• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Sąjūdis „Už Lietuvos miškus“ valdžios institucijų prašo atkurti miškų urėdijas regionuose, penktadienį pranešė sąjūdis.

Sąjūdis „Už Lietuvos miškus“ valdžios institucijų prašo atkurti miškų urėdijas regionuose, penktadienį pranešė sąjūdis.

REKLAMA

„Šiuo metu Aplinkos ministerija svarsto Miškų įstatymo (...) pakeitimo projektą. Raginame Vyriausybę ir Seimą atkurti miškų urėdijas regionuose. (...) Miškų urėdijos privalo turėti struktūrinius padalinius – girininkijas“, – Seimui, Vyriausybei, prezidentui ir Aplinkos ministerijai įteiktoje rezoliucijoje teigė sąjūdis. 

Anot jo, šiuo metu viešai derinamas įstatymo projektas prioritetu kelia medienos verslininkų, o ne aplinkosaugininkų poreikius.

„Miškai turi teikti maksimalią daugiafunkcinę naudą visuomenei ir valstybei, bet ne suinteresuotoms asmenų grupėms,  atstovaujančioms tik medienos pramonės interesams ar įsisavinančioms Europos Sąjungos finansuojamų projektų lėšas“, – nurodė organizacija.

REKLAMA
REKLAMA

Aplinkos ministerija birželį skelbė, kad Miškų įstatymo pakeitimais siūloma iš esmės pertvarkyti miškų grupių sistemą, išskiriant penkias miškų grupes: griežtos apsaugos, plantacinius bei ekologinio, socialinio ar ekonominio prioriteto daugiafunkcinius miškus.

REKLAMA

Planuojama atsisakyti ir privalomo miškotvarkos projekto mažoms miško valdoms, taip pat leisti miške įrengti nesudėtingus rekreacinės paskirties objektus, nerengiant projekto. Tuo metu stambesnių valdų miškotvarkos projektų rengėjams ir įgyvendintojams būtų nustatomi griežtesni kokybės reikalavimai, numatoma projektų rengėjų atestacija.

Be to, siūlomi pakeitimai leis pertvarkyti Valstybinių miškų urėdiją į akcinę bendrovę.

Planuojama pertvarkyti bendrųjų miško reikmių finansavimo sistemą ir atsisakyti privačių miškų savininkų papildomo apmokestinimo.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų