REKLAMA

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Karantinas Lietuvoje baigiasi birželio 17 dieną, tačiau ekstremali situacija šalyje vis dar lieka galioti. Todėl dar privaloma paisyti saugumo reikalavimų, ypač renginiuose ir šventėse. Anot organizatorių, vis atnaujinami reikalavimai renginiams įtakos turi mažai, nes dauguma koncertų ar vestuvių buvo atšauktos tik prasidėjus karantinui.

Karantinas Lietuvoje baigiasi birželio 17 dieną, tačiau ekstremali situacija šalyje vis dar lieka galioti. Todėl dar privaloma paisyti saugumo reikalavimų, ypač renginiuose ir šventėse. Anot organizatorių, vis atnaujinami reikalavimai renginiams įtakos turi mažai, nes dauguma koncertų ar vestuvių buvo atšauktos tik prasidėjus karantinui.

REKLAMA

Nuo birželio 17 dienos įsigalioja Sveikatos apsaugos ministro-valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovo Aurelijaus Verygos rekomendacijos renginiams ir šventėms, kurios skelbia, kad atvirose erdvėse gali dalyvauti 700 dalyvių, o nuo liepos 1 dienos jau 1000 dalyvių, kurie privalo laikytis 1 m saugaus atstumo. Uždarose patalpose gali dalyvauti 150, o nuo liepos 1 dienos 200 žiūrovų, kurie privalo laikytis 2 m saugaus atstumo.

Taip pat renginiuose turi būti užtikrinama galimybė dalyviams laikytis asmens higienos (nusiplauti ar dezinfekuoti rankas). Dar į renginius negali būti įleidžiami žmonės, kuriems pasireiškia viršutinių kvėpavimo takų ligų susirgimų požymiai. Šie sprendimai galioja ne tik žiūrovams, bet ir organizatoriams.

REKLAMA
REKLAMA

Taip pat renginiuose negali lankytis ir dirbti žmonėms, kuriems galioja 14 dienų saviizoliacija.

Taip pat žmonėms rekomenduojama renginiuose dėvėti apsaugines kaukes.

Norėtų palankesnių sprendimų

Prodiuseris ir renginių organizatorius Lauras Lučiūnas teigia, kad nauji sprendimai, dėl renginių ir švenčių organizavimo, jau šiek tiek palankesni organizatoriams, nes padidintas leidžiamas žiūrovų kiekis. Pavyzdžiui, uždarose patalpose galės dalyvauti nebe 100 žmonių, o 150. Atvirose erdvėse nuo liepos 1 dienos galės dalyvauti jau 1000 žmonių.

REKLAMA

„Tačiau tikimės daugiau mums palankių sprendimų. Matome, kas vyksta dideliuose miestuose ir kurortuose, kur sparčiai tirpsta laisvos apgyvendinimo įstaigų vietos. Ten vyks atostogauti daugybė tautiečių.

Bet reikia nepamiršti, kad renginiams labai svarbus išankstinis planavimas. Tad šiuo metu nauji valdžios sprendimai mūsų planų nepakeitė, kokius renginius esame suplanavę, jie ir įvyks. Visus renginius organizatoriai rengs atvirose erdvėse.

Kol kas vasarą apie renginius uždarose erdvėse dar negalvojame. Tačiau per karantiną neįvykę koncertiniai turai yra nukelti rudeniui. Garantuoti 100 procentų, kad jie įvyks, negaliu. Vis kalbama apie antrąją koronaviruso bangą, bet to, nors karantinas jau baigiasi, vis dar lieka ekstremalioji padėtis, nežinia, kada ji bus panaikinta“, – aiškina renginių organizatorius.

REKLAMA
REKLAMA

Anot L. Lučiūno, per karantino laikotarpį visi organizatoriai išmoko dirbti paisydami visų saugumo reikalavimų, dezinfekuodami paviršius, rankas, dėvėdami kaukes, laikydamiesi atstumo.

„Organizatoriai išmoko kontroliuoti ir suvaldyti situaciją, todėl, manau, kad leidžiamas žmonių kiekis renginiuose galėtų būti didesnis. Be to, sienos jau atsidarė, žmonės gali laisvai judėti. Taip pat renginių, koncertų lankytojai dažniausiai nepatenka į rizikos grupes.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Visi karantino metu suorganizuoti renginiai įvyko, nebuvo užfiksuota jokių pažeidimų ar susirgimų po jų. Tad renginių organizatoriams ko gero didžiausia problema ir yra žiūrovų kiekio ribojimas“, – teigia renginių organizatorius.

Kainų nekels

Anot L. Luučiūno, jau netrukus didžiųjų renginių organizatoriai skelbs bilietų pardavimus.

„Didžiausi renginiai vyks rugpjūčio mėnesį, liepą nebent tik vienas kitas. Todėl daugelio renginių bilietų pardavimai dar nepaskelbti. Tačiau juos įsigyti patarčiau iš anksto, nes jų kiekis ribotas.

REKLAMA

Kalbant apie kainas, populiaresnių atlikėjų koncertų bilietai bus brangesni, nei mažiau populiarių. Tačiau visi suvokia, kad situacija sudėtinga, todėl apskritai, manau, kad bilietai nebrangs. Visi atlikėjai supranta, kad šiemet jie tiesiog uždirbs mažiau“, – pastebi L. Lučiūnas.

Pasak renginių organizatoriaus, kol kas vis dar daug neaiškumų ir nežinomybės.

„Šiuo metu nuspręsta, kad liepos 1 dieną renginyje jau gali dalyvauti 1000 žmonių. Tačiau nežinia, kada šis skaičius bus didinamas.

REKLAMA

Šią vasarą nebeįvyks ir festivaliai, ir užsienio atlikėjų koncertai, nors valdžia staiga ir atlaisvintų visus ribojimus. Didelius renginius reikia ilgai reklamuoti. O vasarą informacija žmones pasiekia sunkiau. Juk didieji vasaros renginiai įprastai pradedami reklamuoti labai anksti, beveik prieš metus. Be to, nukeliami ne pavieniai didelių žvaigždžių koncertai, o visas turas – keletas koncertų skirtingose šalyse.

Atšaukta 50 procentų vestuvių

Vestuvių idėjų internetinės svetainės isteku.lt ir joms skirtos parodos viena iš organizatorių Goda Leonavičienė teigia, kad šią vasarą žmonės masiškai atšaukia vestuves.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Pagrindinė priežastis ta, kad dalis svečių, o kartais ir patys jaunieji gyvena užsienyje. O šiuo metu keliauti sudėtinga.

Beveik 50 procentų vestuvių yra atšaukiama, dažniausiai atšaukiamos didelės vestuvės. Mažesnės, kurios organizuojamos tik artimiausių žmonių rate, šią vasarą vyksta.

Nors karantinas jau atšaukiamas, o didesni žmonių susibūrimai jau leidžiami, tačiau šventes žmonės planuoja iš anksto, todėl dauguma ilgai nelaukė ir prasidėjus karantinui savo šventę nukėlė kitai vasarai. Nukelti šventę rudeniui žmonės baiminosi, nebuvo tikri, ar tikrai bus panaikintas privalomas kaukių dėvėjimas. Žmonės paprasčiausiai nenori apsisunkinti“, – pastebi pašnekovė.

REKLAMA

Tačiau anot jos, susidomėjimas vestuvių organizavimu nemažėja.

„Rudenį, spalio 24 dieną organizuosime parodą, ja domisi tiek švenčių dekoratoriai, floristai, suknelių kūrėjai, tiek būsimi jaunavedžiai.

Visi laukia parodos ir ruošiasi joje dalyvauti, nors biudžetai visų dabar yra apkarpyti. Tačiau nemanau, kad kitą vasarą kelti vestuves bus brangiau. Dabar visi paslaugų tiekėjai sieks susigrąžinti klientus, kurių neteko šią vasarą, todėl kainų kelti nežada.

Ši vasara vestuvių organizatoriams išskirtinė. Pirmoji vasara, kai jie turės laisvų savaitgalių, juk paprastai dekoratoriai, švenčių vedėjai ar fotografai per vieną savaitgalį turi 2 ar 3 vestuves”, teigia G. Leonavičienė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame

Lengvi patiekalai su kalakutiena


TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų