• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas pasirašė dekretą, kuris įpareigoja užsienio pirkėjus nuo balandžio 1 d. už dujas mokėti rubliais, rašo „The Guardian“. 

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas pasirašė dekretą, kuris įpareigoja užsienio pirkėjus nuo balandžio 1 d. už dujas mokėti rubliais, rašo „The Guardian“. 

REKLAMA

Pabrėžiama, kad juridiniai asmenys, kurie atsisakys už dujas mokėti rubliais, jų sutartys, neįvykus mokėjimui, bus stabdomos.

V. Putinas taip pat kaltino Vakarų valstybes, kad šios neva ruošėsi įvesti griežtas ekonomines sankcijas Rusijai jau anksčiau – prieš metus.

Be to, Rusijos prezidentas V. Putinas, pradėjęs kruviną karą Ukrainoje, kaltino JAV, kad ši neva bando uždirbti iš esamos situacijos. 

Vakarai rubliaisi mokėti nesiruošia

Vokietija ir Prancūzija dar kartą atmetė Rusijos reikalavimą, kad Europos šalys už dujas mokėtų rubliais.

REKLAMA
REKLAMA

Teigiama, kad tokiu būdu V. Putinas bando šantažuoti kitas valstybes, o šie veiksmai pažeistų dar prieš tai sudarytas sutartis su Rusija dėl dujų pirkimo.

REKLAMA

Vokietijos kancleris Olafas Scholzas tvirtino, kad įmonės ir toliau atsiskaitys už dujas eurais, ne rubliais. 

Kiek anksčiau Vokietijos ekonomikos ministras tvirtina, kad šalis yra pasiruošusi visiems galimiems scenarijams, net ir atvejui, jeigu dujų tiekimas Europai bus sustabdytas. 

Jungtinės Karalystės premjero Boriso Johnsono atstovas spaudai taip pat patvirtino, kad šalis nesiruošias paklusti V. Putino šantažui, todėl už dujas rubliais nemokės.

REKLAMA
REKLAMA

Anksčiau apie atsisakymą Rusijai už dujas mokėti rubliais patvirtino ir Europos Sąjungos atstovai.

NATO nepastebi Rusijos atsitraukimo Ukrainoje, perspėja dėl tolesnių atakų

NATO nepastebėjo, kad Rusijos pajėgos atsitrauktų Ukrainoje, ir perspėja dėl „papildomų puolamųjų veiksmų“, ketvirtadienį pareiškė Aljanso vadovas Jensas Stoltenbergas.

„Mūsų žvalgybos duomenimis, Rusijos daliniai ne atsitraukia, o keičia pozicijas. Rusija bando persigrupuoti, papildyti atsargas ir sustiprinti savo puolimą Donbaso regione“, – sakė J. Stoltenbergas per spaudos konferenciją.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Tuo pat metu Rusija ir toliau spaudžia Kyjivą bei kitus miestus. Taigi, galime tikėtis papildomų puolamųjų veiksmų, atnešančių dar daugiau kančių“, – pridūrė jis.

Toks NATO padėties vertinimas prieštarauja Rusijos derybininkų pasižadėjimui per šią savaitę Turkijoje vykusias derybas „radikaliai“ mažinti Maskvos karinį aktyvumą Ukrainos šiaurėje, įskaitant sostinės apylinkes.

„Girdėjome neseniai padarytus pareiškimus, kad Rusija deeskaluos karines operacijas aplink Kyjivą ir šiaurės Ukrainoje. Tačiau Rusija ne kartą melavo apie savo ketinimus. Taigi, Rusiją galime vertinti tik pagal jos veiksmus, o ne žodžius“, – pabrėžė J. Stoltenbergas.

REKLAMA

„Akivaizdu, kad iš Rusijos pusės matome mažai noro rasti politinį sprendimą“, – kalbėjo jis.

„Matome, kad toliau apšaudomi miestai ir kad Rusija perskirsto kai kurias karines pajėgas, perkelia dalį jų – tikriausiai siekdama sustiprinti savo pastangas Donbaso regione“, – pažymėjo NATO vadovas.

J. Stoltenbergas pridūrė: „Tarp to, kas vyksta mūšio lauke, ir to, kas vyksta prie derybų stalo, yra glaudus ryšys. Tai leidžia mums teikti paramą Ukrainai, taip pat stiprinti jos pozicijas prie derybų stalo.“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų