• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Nors kovą iškilmingai pasirašytas susitarimas su Europos investicijų fondu (EIF) dėl milijardo litų Lietuvos verslui, tačiau jis šiuos pinigus mato tik vizijose.

REKLAMA
REKLAMA

Fondas tai aiškina ne itin realiais terminais ir finansinių priemonių naujoviškumu, antradienį rašo dienraštis „Verslo žinios".

REKLAMA

Kovo pradžioje Richardas Pelly, EIF vadovas, ir Lietuvos ūkio bei finansų ministrai Vilniuje iškilmingai pasirašė susitarimą, juo remiantis Lietuvos verslą turi pasiekti apie 1 mlrd. Lt fondo lėšų (290 mln. eurų) iš JEREMIE iniciatyvos.

Tačiau dabar Ekonomikos skatinimo plano tinklalapyje prie EIF verslo finansavimo priemonių šviečia užrašas „vėluojantis". Didžiausia dalis lėšų, 204 mln. eurų (apie 704 mln. Lt), turėtų būti naudojama paskoloms per komercinius bankus mažoms ir vidutinėms įmonėms teikti.

REKLAMA
REKLAMA

Liepos pabaigoje pagal Finansų ministerijos (FM) pateiktą planą su penkiais bankais turėjo būti pradėta derinti standartinę sutartį. Tačiau, ministerijos teigimu, dar nebaigta bankų atranka EIF, sutarties derinti nepradėta.

„Ilgesnę nei tikėjomės finansinių tarpininkų atranką lemia EIF vidinės procedūros. Sutarčių pasirašymas trunka ne tik ilgiau, nei tikėjosi ministerija, bet gerokai viršija ir paties EIF prognozes", - raštu VŽ teigia finansų ministerijos specialistai.

„Pradinis grafikas, kurį aptarėme su ministerijomis, buvo nustatyti įvykdymo tikslus. Tačiau jau tada sakėme ir dabar teigiame, kad grafikas labai priklauso nuo greičio, kuriuo progresuoja ir patys finansiniai tarpininkai. Mes negalime kontroliuoti, kaip greitai jie reaguoja. Jeigu ministerijos teigia, kad terminai buvo absoliučiai patvirtinti, tai nėra taip", - VŽ teigia Grahamas Cope`as, EIF Šiaurės Europos regiono JEREMIE iniciatyvos vadovas. Jis sutiko, kad, palyginti su ankstesniais planais, projektai vėluoja.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų