Valstybinė kainų ir energetikos kontrolės komisija (VKEK) įspėja, kad gyventojai turėtų saugotis „Vilniaus energijos“ ir „Litesko“ siūlomų sutarčių. Komisija pabrėžia, kad jokių staigių pokyčių šilumos ir karšto vandens sektoriuje nuo liepos 1 d. neįvyks, iki rudens patvirtins karšto vandens kainas šilumos tiekėjams, jos bus paskeltos viešai, tada vartotojai ir nuspręs, kuris būdas apsirūpinti karšto vandeniu jiems yra naudingesnis.

VKEK praneša, kad UAB „Vilniaus energija“ ir UAB „Litesko“ filialų įmonės išsiuntinėjo laiškus vartotojams, kuriuose informavo apie naujus Šilumos ūkio įstatymo reikalavimus, kurie įsigalios nuo liepos 1 dienos.

Pirmiausia buvo pabrėžta, kad gyventojai turi pasirašyti naujas šilumos vartojimo pirkimo - pardavimo sutartis pagal individualiai aptartas sąlygas. Neparodžius iniciatyvos sudaryti naujų sutarčių, buitiniams šilumos vartotojams nuo liepos 1 dienos bus taikomi standartinių sąlygų reikalavimai. Komisija norėtų atkreipti gyventojų dėmesį, kad standartinės šilumos vartojimo pirkimo - pardavimo sąlygos gina vartotojų interesus. Individualiai aptarus sąlygas, vartotojas ir tiekėjas galėtų susitarti dėl papildomų dalykų kaip antai, dėl mokėjimo pranešimo formos pakeitimo, kito šilumos paskirstymo metodo pasirinkimo ir t.t. Taip pat norime akcentuoti, standartines šilumos vartojimo pirkimo - pardavimo sąlygas visada galima pakeisti, jas individuliai aptarus su šilumos tiekėju.

REKLAMA

Kitas laiške nagrinėjimas klausimas - kuris ir yra esminis pokytis nuo liepos 1 d. - tai, kad šilumos tiekėjas tampa karšto vandens tiekėju, jei vartotojai neapsisprendžia kitaip. Iki šiol ši praktika buvo taikoma net 43 šilumos įmonėse iš 56, tai dabar tvarka galėtų keistis tik likusiose 13 įmonių.


Rašyti komentarą...
n
nacionalinė vart lyga-faktai
2009-06-17 16:25:56
Pranešti apie netinkamą komentarą
Lyga Vilniaus apygardos administraciniame teisme gynė gamtinių dujų vartotojus
2009 06 16
Komentarai (0) »
Daugiau »
Pirmadienį Vilniaus apygardos administraciniame teisme Lyga gynė elektros vartotojų viešą interesą
2009 06 10
Komentarai (3) »
Daugiau »
Lygos veikla.Bylinėjimasis Telšių teisme
2009 06 05
Komentarai (0) »
Daugiau »
Lygos veikla.Ko bijo administraciniai teismai?
2009 06 05
Komentarai (0) »
Daugiau »
LYGOS ,,VARGAI”: TEISINGUMAS PRIEŠ VISUOMENĘ
2009 05 27
Komentarai (0) »
Daugiau »
skaityk vartotojulygos tinklapyje
Atsakyti
0

R
Rimas
2009-06-17 21:04:51
Pranešti apie netinkamą komentarą
KIEK GALIMA APVAGINETI EILINIUS LIETUVOS PILIECIUS ? LIEKA ARBA
DENACIONALIZUOTI SALTO VANDENS IR SILUMOS TIEKIMA , ARBA VISUS DAUGIABUCIUS NAMUS APSILDYTI DUJOMIS , KAS PAREIKALAUS DIDELIU INVESTICIJU I MUNICIPALINI UKI.
Atsakyti
0

c
che-che
2009-06-17 21:57:13
Pranešti apie netinkamą komentarą
tai čia tipo kaip telefoninių sukčių saugotis?
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (9)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų