R. Kuodis: VAE verslo planas – sufabrikuotas

 Lietuvos pramonininkų konfederacijos (LPK) surengtame konsultacijų posėdyje, kuriame buvo aptarti elektros energetikos plėtros scenarijai, ekonomistas Raimondas Kuodis išreiškė nuomonę, kad Visagino elektrinės verslo planas – sufabrikuotas.

Lietuvos energetikos instituto eksperto Vido Lekavičiaus pristatytame pranešime apie galimus energetikos plėtros scenarijus minėtą 60 metų atominės energetikos verslo planą R. Kuodis vadina juokingu.

„Lietuvos energetinis saugumas – tai nenutrūkstamas energijos tiekimas priimtina kaina. Jau pačiame apibrėžime yra socioekonominis aspektas „įsiūtas“. Jei žiūrėsime, kaip Kubilius, kad gaminti elektrą reikia bet kokia kaina – tai prieštarauja ekonominio saugumo sąvokai“, – sakė R. Kuodis.

Anot jo, reaktoriai usdaromi dėl daugybės priežasčių – politinių, ekonominių, bet dar vienas rizikos veiksnys yra bendroji elektros paklausa.

„Išskirkime komercinę ir nekomercinę elektros paklausą. Technologijoms pingant, decentralizuosis gamyba, gyventojai pradės gamintis energiją patys ir paklausa komercinei energijai gali smarkiai kristi – tai gali būti dešimtmečio klausimas. Šis aspektas tą šešiasdešimt metų daro labai juokingus. Kai sakote, kad yra atominės energetikos verslo planas šešiasdešimčiai metų, tai iš esmės jis yra sufabrikuotas, padarytas ant kriminalo ribos. Normaliose valstybėse turėtų būti už tai sankcijos.“

REKLAMA

LPK kartu su socialiniais partneriais siekė išsiaiškinti, kokią įtaką vieno ar kito scenarijaus – su ar be VAE – pasirinkimas turės pramonės įmonių konkurencingumui vidaus ir tarptautinėse rinkose.

Balandžio 25 d. Seime buvo pristatyti pagrindiniai elektros energetikos plėtros scenarijai: su naujos branduolinės elektrinės statyba ir be jos, kuriuos paruošė Lietuvos energetikos instituto mokslininkai.

Lietuvos Vyriausybė, suderinusi su regioniniais partneriais, numato artimiausiu metu nustatyti pagrindines elektros energetikos plėtros kryptis, o iki rudens paruošti Nacionalinės energetikos strategijos atnaujintą variantą.


Rašyti komentarą...
K
Kęstas
2013-05-07 14:04:18
Pranešti apie netinkamą komentarą
Galų gale išėjo aikštėn tiesa apie A.Kubiliaus atominės elektrinės statybos planus

Tiesa labai paprasta: vagis A.Kubilius norėjo, kad mes mokėtume už atominę elektrą brangiau, negu elektra kainuoja rinkoje [1] ir melavo, kad atominė elektra mums bus pigi. Jam mat parūpo dideli atkatai.

Sodinti į kalėjimą vagį ir apgaviką A.Kubilių. Anksčiau už pavogtą arklį bausdavo. Arklys buvo energijos šaltinis vienam žmogui. Dabar reikia ir visos Lietuvos skriaudiką nubausti. Daugiau apie tai -surašant Google žodžius: mokslas-studijos-ekonomika.

Atsakyti
0

V
V
2013-05-07 13:18:57
Pranešti apie netinkamą komentarą
Pritariu Kuodžiui.
Atsakyti
-1

K
Kuodis -teisus
2013-05-07 13:37:28
Pranešti apie netinkamą komentarą
Respektas
Atsakyti
-1

SKAITYTI KOMENTARUS (8)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų