Pažėrė milijonų rajonų keliams: pasitikrinkite, ar tvarkys ir jūsų kelią

Vyriausybė ruošiasi išdalyti beveik 20 mln. eurų, kurie bus skirti rajoniniams keliams remontuoti, taip pat gatvėms sodų bendrijose tvarkyti. Kam teko daugiausia pinigų, o kas liko užmirštas?

Susisiekimo ministerija parengė Vyriausybės projektą „Dėl 2019 metų kelių priežiūros ir plėtros programos finansavimo lėšų rezervo valstybės reikmėms, susijusioms su keliais, finansuoti paskirstymo“.

Dokumentu siūloma iš viso paskirstyti 19,993 mln. eurų rezervo lėšų. Dėl šio nutarimo Vyriausybė turėtų apsispręsti trečiadienį.

Teisės akto aiškinamajame nurodoma, kad jo poveikis bus teigiamas – esą bus tęsiami arba pradėti valstybinės ir vietinės reikšmės. kelių tiesimo, rekonstravimo, kapitalinio remonto darbai:

„Pagerės eismo sąlygos keliuose (gatvėse), gera kelių ir gatvių būklė turės įtakos valstybės ekonomikos augimui ir verslo plėtrai, pagerės žmonių gyvenimo ir mobilumo sąlygos, eismo saugumas.“

Pritarus projektui bene daugiausia lėšų atitektų Kauno miestui. Dėl geležinkelio „Rail Baltica“ tiesimo už daugiau kaip 4,5 mln. eurų čia būtų rekonstruojamos Chemijos ir R. Kalantos gatvės, įrengta sankryža su pietrytiniu aplinkkeliu, taip pat rekonstruota Marių gatvė iki Palemono g. Be to, būtų finansuojamas pėsčiųjų tunelio su dviračių ir pėsčiųjų takais po „Rail Baltica“ trasa projektas.

Daugiau kaip 4,4 mln. eurų taip pat bus skirta Lietuvos automobilių kelių direkcijai kelio A14 Vilnius–Utena ruožui nuo 16,00 iki 21,50 km rekonstruoti.

Vyriausybės programos prioritetams įgyvendinti finansavimas būtų skirtas iš viso 12-ai skirtingų savivaldybių.

7-ioms savivaldybėms bus skirtos lėšos valstybės ir savivaldybių institucijų valdomų vietinės reikšmės kelių, vedančių į teritorijas, kuriose kuriamos darbo vietos, objektams įgyvendinti.

Dar 27 savivaldybės gaus pinigų mėgėjų sodų teritorijoje savivaldybių institucijų valdomiems vietinės reikšmės keliams remontuoti.


Rašyti komentarą...
P
Petras
2019-05-07 13:42:22
Pranešti apie netinkamą komentarą
LR valdžia nekontroliuoja aplaidžių savivaldybių , kurios vietos kelių netvarko nuo kolūkio laikų. Valstybėlės valstybėje, laukinis kapitalizmas... Kelių būklė ten paaiškėja kilus gaisrui ar ištikus avarijai. Ar susisiekimo ministras mano ,kad ne mano pupos,ne mano kiaulės?
Atsakyti
0

N
Nerūkanti
2019-05-07 15:48:40
Pranešti apie netinkamą komentarą
Nu tai dabar ne vienas kelininkas pilį pasistatys
Atsakyti
-2

K
Kęstutis
2019-05-07 16:33:58
Pranešti apie netinkamą komentarą
Sutinku, kad visi norime važinėti gerais keliais, bet sutikite, kad per pačias gyvenvietes, tai prioriteto klausymas .Dar sovietiniais laikais į tai buvo atsižvelgta , o po to kaip liko, tai iki šių dienų geriam dulkes. Įdomu kiek laiko dar gersime.
Atsakyti
-1

SKAITYTI KOMENTARUS (10)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų