAQ OMX Vilnius biržoje.


Rašyti komentarą...
f
faktas
2011-05-24 11:13:29
Pranešti apie netinkamą komentarą
pikejai su laiku uzdarys sanita ir ramiai pakels vaistu kainas.
Atsakyti
0

v
viktorija
2011-05-24 11:57:15
Pranešti apie netinkamą komentarą
Lietuvos, taip vadinami verslininkai be jokiu ambiciju, tik pinigai pinigai pinigai....
Atsakyti
0

o
olegris
2011-05-24 17:48:10
Pranešti apie netinkamą komentarą
...nu va...kartojasi telekomo ir mazeikiu naftos istorija:-] tuoj aktyvintoji sanito anglis kainuos 10lt.:-}bet bus kaip papuasams-grazioj"naujoj" ,blizgancioj pakuotej!
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (3)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų