REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

„Atsiprašome, tai buvo paskutinis čekiško alaus butelis, kurį turėjome“, – pasakė padavėjas viename Maskvos centre esančiame restorane, praėjus mėnesiui po to, kai Rusija pasiuntė karius į Ukrainą, o Vakarai įvedė griežtas sankcijas, rašo portalas „Reuters“.

„Atsiprašome, tai buvo paskutinis čekiško alaus butelis, kurį turėjome“, – pasakė padavėjas viename Maskvos centre esančiame restorane, praėjus mėnesiui po to, kai Rusija pasiuntė karius į Ukrainą, o Vakarai įvedė griežtas sankcijas, rašo portalas „Reuters“.

REKLAMA

Praėjus daugiau nei 100 dienų po to, ką Rusija vadina specialiosios karinės operacijos Ukrainoje pradžia, Maskvos užeigose vis dar galima įsigyti užsienietiško alkoholio, tačiau kadaise buvusios gausios atsargos mažėja.

„Kai kurios užeigos sukaupė dideles atsargas, kai viskas prasidėjo. Tačiau, kiek žinau, po vasario 24 d. naujų užsakymų ir patvirtinto tiekimo nebuvo“, – sakė Alexanderis Skripkinas, Maskvoje valdantis du barus.

Daugelis užsienio bendrovių, įskaitant šalyje pirmaujančius Vakarų alaus gamintojus „Carlsberg“, „Anheuser-Busch InBev“ ir „Heineken“, sustabdė pardavimus Rusijoje, o prekių gabenimas jūra smarkiai sumažėjo.

REKLAMA
REKLAMA

Tai sukėlė spaudimą ekonomikai ir paveikė rusų, įpratusių prie gausaus užsienyje gaminamo alkoholio pasirinkimo, įpročius.

„Alaus padėtis labai nedžiugi. Nekalbant apie „Paulaner“, „Pilsner Urquell“ ir kitus, aš išvis nesu tikras, ar rusiškas alus išliks. Problemų kyla ne tik dėl alaus, bet net ir dėl apynių importo“, – sakė Antonas, 36 metų IT ekspertas, dirbantis valstybinėje finansų organizacijoje Maskvoje.

REKLAMA

Rusijos alaus daryklos labai priklauso nuo importuojamų žaliavų, pavyzdžiui, apynių.

„Komplikacijos siunčiant pinigus tiekėjams Europoje ir Amerikoje bei tiekimo grandinių sutrikimai dabar yra dvi sunkiausios problemos“, – teigė Rusijos alaus gamintojų asociacija, remdamasi „Beer Resource“, vienu didžiausių Rusijos alaus daryklų žaliavų platintojų.

Kovo pradžioje „Carlsberg“, „AB Inbev“ ir „Heineken“ sustabdė savo pagrindinių alaus rūšių gamybą ir pardavimą šalyje, o vėliau pareiškė, kad čia esantį savo verslą parduos.

REKLAMA
REKLAMA

Atsargos beveik baigiasi

Didžiausios pasaulyje užsienio konteinerių linijos laikinai sustabdė krovinių gabenimą į Rusiją ir iš jos, o Europos Sąjungos šalys, turinčios sienas su Rusija ir Baltarusija, uždraudė įvažiuoti tose šalyse registruotoms krovininėms transporto priemonėms.

„Guiness‘o nebėra ir jis negrįš, bent jau kol kas“, – sakė Maskvos centre, šalia centrinio banko esančios, didelės angliško stiliaus užeigos „White Hart“ barmenas. Anksčiau šis gėrimas pardavinėtas po 690 rublių (10,16 euro) už pintą.

„Diageo“, gaminanti degtinę „Smirnoff“ ir „Guinness“, 2006 m. pradėjo platinti savo produkciją Rusijoje ir kadaise pastebėjo, kad šalyje yra didžiulis augimo potencialas. Tačiau kovo mėnesį ji pranešė, kad sustabdė visą eksportą į Rusiją ir vietinę savo alaus gamybą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Vis dėlto „Guinness“, kurio galiojimo laikas laikant statinėse yra vieneri metai, vis dar buvo galima įsigyti dviejose netoliese esančiose užeigose, kuriose barmenai sakė, kad pardavinėjo atsargas, nors mažai tikėjosi, kad jos greitai bus papildytos.

„Turime atsargų, kurių turėtų užtekti pusei metų“, – sakė Maskvos priemiestyje įsikūrusio alaus importuotojo „Nice Beer“ atstovas. 

Užsienyje pagaminto stipraus alkoholio taip pat gali pritrūkti.

„Sandėliai beveik tušti, o restoranai parduoda senas atsargas“, – teigė Maskvos restoranų verslo ombudsmenas Sergeius Mironovas, pranešė valstybinė naujienų agentūra RIA.

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas sakė, kad sankcijos atsilieps Vakarams ir suteiks naujų galimybių Rusijos įmonėms.

REKLAMA

„Kartais, kai pažvelgi į tuos, kurie išvyksta – gal ačiū Dievui? Mes užimsime jų nišas: mūsų verslas, mūsų gamyba – ji jau išaugo ir toliau saugiai augs ant mūsų partnerių paruoštos žemės“, – gegužės 26 d. sakė V. Putinas.

Senkant užsienio alkoholio srautams, barai ir parduotuvės svarsto apie vietinės gamybos gėrimus.

„Pradėjome ieškoti vietinių alternatyvų užsienietiškam alui, todėl pasirinkimas smarkiai pasikeitė. Importuotas alkoholis dabar yra 20–50 proc. brangesnis, o vietinis alus yra šiek tiek pigesnis, nei importuotas iki vasario 24 d.“ – sakė A. Skripkinas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų