„Regitroje“ Vilniuje – didžiulės eilės, žmonės laukia ir dvi savaites

Suaktyvėjus naudotų automobilių prekybai ir artėjant didelėms jų registravimo permainoms, sostinės „Regitros“ padaliniuose klientai susiduria su didžiulėmis eilėmis. Įmonė pripažįsta, kad dabar gali tekti palaukti ir dvi savaites.

Laikinai einanti „Regitros“ Komunikacijos skyriaus vadovės pareigas Emilija Bardauskienė informavo, kad didesnių eilių kituose didžiuosiuose miestuose nėra.

Jei yra galimybė, gyventojai skatinami pirmenybę teikti būtent elektroninėms paslaugoms.

Eilė Vilniuje – dvi savaitės

„Analizuodami šios dienos išankstinės registracijos duomenis matome, jog didžiojoje dalyje miestų transporto priemonių registracijos paslaugoms laisvų vietų yra dar šią savaitę arba kitos savaitės pradžioje. Didesnis užimtumas matomas sostinėje.

Pastebėtina, kad išankstinėje registracijoje vietų skaičius yra nuolat pildomas. Šiuo metu laisvų vietų grafikas yra sudarytas 2 savaitėms į priekį. Taip pat yra klientų, kurių planai pasikeičia ir jie atšaukia registraciją, tad jų vietos vėl „sugrįžta“ į grafiką ir tampa matomos visiems klientams“, – patikino E. Bardauskienė.

Pasak jos, didesnis užimtumas pastebėtas atlaisvinus karantino ribojimus, be to, kaip ir kiekvieną pavasarį, jaučiama suaktyvėjusi automobilių prekyba.

Vis dėlto „Regitros“ atstovė priminė, kad didžiąją dalį transporto priemonių registracijos paslaugų klientai gali gauti internetu arba padalinyje dėl vizito užsiregistravus iš anksto. 

Internetu galima pranešti apie prieš tai Lietuvoje jau registruoto automobilio pardavimą ar įregistruoti jį savo vardu, užsisakyti numerio ženklus, registracijos liudijimą vietoj prarasto ar sugadinto ir kt.

„Atkreipiame dėmesį, kad registracijos liudijimas ir numerio ženklai pristatomi per kurjerį arba į artimiausią paštomatą, tad klientams papildomai vykti į padalinį nereikia.

Yra dalis transporto priemonių registracijos paslaugų, dėl kurių būtina atvykti į padalinį. Viena tokių – iš užsienio įvežtų transporto priemonių registracija, kadangi joms yra atliekamas tapatumo nustatymas. Kitaip tariant, vizualinė apžiūra, kurios metu tikrinamas automobilio VIN (identifikacinio – aut. past.) numerio autentiškumas ir pan.“ – komentavo E. Bardauskienė.

REKLAMA

Anot jos, dėl besitęsiančios pandemijos klientai padaliniuose ir toliau aptarnaujami pagal išankstinę registraciją, taip siekiant valdyti jų srautus.

Keičiasi registravimas, atsiranda deklaravimas

Kaip jau skelbta, nuo gegužės bet kuris automobilis, pirktas užsienyje, į Lietuvą galės patekti tik iš anksto jį registravus Transporto priemonių savininkų apskaitos sistemoje (TPSAIS). Be to, bus privalu automobilio pardavėjui deklaruoti mašinos pardavimo sandorį. Kiekvieno automobilio savininkas gaus ir specialų kodą.

Pradėjus veikti naujai sistemai bus fiksuojami visų transporto priemonių savininkai, tai yra, kiekviena Lietuvoje esanti transporto priemonė turės turėti unikalų savininko deklaravimo kodą (SDK). Automobilį parduoti ar registruoti bus galima tik turint šį kodą.

Anot Vidaus reikalų ministerijos, šie pasikeitimai skirti apsaugoti galutinį vartotoją nuo galimų apgaulių, kuomet perkama transporto priemonė. Siekiama, kad gyventojai nesusidurtų su nesąžininga prekyba automobiliais, o jų teisės būtų apsaugotos.

Nesilaikantiems naujos tvarkos yra numatytos nuo 150 eurų iki 600 eurų baudos.

Kas yra SDK, kada ir kaip jį gauti?

SDK – tai unikalus transporto priemonės savininko deklaravimo kodas, kurį reikės turėti visoms šalyje esančioms ir Lietuvos gyventojams ar įmonėms nuosavybės teise priklausančioms transporto priemonėms.

Taip pat naujas kodas bus sugeneruojamas kiekvieną kartą pasikeitus transporto priemonės savininkui. Svarbu žinoti, kad nuo gegužės mėnesio SDK bus būtina turėti ne tik registruojant transporto priemonę, bet ir norint ją parduoti.

Nuo 2021 m. gegužės 1 d. daliai transporto priemonių savininkų SDK bus suteikiamas automatiškai, o kitai daliai reikės kreiptis į „Regitrą“ patiems. Pranešti apie turimą transporto priemonę ir gauti SDK bus galima tiesiog elektroninėje sistemoje.

SDK kodas 2021 m. gegužės 1 d. automatiškai bus suteikiamas, jei transporto priemonė šiuo metu yra registruota Lietuvoje. Taigi, jos savininkui jokių papildomų veiksmų daryti nereikės. Priskirtą SDK taip pat bus galima sužinoti internetu arba „Regitros“ padalinyje.

REKLAMA

Tuo atveju, jei transporto priemonė yra Lietuvos teritorijoje, tačiau ji yra išregistruota arba dar neįregistruota, norint gauti SDK yra numatytas pereinamasis laikotarpis iki 2021 m. liepos 31 d. Kitaip tariant, savininkas turės 3 mėnesius laiko kreiptis į „Regitrą“ ir gauti SDK.

Bet jei šiuo atveju transporto priemonę planuojama parduoti ar registruoti, tuomet SDK reikia gauti prieš atliekant šiuos veiksmus ir nelaukti liepos 31 dienos.

Kai transporto priemonė jau įsigyta užsienyje ir dar tik bus įvežta, jos savininkui SDK reikės gauti prieš transporto priemonę įvežant į Lietuvos teritoriją.


Rašyti komentarą...
Z
ZAP
2021-04-21 21:36:46
Pranešti apie netinkamą komentarą
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų