Trečiadienį Kauno miesto savivaldybės tarybos kolegijai patvirtinus detaliuosius sklypų Studentų gatvėje ir Radvilėnų plente planus, vis mažiau lieka kliūčių spartesniam Kauno technologijos universiteto drauge su partneriais plėtojamam "Santakos" slėnio projektui įgyvendinti.
"Santakos" projekto vykdytojai tikisi pritraukti per 270 mln. litų ES fondų, šalies biudžeto ir privataus verslo lėšų.
"Santakos" slėnyje numatoma įkurti struktūrą, būtiną chemijos, farmacijos, mechatronikos, informacinių technologijų ir ateities energetikos mokslinių tyrimų plėtrai.
Kauno miesto mero Andriaus Kupčinsko teigimu, "Santakos" slėnio projektas yra svarbus visam miestui, nes nauji tyrimai leis sukurti papildomų darbo vietų, pritraukti Kaunui investicijų.
"Savivaldybė pritarė detaliajam planui, kad projektas būtų įgyvendinamas kuo sparčiau. Tikimės, kad šiam projektui pavyks pritraukti ES struktūrinių fondų lėšų", - sakė A. Kupčinskas.
Besilankydama antradienį Kauno miesto savivaldybėje, švietimo ir mokslo viceministrė Nerija Putinaitė gyrė Kauną už integruoto mokslo, studijų ir verslo centro (slėnio) "Santaka" projektą.
"Iš visų pateiktų slėnių projektų šis yra geriausias. Džiugu, kad jam yra skiriamas didžiulis dėmesys", - sakė viceministrė.
"Santakos" slėnis pretenduoja tapti didžiausiu taikomųjų tyrimų ir inovacijų centru Lietuvoje. Prieš keletą metų "Santakos" steigėjais sutiko tapti trys didelės verslo grupės. Tai koncernų "Achemos grupė" ir "MG Baltic Investment" įmonės bei AB "Kauno tiltai". Steigiant naują darinį, dalyvavo pagrindinės šalies verslo asociacijos, Gydytojų sąjunga, Šilumos tiekėjų ir Farmacijos pramonės įmonių asociacijos.