Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Iškritus sniegui, Lietuvos keliuose pasipylė virtinė avarijų. Nors automobilio slydimas kelyje daugeliui vairuotojų yra tikras prakeiksmas, kai kam tai tampa pramoga. Tačiau policija įspėja, kad už chuliganiškus manevrus kelyje teks ne tik piniginę patuštinti  norintys patekti į „drifterių“ gretas gali prarasti ir vairuotojo pažymėjimą.

Iškritus sniegui, Lietuvos keliuose pasipylė virtinė avarijų. Nors automobilio slydimas kelyje daugeliui vairuotojų yra tikras prakeiksmas, kai kam tai tampa pramoga. Tačiau policija įspėja, kad už chuliganiškus manevrus kelyje teks ne tik piniginę patuštinti  norintys patekti į „drifterių“ gretas gali prarasti ir vairuotojo pažymėjimą.

REKLAMA

Šonaslydžio mėgėjai, paprastai dar vadinami „drifteriais“, nevengia parodyti savo vairavimo galimybių viešosiose vietose – tai liudija ir socialiniame tinkle „Facebook“ neretai skelbiamos nuotraukos ar vaizdo įrašai. 

Be to, kai kurie vairuotojai žiemai netgi susigundo įsigyti „winterbeateriais“ vadinamų transporto priemonių vien tam, kad žiemos sezonu galėtų atlikti šonaslydžio manevrus kelyje. „Winterbeateriais“ dažniausiai tampa galiniais ratais varomos transporto priemonės, pavyzdžiui, BMW 3 ar 5 serijos automobiliai, taip pat „Mercedes Benz“ markės transporto priemonės. 

Įspėja šonaslydžio mėgėjus 

Policijos atstovai „drifterių“ kategorijos surinktoje nuobaudų statistikoje neišskiria. Tačiau „drifteriams“ siunčia įspėjimą – už chuliganišką vairavimą kai kas gali užsidirbti ir tūkstančio eurų baudą. Be kita ko, kai kuriais atvejais tektų atsisveikinti ir su vairuotojo pažymėjimu.

REKLAMA

„Chuliganiškas vairavimas, t. y. pavojų eismo saugumui arba savo ar kitų žmonių saugumui keliantis Kelių eismo taisyklių pažeidimas dėl chuliganiškų paskatų, užtraukia baudą vairuotojams nuo 450 iki 550 eurų, o neturintiems teisės vairuoti transporto priemones asmenims – nuo 750 iki 1 tūkst. eurų.

Be to, už šį administracinį nusižengimą privaloma skirti teisės vairuoti transporto priemones atėmimą nuo vienų iki dvejų metų“, – paaiškino Lietuvos kelių policijos tarnybos Administracinės veiklos ir eismo priežiūros skyriaus vyriausiasis specialistas Renatas Siaurusaitis.

Policijos atstovas pastebi, kad šiais metais buvo nustatyta jau daugiau kaip 300 chuliganiško vairavimo atvejų.

„Per 2021 m. nustatyta 319 chuliganiško vairavimo atvejų, t. y. pavojų eismo saugumui arba savo ar kitų žmonių saugumui keliančių Kelių eismo taisyklių pažeidimų dėl chuliganiškų paskatų“, – kalbėjo R. Siaurusaitis.

REKLAMA
REKLAMA

Už nenuvalytą valstybinį numerį – atsakomybė

R. Siaurusaitis taip pat vairuotojams primena, kad transporto priemonių valstybiniai numeriai, jeigu įžiūrėti raidžių ir skaičių kombinacijų nėra įmanoma, jie turi būti nuvalyti. 

„Pareigūnai kiekvieną situaciją vertina individualiai, atsižvelgiant į oro sąlygas, sąmoningumo kriterijų.

Jei pastebima, kad transporto priemonės numerio ženklas neįžiūrimas, policijos pareigūnai prašo vairuotojo jį nusivalyti, tačiau jei snigo prieš savaitę, o numerio ženklas vis dar nenuvalytas, tada galima įžvelgti vairuotojo tyčią ir pritaikyti atsakomybę“, – kalbėjo pašnekovas.

Baudą gali skirti ir aplinkosaugininkai 

Aplinkos apsaugos departamento atstovai įspėja vairuotojus, kad už pažeidimus baudą gali skirti ne tik policijos atstovai, bet ir aplinkosaugos darbuotojai.

Štai jeigu vairuotojai automobilio galimybes išbandys ant užšalusio vandens telkinio ar miško teritorijoje, jiems gali grėsti ir 140 eurų siekianti bauda.

REKLAMA
REKLAMA

„Neteisėtas važiavimas per žolinę dangą, miško paklotę ar vandens telkinių ledu motorinėmis transporto priemonėmis užtraukia įspėjimą arba baudą iki 140 eurų.

Kai dėl neteisėto važinėjimo žolinė danga ar miško paklotė būna sužalota ar sunaikinta, toks pažeidimas užtraukia baudą nuo 140 eurų iki 300 eurų“, – teigė Aplinkos apsaugos departamento specialistai.

Už tokio pobūdžio pažeidimus aplinkosaugininkai nuo šių metų pradžios iki spalio mėnesio pabaigos iš viso nustatė 83 pažeidimus.

Yra išimčių 

Visgi ne visai atvejais važiuoti ant užšalusių vandens telkinių gali būti draudžiama, yra taikomos tam tikros išimtys, jeigu:

Vykdomi žmonių paieškos ir gelbėjimo darbai, ekstremaliųjų įvykių ir (ar) avarijų padarinių likvidavimo darbai, valstybės sienos ir (ar) krašto apsauga, viešosios tvarkos užtikrinimas, aplinkos apsaugos valstybinė kontrolė ir valstybinė saugomų teritorijų kontrolė, kariniai ir (ar) priešgaisrinių gelbėjimo pajėgų mokymai ir (ar) pratybos, saugomų teritorijų gamtotvarkos, paviršinių vandens telkinių tvarkymo darbai ir būklės tyrimai, inžinerinės infrastruktūros eksploatavimo darbai, kertamos nendrės;

REKLAMA
REKLAMA

Organizuojami ir vyksta sporto renginiai ir (arba) sporto pratybos;

Organizuojama ir vykdoma verslinė žvejyba naudojant motorines transporto priemones, traktorius ir savaeiges mašinas, būtinas tokiai žvejybai organizuoti ir vykdyti;

Organizuojama ir vykdoma mėgėjų žvejyba naudojant ne kelių transporto priemones žvejų ir įrangos gabenimui į žvejybos vietą ir iš jos.

Vairuojant žiemos sezonu, vairuotojams patariama atidžiai stebėti kelio dangą ir įvertinti važiavimo greitį. 

Naujienų portalas tv3.lt primena, kad automobiliuose ir jų priekabose, jei yra įrengti stabdžiai, kai automobilio arba priekabos bendroji masė ne didesnė kaip 3,5 t, nuo lapkričio 10 d. iki kovo 31 d. turi būti naudojamos padangos, skirtos važiuoti žiemai. Jos žymimos ženklais „M+S“, „*“ arba užrašu „All seasons“ (visi sezonai).

Nuo balandžio 10 d. iki spalio 31 d. draudžiama eksploatuoti transporto priemones su dygliuotomis padangomis.

Naudojamų padangų protektoriaus rašto gylis turi būti ne mažesnis kaip:

M1 klasės – 1,6 mm (nuo lapkričio 10 d. iki kovo 31 d. – 3,0 mm).

M2 klasės – 2,0 mm (nuo lapkričio 10 d. iki kovo 31 d. – 3,0 mm).

M3 klasės – 2,0 mm.

Be to, nuo lapkričio 1 d. iki kovo 31 d. su lengvosiomis transporto priemonėmis automagistralėse ir greitkeliuose galima važiuoti ne didesniu kaip 110 km/val. greičiu.

O uz nenuvalytus kelius ir slidzius kokiis haudos kelininkams?
Kas per debilai, tai man kas 3 km sustot ir numerius nuvalyti nes kai sniego yra užmeta momentaliai.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų