Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Valstybinės pareigūnų ir karių pensijos turi augti du kartus greičiau nei didėja prekių ir paslaugų kainos. Tai numatančioms įstatymo pataisoms ketvirtadienį Seimas pritarė po pateikimo.

Valstybinės pareigūnų ir karių pensijos turi augti du kartus greičiau nei didėja prekių ir paslaugų kainos. Tai numatančioms įstatymo pataisoms ketvirtadienį Seimas pritarė po pateikimo.

REKLAMA

Už tokias įstatymo pataisas, parengtas grupės frakcijos Demokratų frakcijos „Vardan Lietuvos“ narių, balsavo 54 parlamentarai, 36 susilaikė, o prieš buvo 16.

Toliau pataisas svarstys Seimo Socialinių reikalų ir darbo komitetas, dėl jų išvadą turės pateikti ir Vyriausybė.

Dvigubai sparčiau nei kitos pensijos

Šiuo metu I ir II laipsnių, nukentėjusiųjų asmenų, pareigūnų ir karių, mokslininkų, teisėjų valstybinių pensijų bendras indeksavimo mechanizmas. Nuo sausio 1 d. pensijos didinamos pagal suderinto vartotojų kainų indekso vidurkį.

Paprastai tariant, šios pensijos didėja tiek, kiek auga prekių ir paslaugų kainos.

Tačiau pagal naujas įstatymo pataisas, pareigūnų ir karių pensijos išskirtų iš kitų ir būtų didinamos du kartus greičiau nei didėja kainos.

REKLAMA

„Įstatymo projekto tikslas, <...> nustatyti teisingą ir sąžiningą valstybinių pensijų pareigūnams ir kariams indeksavimo apskaičiavimą.

Toks pakeitimas leistų užtikrinti, kad statutinių pareigūnų pensijos augtų šiek tiek sparčiau nei kitų valstybinių pensijų gavėjų grupių, tačiau tai būtų suprantama, lyginant koks didelis šių pareigūnų indelis yra valdant įvairias situacijas, taip pat užtikrinant Vyriausybės numatytų priemonių įgyvendinimą bei visos visuomenės saugumą kiekvieną dieną“, – nurodoma projekto aiškinamajame rašte.

REKLAMA
REKLAMA

Įstatymo projektu siūloma pakeistą valstybinių pensijų skaičiavimo mechanizmą taikyti nuo 2022 m. sausio 1 d. Nuo tada valstybinės pensijos jų gavėjams padidėtų apie 3–7 eurus.

Pavyzdžiui, pareigūnų ir karių vidutinė pensija padidėtų vidutiniškai iki 329 eurai. Tam preliminariai gali prireikti apie 6 mln. eurų papildomų valstybės biudžeto lėšų.

„Matant, kaip Lietuvoje kyla kainos ir paslaugos, turime spartinti valstybinių pensijų didėjimą. Jų indeksavimas pagal šiuo metu galiojantį teisinį reguliavimą pensijų perkamajai galiai praktiškai nėra jaučiamas visose valstybinių pensijų gavėjų grupėse, nes šios pensijos priklauso arba nuo valstybinių pensijų bazės, arba nuo gauto darbo užmokesčio, kuris nebuvo didinamas. 

Mūsų siūlomas pakeitimas leis sparčiau augti valstybinėms pensijoms ir, vertinant infliaciją, labiau stiprins jų gavėjų perkamąją galią“, – tikina įstatymo projekto iniciatorius Algirdas Stončaitis.

Primename, kad gaunama pareigūno pensija neužkerta kelio kartu gauti ir įprastą „Sodros“ pensiją.

REKLAMA
REKLAMA

„Sodros“ pensijos indeksuojamos ne pagal kainų, bet pagal darbo užmokesčio fondo pokytį.

Kas turi teisę gauti pareigūno pensiją

Teisę gauti pareigūnų ir karių valstybinę pensiją turi šie Lietuvos piliečiai:

  • Vidaus reikalų ministerijos, policijos, Valstybės sienos apsaugos tarnybos ir kitų vidaus reikalų įstaigų pareigūnai, vidaus tarnybos dalinių karininkai, liktinės tarnybos puskarininkiai ir kareiviai;
  • Specialiųjų tyrimų tarnybos pareigūnai;
  • Profesinės karo tarnybos kariai;
  • Valstybės saugumo departamento sistemos ir Antrojo operatyvinių tarnybų departamento prie Krašto apsaugos ministerijos pareigūnai;
  • Prokuratūros pareigūnai;
  • Kalėjimų departamento, jam pavaldžių įstaigų bei valstybės įmonių pareigūnai;
  • Muitinės mobiliųjų grupių pareigūnai, muitinės postų pareigūnai ir muitinės pareigūnai, atliekantys kriminalinę žvalgybą ir (arba) ikiteisminį tyrimą;
  • Vidaus tarnybos sistemos pareigūna; 
  • Vadovybės apsaugos tarnybos pareigūnai.

Pareigūnų ir karių pensija už tarnybą skiriama pagal pareigūno ar kario nurodytų paeiliui ištarnautų 5 tarnybos metų palankiausių nuosekliai einančių 12 mėnesių jam nustatyto darbo užmokesčio vidurkį.

Beprotiškai "didelis" pensijos augimas, ypač turint galvoje,kad kylant kitoms pensijoms pareigūnų pensija nekyla. Tiesa praeitais metais pirmą kartą pakilo 3 eurais.
Skiringai nuo senatves pensininku, pareigunu pensininkai neturi jokiu lengvatu ir ju pensijos stovi vietoje kai tuo tarpu senatves pensininkams vis numetamas koks kaulas, o 3-7 eurai tai pasityciojimas o ne didinimas.
Stipru - 3-7 eurai...
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų