• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Susituokusios ir nesituokusios poros išlaidas būstui dažniausiai dalijasi per pusę. Kartu gyvenantys žmonės vienas kitam per mėnesį perveda 300–500 eurų. Žmonės baiminasi, kad šiuo pinigus gali apmokestinti bankai ar valstybinė mokesčių inspekcija (VMI). Ši tikina, kad nuomos ir komunalinių mokesčių pinigų neapmokestins, tačiau už brangias dovanas mokesčius gali tekti susimokėti.

Susituokusios ir nesituokusios poros išlaidas būstui dažniausiai dalijasi per pusę. Kartu gyvenantys žmonės vienas kitam per mėnesį perveda 300–500 eurų. Žmonės baiminasi, kad šiuo pinigus gali apmokestinti bankai ar valstybinė mokesčių inspekcija (VMI). Ši tikina, kad nuomos ir komunalinių mokesčių pinigų neapmokestins, tačiau už brangias dovanas mokesčius gali tekti susimokėti.

REKLAMA

Portalo tv3.lt skaitytoja Ramunė pasakojo, kad buto mokesčius kartu su vyru moka per pusę.

„Kiekvieną mėnesį pervedu apie 400 eurų. O vyras moka būsto paskolos įmoką ir komunalinius mokesčius. Pavedimo paskirtyje tiesiog įrašau, kad šie pinigai skirti buto mokesčiams.

Tačiau baiminuosi, kad mane ar vyrą gali apmokestinti dėl šių pinigų. Gal geriau pinigus vienas kitam duoti grynaisiais“, – svarstė moteris.

REKLAMA
REKLAMA

Kita skaitytoja pasakojo, kad neseniai apsigyveno su partneriu, tačiau jie nėra susituokę.

„Buto nuomą ir mokesčius dalinsimės per pusę, tačiau iškilo klausimas, kaip tuos pinigus vienas kitam pervesti, ar neprisikabins prie mūsų bankai ar VMI.

REKLAMA

Suma išeina gana nemaža. Vien buto nuoma atsieina 700 eurų, o kur dar visi papildomi mokesčiai. Tad vienas kitam per mėnesį pervestume 400–500 eurų. Suma kartais būna dar didesnė, kai dedamės bendriems pirkiniams“, – skaičiavo moteris.

Pinigų buitiniams pirkiniams neapmokestins

VMI Teisės departamento direktorė Rasa Virvilienė teigė, kad tais atvejais, kai gyventojas bendrai su kitu asmeniu dalinasi išlaidas už nuomą, komunalines paslaugas ar kitus buitinius pirkinius ir perveda jam už tai pinigines lėšas, šios lėšos nėra laikomos mokesčių objektu ir nėra apmokestinamos.

REKLAMA
REKLAMA

Anot jos, ribojimų, kiek piniginių lėšų tokiu tikslu galima pervesti, nėra.

VMI nerenka informacijos apie gyventojų bankinius pavedimus, pavedimų paskirtis ir neturi prieigos prie banko sąskaitų prisijungimų ar sąskaitų išklotinių, taigi pavedimo paskirtyje nurodytos informacijos taip pat nemato.

Tačiau, atliekant bankinį pavedimą, svarbu nurodyti teisingus duomenis, todėl rekomenduojama pavedimo paskirtyje nurodyti tikrąją pinigų paskirtį“, – patarė VMI atstovė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Įspėja paskirtį nurodyti teisingą, kitaip pinigų neleis pervesti

Tuo metu bankai įspėjo gyventojus teisingai nurodyti pavedimo paskirtį, kitu atveju jie tikina, kad pinigų neleis pervesti.

„Swedbank“ atstovas spaudai Saulius Abraškevičius tikino, kad atliekant pavedimus svarbiausia nurodyti sąskaitos numerį, gavėjo pavadinimą, o mokėjimo paskirtis yra tik papildoma informacija, reikalinga konkretų pavedimą atpažinti, jei sumos ir kiti atributai sutampa.

REKLAMA

Pavedimų sumų limitai priklauso nuo pasirinktų nustatymų, juos galima keisti pagal poreikį.

Bankas vykdo griežtą rizikos valdymo politiką, todėl netoleruoja mokėjimo pervedimų paskirtyje jokių įrašų, kurie gali būti tiesiogiai ar netiesiogiai siejami su bet kokia neteisėta veikla, nepaisant tikrųjų mokėtojo ketinimų. Tokias mokėjimo operacijas stabdome, o jų neįvykdžius – lėšos grąžinamos atgal į sąskaitą. Todėl gyventojus raginame mokėjimo paskirties laukelyje nenaudoti žodžių, kurie gali būti siejami su neteisėta veikla, pavyzdžiui, kontrabanda ir pan.“ – įspėjo banko atstovas.

REKLAMA

SEB banko atstovė Ieva Dauguvietytė-Daškevičienė komentavo, kad lėšų pavedimas yra oficialus dokumentas, todėl klientams patartume mokėjimo paskirtį nurodyti tiksliai ir aiškiai.

Standartiniai pinigų pervedimo limitai mūsų interneto banke ir mobiliojoje programėlėje yra 4 tūkst. eurų dienos ir 10 tūkst. eurų mėnesio. Jie nustatyti siekiant apsaugoti klientus nuo galimų sukčiavimo atvejų ir dėl kitų saugumo priežasčių.

Prireikus didesnių operacijų limitų, atsižvelgdamas į savo poreikius ir individualią situaciją, klientas gali juos pasididinti kreipdamasis į banką, nuotoliniu būdu telefonu ar interneto banke arba atvykęs į banko skyrių“, – komentavo banko atstovė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

 

Dovanų apmokestinimas

Tačiau VMI Teisės departamento direktorė R. Virvilienė įspėjo, kad dovanoti pinigai gali būti apmokestinami.

Jeigu žmogus iš kito gyventojo, kuris nėra artimas šeimos narys, ne iš sutuoktinio, vaikų, tėvų, brolių ar seserų, vaikaičių ar senelių, gauna dovanų ir jų vertė per metus yra didesnė nei 2 500 eurų, tai šią sumą viršijanti dovanų vertė yra apmokestinama taikant 15 proc. pajamų mokesčio tarifą.

REKLAMA

Toks apmokestinimas taikomas tada, kai dovanų suma, kuri kartu su kitomis metinėmis pajamomis ne iš darbo santykių ar jų esmę atitinkančių santykių neviršija 120 VDU sumos (2022 m. – 180 492 eurų; 2023 – 202 188 eurų)“ – skaičiavo VMI atstovė.

Anot jos, kai dovanų ir kitų su darbo santykiais nesusijusių pajamų suma viršija 120 VDU sumą, tokių pajamų viršijančiai daliai taikomas 20 proc. pajamų mokesčio tarifas.

Deklaruoti iš kitų gyventojų gautas didesnes nei 2 500 eurų dovanas bei sumokėti pajamų mokesčio deklaracijoje apskaičiuotą pajamų mokestį iki kitų metų gegužės 1 d. pareiga tenka apdovanotam gyventojui“, – sakė R. Virvilienė.

Po dvejų metu pedopartijos valdymo, jau net SSSR laikai atrodo kur kas laisvesni, negu konservatoriu “demokratine” Lietuva.
Jei trumpai - banke esantys jūsų prakaitu uždirbti pinigėliai yra ne jūsų, nes kiekvienas besimaudantis šūde, anot pišo, gali įkišti ten ranką ir pasiimti kiek tinkamas ... Ir dar - partiją anūkams galima dovanoti be apmokestinimo, kaip rašo ...
Apmokestinus ora, jus emete maziau kvepuoti !!!!!

Na, patys suprantat... - rasim, ka dar apmokestinti....
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų