Personalo nuoma – naujas būdas įsidarbinti

 Tokią galimybę susirasti darbą žino 28 proc. Lietuvos gyventojų. Tai parodė personalo nuomos ir rangos įmonių grupės „Headex Group“ užsakymu atlikta „Omnibus“apklausa.

„Akivaizdu, kad žmonėms ši paslauga reikalinga – nors laikino įdarbinimo įstatymas priimtas tik 2011 metais, apie jį jau žino trečdalis visų Lietuvos gyventojų“, - komentavo situaciją personalo nuomos ir rangos įmonių grupės „Headex Group“ vadovas Povilas Variakojis.

70 proc. apklaustųjų teigė niekada negirdėję apie tokią įsidarbinimo galimybę. Dar 2 proc. respondentų nepateikė atsakymo į šį klausimą.

Nežinantiems pašnekovas primena: laikina darbuotojų nuoma – tai tokia darbo forma, kai darbuotojas oficialiai yra įdarbintas laikino įdarbinimo įmonėje, kuri jam moka atlyginimą ir užtikrina visas socialines garantijas, o realiai darbus atlieka kitoje įmonėje. Laikino įdarbinimo įmonės paprastai siūlo didelį darbų pasirinkimą darbo ieškantiems žmonėms.

Dažniau apie galimybę įsidarbinti per personalo nuomos įmonę yra girdėję gyventojai su aukštuoju išsilavinimu, dirbantieji, aukštesnes pajamas vienam namų ūkio nariui gaunantys respondentai, trijų didžiųjų Lietuvos miestų gyventojai.

REKLAMA

Mažiausiai apie šią galimybę žino respondentai, turintys pradinį, vidurinį išsilavinimą bei vyresnio amžiaus žmonės (55 – 60 metų). Vertinant pagal užsiėmimą, šiai nežinančiųjų kategorijai priklauso pensininkai bei namų šeimininkės ir moterys, esančios vaiko priežiūros atostogose.

Taip pat – gaunantieji mažiausias pajamas ir pačių mažiausių gyvenviečių gyventojai. Dirbantieji taip pat geriau informuoti už bedarbius. Taigi, aktyvesni žmonės greičiau sužino naujienas ir pasinaudoja jomis.

„Šia galimybe galėtų plačiau pasidomėti žmonės, turintys pradinį bei vidurinį išsilavinimą – jaunimui laikinas darbas yra puiki galimybė susirasti nuolatinį darbą. Namų šeimininkėms bei vaikus auginančioms mamoms padėtume susirasti darbą nepilną darbo dieną. Na, o gaunantieji mažiausias pajamas galėtų pamėginti užsidirbti daugiau“, - sakė P. Variakojis.

Pašnekovo teigimu, ši apklausa atskleidžia, kad domėjimasis visomis galimybėmis, geresnis informuotumas suteiktų ieškantiesiems darbo daugiau šansų. Tai taip pat puikiai iliustruoja tyrimo rezultatai – sužinoję apie laikinąją nuomą, du penktadaliai apklaustųjų (40 proc.) atsakė, kad tokiomis paslaugomis pasinaudotų.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų