REKLAMA

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Sinoptikas Naglis Šulija gražių orų savaitgalį nežada, nes jau šįvakar atkeliaus įvairūs krituliai, spustels šaltukas ir kils vėjas.

Sinoptikas Naglis Šulija gražių orų savaitgalį nežada, nes jau šįvakar atkeliaus įvairūs krituliai, spustels šaltukas ir kils vėjas.

REKLAMA

Anot sinoptiko, visoje rytinėje Europos dalyje orus rytoj lems didelė žemo slėgio sritis, vakaruose jis bus kiek aukštesnis. Didžiojoje žemyno dalyje dangų dengs debesys, vietomis jie bus išties stori, pragiedrėjimų ir saulės bus mažai. Centrinėje Europos dalyje rytoj atvės, tačiau palei Viduržemio ir Juodąją jūras bus dar šilčiau nei šiandien.

Romoje rytoj debesuota, nelis ir šils iki 18 laipsnių, Barselonoje saulė pro debesis ir jau 25 šilumos. Paryžiuje debesuota, palis ir tik 4 laipsniai, Londone debesuota, nelis ir šils iki 7 šilumos. Berlyne saulė pro debesis ir 5 laipsniai, Varšuvoje mišrūs krituliai ir 6 šilumos.

Lietuvoje artimiausią parą orus lems ciklonas. Jis padalys Lietuvą į dvi nevienodas dalis.

„Pietinėje ir rytinėje įsivyraus lietus, čia susidarys lijundra ir plikledis. Vakaruose ir šiaurėje drėbs šlapias sniegas. Dieną irgi rytuose lis, vietomis smarkiai, vakaruose snigs, vietomis drėbs smarkiai. Tikėtinas rūkas.

REKLAMA
REKLAMA

Nakties pradžia visur bus su nedideliu šaltuku. Vėliau į pietinę, rytinę šalies dalį atplauks atodrėkis iki 1 laipsnio šilumos, bet kitur liks 2–4 laipsniai šalčio. Dieną pietinėje ir rytinėje šalies dalyje bus atodrėkis – vietomis iki 5–6 laipsnių šilumos, bet vakarinėje šalies dalyje taip ir liks 1–3 šalčio.

REKLAMA

Kitaip tariant, artimiausią parą Lietuvoje – visiškas jovalas. Bendra tendencija – pietuose ir rytuose bus lietinga, kai kada lis smarkiai, vakaruose ir šiaurėje snigs, taip pat vietomis drėbs smarkiai. Iš tiesų galima tikėtis visų įmanomų kritulių tipų, ir visų įmanomų apledėjimo reiškinių“, – komentuoja N. Šulija.

Sekmadienį grįš žiema. Sinoptiko duomenimis, iš šiaurės vakarų atplauks šaltukas ir sniegas. Naktį pasnigs nedaug, dieną snigs protarpiais ir kai kada gausokai. Bus vėjuota, todėl kils pūgos, pustys.

REKLAMA
REKLAMA

Ten, kur šeštadienį lis, drėgmė sustings į plikledį – tikėtina maždaug pusės Lietuvos dydžio čiuožykla. Naktį vyraus 2–4, pragiedrėjus Žemaitijoje iki 7–9 laipsnių šalčio, dieną bus apie 0, prie jūros iki 2–3 šilumos.

Pirmadienio naktį kai kur truputį pasnigs, dieną daug kur snigs, dieną kritulių bus visur – iš pradžių snigs, vėliau sniegas pereis į šlapdribą ir lietų. Pakils stiprokas pietryčių vėjas. Naktis su šaltuku – vyraus 7–9, vietomis iki 10–12 laipsnių šalčio, dieną vyraus 1–3, kai kur iki 4–5 laipsnių šilumos.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Ką gi, artimiausias dvi paras orai bus ne tik labai nemalonūs, bet ir reikalaus didelio dėmesingumo kur nors einant arba važiuojant. Iš tiesų, aš manau, kad jeigu galima kelionės atsisakyti, tai išmintinga būtų taip ir daryti, bent jau šeštadienį.

Ir nuo savęs dar pridėsiu – štai kas būna, kai Morė per Užgavėnes būna ne sudeginama, o išsiunčiama į Tailandą. Papročius protėviai ne veltui kūrė“, – šyptelėjo N. Šulija.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų