• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Penktadienį antroje dienos pusėje Vilniuje ėmė siausti pūga ir gatvėse sparčiai pradėjo daugėti sniego. Pavėžėjimo paslaugų platformose paslaugų kainos taip pat ėmė sparčiai kilti.

Penktadienį antroje dienos pusėje Vilniuje ėmė siausti pūga ir gatvėse sparčiai pradėjo daugėti sniego. Pavėžėjimo paslaugų platformose paslaugų kainos taip pat ėmė sparčiai kilti.

REKLAMA

Štai kelionė iš Žirmūnų kelionė į Naujamiestį „Bolt“ platformoje ne per spūstis kainuoja 7 eurus. Prasidėjus pūgai kelionės kaina pakilo iki 12 eurų, o kiek prieš 18 val. siekė daugiau nei 16 eurų.

Kiek anksčiau „Bolt“ vadovas Lietuvoje Andrius Pacevičius yra paaiškinęs, kaip platforma apskaičiuoja paslaugų kainas.

„Kelionės kaina realiu laiku kinta, t. y. ir didėja, ir mažėja, nes „Bolt“ kainodara yra dinaminė. Tai reiškia, jog kelionės įkainis priklauso nuo to, koks vietovėje esančių pavežėjų bei juos kviečiančiųjų santykis. Kuo daugiau žmonių automobilį kviečia į tą pačią vietą, tuo įkainis didesnis, nes vairuotojų skaičius yra ribotas“, – teigė A. Pacevičius.

Vilniuje pasipylė avarijos

Vilnius penktadienio popietę tapo beveik nepravažiuojamas. Sniegas, ledas ir prastas matomumas sukėlė daugybę avarijų. Socialiniuose tinkluose gyventojai vienas po kito dalijasi įspėjimais apie eismo įvykius.

REKLAMA
REKLAMA

Ypač daug pranešimų feisbuko grupėje „Reidas Vilniuje | Trikojis Vilniuje“.

„Visas Vilnius ir aplink jį, paralyžiuotas sniegu, ledu, avarijom ir prastu matomumu, geriau niekur nevažiuokit“, – perspėjo vienas iš grupės narių.

REKLAMA

Kiti dalijosi nuotraukomis ir vaizdo įrašais iš konkrečių eismo įvykių vietų. Daugiausia jų ties įvažiavimu į sostinę.

„Vilnius-Grigiškės į abi puses“, – vaizdo įrašu, kurį galite pamatyti straipsnio pradžioje, dalijasi vairuotojas Maksim.

Sunkiai pravažiuojami ir kiti sostinės keliai.

„Antakalnio gatvė link centro užkišta. Troleibusas ir fūra stovi per dvi juostas prie Petro ir Povilo [bažnyčios]. Troleibusai nepravažiuoja“, – situaciją Antakalnyje apibūdina Dominykas.

REKLAMA
REKLAMA

„Į miestą iš Lentvario pusės, kalnas prie Liudvinavos sunkiai pravažiuojamas, prie „Regitros“ irgi“, – įspėja Tesa.

„Iš Liepkalnio nusukant į Naujininkų viaduką 3 fūros neįvažiuoja, apvažiuojam per bordiūrus“, – vaizdais iš vietos dalijasi Edgar.

„Nuo Panoramos link edukologijos žiedo avarija per beveik 3 juostas, po truputį kemšasi pravažiavimas“, – įspėja vairuotoja Aistė.

„Minsko pl. vien leda, jau dviese griovyje netoli Skaidiškių tilto“, – rašo Darius.

„Justiniškių „Norfa“. Kamštis nežmoniškas. Telsa + Passat + Hyundai“, – didelę avariją užfiksavo Gediminas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kelininkų įspėjimas

Penktadienio pavakarę Vilniuje numatomas stiprus snygis, perspėja kelius prižiūrinti savivaldybės įmonė „Grinda“.

„Sinoptikų duomenimis, sostinėje apie 13-14 val. prasidėsiantis snygis didžiausią intensyvumą pasieks vakarinių eismo srautų metu ir tęsis iki maždaug vidurnakčio.

Penktadieniais vakariniai transporto srautai Vilniuje ir šiaip būna didesni nei įprastai; tikėtina, snygis gerokai sulėtins vidutinį greitį, tad kelionės gali užtrukti ilgiau nei įprastai“, – teigiama „Grindos“ pranešime.

REKLAMA

Įmonė dėlioja veiksmus, kurie padės sušvelninti situaciją:

„Pradedame išankstinius važiuojamosios gatvių dalies barstymus. Prevenciškai, dar iki snygio pradžios išberta druska tirpdo vos nusileidusias snaiges ir neleidžia susidaryti suplūkto sniego sluoksniui.

Išankstiniai barstymai itin efektyvūs tuomet, kai sninga (kaip šios dienos atveju) pikinių transporto srautų metu – barstytuvai nestringa bendrame transporto sraute ir gali būti iš anksto permesti į vietas, kur gali formuotis sudėtingesnės sąlygos.

REKLAMA

Piko metu barstytuvai budės ties didžiausiomis įkalnėmis, kur snygių metu dažniau turi sunkumų viešojo transporto priemonės ir sunkusis krovininis transportas. Tai svarbu siekiant sutrumpinti reakcijos laiką – čia pat budintis ekipažas, matydamas realią situaciją, gali operatyviai, vos per kelias minutes nubarstyti problemines atkarpas.

Beje, tokiais išskirtiniais atvejais netgi centrinėse miesto gatvėse esame pasiruošę naudoti ne sniegą tirpdančias, o geresnį pravažumą užtikrinančias medžiagas (smėlio ir druskos mišinį).

Snygiui įsismarkavus, dirbsime verstuvais.“

„Grinda“ prašo vairuotojų būti atidiems, rinktis saugų greitį ir keliones planuoti su atsarga.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų