Prezidentės patarėjas: referendumas dėl VAE tapo rinkimų įkaitu

Tai, kad Lietuvos žmonės referendume pasisakė nepritariantys naujos atominės elektrinės statybai, yra ir dabartinės Andriaus Kubiliaus vadovaujamos Vyriausybės darbo pasekmė. Vyriausybei nepavyko ar nepakako laiko išaiškinti apie būsimos jėgainės svarbą, dėmesį atkreipia Prezidentės patarėjas vidaus politikos klausimais Mindaugas Lingė.

„Prezidentės pozicija, kad atominės nauda suabejojo vienas trečdalis Lietuvos žmonių, turinčių balso teisę. Tai galima vertinti, kad ir dabartinei Vyriausybei nepavyko ar nepakako laiko išaiškinti Lietuvos žmonėms naujos atominės svarbos“, - antradienio rytą interviu „Žinių radijui“ kalbėjo M. Lingė.

Pasak jo, referendumo baigčiai didelės įtakos galėjo turėti Seimo rinkimų kampanijos fonas.

Referendumas gal netgi tapo tam tikru rinkimų įkaitu. Vienos politinės partijos “ant to statė„ savo visą rinkimų kampaniją, kitos galbūt pristigo dėmesio, nes akcentavo kitus dalykus. Tas fonas, tam tikra mišrainė... Žmonėms iš tikrųjų buvo sunku atsirinkti, kur ta tikroji informacija“, - sakė šalies vadovės atstovas.

M. Lingė paragino laukti naujo Seimo ir Vyriausybės įvertinimo dėl tolesnio Visagino AE projekto vystymo, pridūręs, kad šiuo referendumu šalies energetikos problemų neišsprendėme.

Vyriausiosios rinkimų komisijos duomenimis, sekmadienį Lietuvoje vykęs referendumas dėl naujos atominės elektrinės statybos įvyko, o referendumui teikta nuostata yra nepriimta.

Preliminariais duomenimis, 62,72 proc. rinkėjų nepritarė naujos atominės elektrinės statybai.

Referendumui teiktą nuostatą palaikė 34 proc. rinkėjų.


Rašyti komentarą...
J
Joniškis
2012-10-16 10:43:45
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tarybinių laikų patarėjo mintys. Pažiūrėk referendumo rezultatus. Du trečdaliai nepritarė. Jam trečdalis. Kurie nėjo, tai balsavo taip pat prieš. Vadinasi tik penktadalis ir dar mažiau yra už tavo atominę.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų