Patikrino prekybos ir viešojo maitinimo įmones: kas dešimta nesilaiko reikalavimų dėl Covid-19 Įvardijo, kur daugiausia pažeidimų

Lietuvoje nustatant vis naujų susirgimų COVID-19 atvejų, Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) tęsia ir prekybos, ir viešojo maitinimo vietų patikras. Įvertinant augančią koronaviruso riziką, visoje šalyje atliekamų prekybos centrų, turgaviečių, parduotuvių, taip pat ir restoranų, kavinių, barų bei kitų viešojo maitinimo įstaigų patikrinimų metu siekiama nustatyti, kaip laikomasi Operacijų vadovo įpareigojimų šios infekcijos prevencijai.

Kaip teigiama pranešime žiniasklaidai, per beveik 1,5 mėnesio, t. y. rugpjūčio–spalio mėn., VMVT inspektoriams patikrinus daugiau nei 600 prekybos vietų ir per 1 000 viešojo maitinimo įmonių, pažeidimų fiksuota apie dešimtadaliu atvejų, daugiausiai – Alytaus, Marijampolės ir Vilniaus regionuose.

Patikrinimai vyko ne vien darbo laiku, bet ir savaitgaliais, kai pirkėjų ir lankytojų srautai didesni nei įprastai. Be to, nemaža dalis patikrų organizuota bendradarbiaujant su vietos savivaldybių administracijų specialistais. Šio laikotarpio patikrų rezultatai parodė, kad darbdaviai vis dar nepakankamai dėmesio skiria darbuotojų sveikatos būklės įvertinimui, pavyzdžiui, nematuojama darbuotojų kūno temperatūra jiems atvykus į darbo vietą (t. y. įmonėse vis dar neparengta procedūra, kaip turėtų būti vertinama darbuotojų sveikata, nesudaryta galimybė darbuotojams patiems pasimatuoti temperatūrą, nes nėra termometro, arba neatliekama kontrolė, ar darbuotojai iš tikrųjų šio reikalavimo laikosi). 

Nustatyta, kad trečdaliu atvejų neužtikrintas privalomas pirkėjų ir lankytojų srautų reguliavimas, atsižvelgiant į parduotuvių plotą, siekiant išvengti grūsčių. Pirkėjai prie kasų nesilaiko saugaus atstumo laukiant eilėje arba vienam pirkėjui nespėjus susidėti prekių, jau pradedamas aptarnauti kitas pirkėjas, taip pat kai kur nepažymėti privalomi atstumai tarp eilėje laukiančiųjų. 

Nemažoje dalyje prekybos ir viešojo maitinimo vietų trūko informacijos, kuri atkreiptų lankytojų dėmesį į asmens higienos laikymosi ir kaukių dėvėjimo būtinybę, t. y. tokia informacija arba išvis nepateikta, arba pateikta tik iš dalies.

REKLAMA

Patikrinimų metu taip pat pastebėta, kad dažnai liečiami paviršiai (ypač pirkėjų krepšeliai, vežimėliai, lankytojų stalai) valomi ir dezinfekuojami nepakankamai (pavyzdžiui, paviršių dezinfekcijai naudotos priemonės su jau pasibaigusio tinkamumo vartoti terminu). Be to, kai kuriais atvejais pirkėjams nebuvo galimybių dezinfekuoti savo rankų ar pasinaudoti vienkartinėmis pirštinėmis.

Taip pat dalyje kavinių ir restoranų maitinimas organizuotas savitarnos principu, pasitaikė ir atvejų, kuomet cukrus, druska, padažai ir kiti maisto produktai buvo pateikiami bendro naudojimo induose ar pakuotėse, nors toks jų pateikimas nėra leidžiamas.

VMVT sulaukia ir nemažai asmenų pranešimų dėl galimų COVID-19 reikalavimų nesilaikymo ir į visus juos yra sureaguojama. Vienas iš tokių patikrinimų atliktas Šiaulių rajone, kavinės teritorijoje organizuojamo renginio metu, kuriame dalyvavo per 400 asmenų. Šio patikrinimo metu fiksuota nemažai pažeidimų: dėl visiškai nereguliuojamų lankytojų srautų, prie įėjimo nepateikiamos informacijos apie higienos laikymosi būtinybę, nesudarytų galimybių lankytojams nusiplauti ar dezinfekuoti rankų, nepakankami dažnai valomų ir dezinfekuojamų baldų ir kito inventoriaus, dažnai liečiamų paviršių, taip pat nesudarytų sąlygų darbuotojams pasimatuoti kūno temperatūros. Dėl šių pažeidimų atsakingam įmonės asmeniui surašytas administracinio nusižengimo protokolas.

Taip pat buvo pranešimų dėl COVID-19 reikalavimų nesilaikymo, kurie, inspektoriams atlikus patikrinimus, nepasitvirtino.

Atkreipiamas dėmesys, kad visos tikrintos prekybos ir viešojo maitinimo įmonės geranoriškai sureagavo į įspėjimus ir nustatytus pažeidimus pašalino dar patikrinimų metu.

VMVT akcentuoja, kad visoje šalyje fiksuojant susirgimų koronavirusine infekcija augimą, pagrindinės prevencijos priemonės prekybos ir viešojo maitinimo vietose – efektyvi darbuotojų kontrolė, privalomas pirkėjų ir lankytojų srautų reguliavimas, dažnai liečiamų paviršių (apsipirkimui naudojamų krepšelių ir vežimėlių, kavinių stalų, durų rankenų, elektros jungiklių, kėdžių atramų ir kt.) valymas bei dezinfekcija, taip pat pakankamas kiekis priemonių lankytojams dezinfekuoti rankas, platinimas informacijos, atkreipiančios dėmesį į asmens higienos laikymosi, kaukių dėvėjimo būtinybę.


Rašyti komentarą...
i
ivogan
2020-10-16 20:22:51
Pranešti apie netinkamą komentarą
LEÈXI.ŇÈT - nuostabi paažinčių svetąinė suaaugusięms, nоrintiеms sūsiraasti pаrtnęrį, nоrintiems pаšimyleti
Atsakyti
0

s
sovenking
2020-10-17 06:54:14
Pranešti apie netinkamą komentarą
LEÈXI.ŇÈT - nuostabi pąžinčių svetаinė suаugusięms, nоrintiеms susirаsti pаrtnerį, nоrintiems pаšimylеti
Atsakyti
0

v
voinsalar
2020-10-17 15:11:43
Pranešti apie netinkamą komentarą
LEÈXI.ŇÈT - nuostabi pažinčių svetainė suaaugusiems, nоrintiems susirаsti pаrtnerį, nоrintiems pаsimylęti
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (8)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų