R. Kuodis: Lietuva – tai rojaus sodas, pilnas žemai kabančių obuolių Šaliai treikia daugiau sveiko proto politikų

 Lietuva yra rojaus sodas, kuriame apstu galimybių – taip mano IV-ojoje Lietuvos ekonomikos mokytojų konferencijoje pranešimą skaitęs Lietuvos Banko Valdybos pirmininko pavaduotojas Raimondas Kuodis. Tačiau jo, kaip ekonomisto, pastebėjimai nebuvo optimistiški – šalies mokesčių sistemos yra ydingos, politikai nesiklausantys, o šešėlis – klestintis.

„Ekonomisto priedermė yra kelti problemas, o ne džiaugtis kartu su valdžia, nes tuomet jis taptų valdžios piarščiku, o aš tokiu niekada nebuvau ir nebūsiu“, – į pastabą dėl optimizmo trūkumo pranešime atsakė ekonomistas.

Lietuva – rojaus sodas

Anot jo, optimizmo reikia ieškoti tuose pačiuose negatyviuose dalykuose. „Aš visada sakau, kad Lietuva yra rojaus sodas, pilnas žemai kabančių obuolių. Yra daug lengvai padaromų dalykų, kurie pakeistų paskatas dirbant teisinga kryptimi, sutvarkytų sistemas, tačiau tas nėra daroma – obuoliai toliau žemai kaba. Bet jie niekur nedings. Daug blogiau yra kai kai kurios šalys jau nurašiusios daugumą tų obuolių, susitvarkiusios mokesčių sistemas, nes joms yra žymiai sunkiau daryti progresą. Mums progresą daryti būtų gana lengva, jei būtų noras ir suvokimas, ką ir kodėl reikia daryti“, - kalbėjo R. Kuodis. Kaip pavyzdį jis pateikė viešojo sektoriaus projektų vertinimą pagal sukuriamų darbo vietų skaičių ar poveikį ekonomikai, kainą ilgalaikėje perspektyvoje, kaštus ir panašiai, kurį turėtų taikyti politikai.

„Šis mechanizmas paprastas ir yra jau 170 metų, tačiau politikai arba nesupranta, arba nenori to daryti, nes tai gerokai apribotų jų galimybes vogti iš valstybės“, - sakė R. Kuodis.

Paklaustas, ar susikalbėjimas nebūtų efektyvesnis, jei politikai turėtų ekonominį išsilavinimą, ekonomistas nebuvo kategoriškas.

„Mums reikia daugiau sveiko proto politikų. Negalima demokratinėje valstybėje įvesti racionalizacijos per daug, kas turi mus reprezentuoti. Bet mes turime paties blogiausio tipo politikus, kurie yra pernelyg arogantiški, kad ko nors klausytų, bet per mažai žino, kad padarytų teisingus dalykus. Lietuvos politikai yra per daug arogantiški, kad pripažintų, jog kažko nežino. Jei jų paklaustų, kaip operuoti smegenis, jie tikrai rastų atsakymą. Didžiausia problema yra ne tai, kad į Seimą pateko fizikas ar mokytojas, bet jų arogancija“, - sakė R. Kuodis.

Iškraipyti atlyginimai

Lietuvoje tarp mažiausio ir didžiausio atlyginimo atlyginimo skirtumas siekia 40 proc. „Apie nelygybę būtų galima daug kalbėti, dabar pasaulyje ypač daug apie tai diskutuojama. Vieni sako, kad atlyginimų skirtumai yra nusipelnyti, kiti - kad ne.

REKLAMA

Lietuvoje atlyginimų statistika yra gerokai iškraipyta. Yra apie 30 milijardų vadinamųjų mišrių pajamų, kurios yra neparodomos. Sistema yra ydinga, todėl žmonės negali mokėti didžiulių mokesčių, paskolų, todėl atsiranda šešėlinė ekonomika“, - sakė R. Kuodis. Pasak jo, Lietuvoje šešėlis vis dar yra didžiulis.


Rašyti komentarą...
D
Dange
2013-08-22 12:30:20
Pranešti apie netinkamą komentarą
Gerbiu šitą žmogų .Kuo daugiau atsiras protingų ir nebijančių reikšti savo nuomonės garbių piliečių gal gyvenimas ir pradės keistis .
Atsakyti
-1

K
Kada LIETUVOJE išnyks dykaduoniai?
2013-08-22 12:20:30
Pranešti apie netinkamą komentarą
Lietuvos viešasis sektorius yra didelė našta valstybės biudžetui. Apie 30% visų šalies dirbančiųjų yra valstybinio sektoriaus darbuotojai, tuo tarpu išsivysčiusiose pasaulio šalyse vidurkis apie 18%
Atsakyti
0

R
RH
2013-08-22 12:21:31
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tarp didziausio ir maziausio atlyginimo 40 %? Gal 4000?
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (10)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų