Paskubėkite – norintiems įsikurti užmiestyje dar duoda iki 40 tūkst. eurų

Nemažai jaunų lietuvių ne tik emigruoja į užsienį, bet ir į didžiuosius šalies miestus. Dėl to kai kuriose atokesnėse vietovėse lieka vis mažiau žmonių. Siekiant bent kiek pristabdyti ar pakeisti panašias tendencijas, kaimiškose vietovėse įsikuriančiam veikliam jaunimui siūloma nemenka parama.

Iki liepos 30 d. Nacionalinei mokėjimo agentūrai (NMA) dar galima teikti paraiškas gauti paramą jaunųjų ūkininkų įsikūrimui. Iš viso jai dabar bus skirta beveik 15 mln. eurų Europos Sąjungos ir Lietuvos biudžeto lėšų.

Pagal galiojančias taisykles, taip remiama yra žemės ūkio produktų gamyba, jaunojo ūkininko valdoje pagamintų (išaugintų) produktų apdorojimas, perdirbimas bei tiekimas rinkai.

Remiami tik 41 metų neturintys gyventojai

Paramos kviečiami kreiptis ne vyresni nei 40 metų ūkininkai, įregistravę žemės ūkio valdą ir ūkį savo vardu ir pirmą kartą besisteigiantys žemės ūkio valdoje ir ūkyje kaip ūkio valdytojai.

Jaunasis ūkininkas turi būti įgijęs (arba įgis) bent vieną iš šių profesinių įgūdžių bei kompetencijų: profesinį žemės ūkio srities išsilavinimą arba šios srities profesinę kvalifikaciją, aukštąjį žemės ūkio ir (arba) veterinarijos srities išsilavinimą, išklausęs jaunųjų ūkininkų kompetencijos ugdymo programą.

Pareiškėjo ūkis ir valda paramos paraiškos pateikimo metu turi būti įregistruoti ne anksčiau kaip prieš 2 metus iki paramos paraiškos pateikimo.

Kaip informuoja NMA, Parama galės būti teikiama jauniesiems ūkininkams, jei jie nebuvo ir nėra pateikę paraiškos tiesioginėms išmokoms gauti, – ją pareiškėjas turės pateikti ne vėliau kaip per 18 mėnesių nuo sprendimo skirti paramą priėmimo dienos.

Skiria iki 40 tūkst. eurų

Kaip ir ankstesniais paraiškų rinkimo etapais, paramos suma vienam paramos gavėjui siekia 40 tūkst. eurų, kompensuojant 100 proc. visų tinkamų finansuoti projekto išlaidų.

Parama mokama 2 dalinėmis išmokomis – pirmoji išmokos dalis, mokama po sprendimo skirti paramą, sudarys 80 proc. paramos sumos, likusioji išmokos dalis – 20 proc. paramos sumos, mokama kitais metais po verslo plano įgyvendinimo.

Paramos lėšomis bus kompensuojamos išlaidos, būtinos verslo planui įgyvendinti ir numatytai veiklai vykdyti, tiesiogiai susijusios su remiama veikla.

Taip pat svarbu atkreipti dėmesį, kad bus kompensuojamos ir susijusios su planuojamu įkurti žemės ūkio sektoriumi išlaidos, įsigytos ne iš susijusių asmenų ir ne mažesnės negu prašoma paramos suma.

Daugiau detalių apie paramą jauniems ūkininkams skelbiama NMA interneto svetainėje.


Rašyti komentarą...
N
N
2021-07-24 14:21:42
Pranešti apie netinkamą komentarą
Sulaukus 42m.jau esi nebe žmogus...
Atsakyti
-2

L
Lietuvis
2021-07-24 14:31:52
Pranešti apie netinkamą komentarą
Beždžionės protingesnis negu mūsų valdžia 200 procentu
Atsakyti
-1

J
JURGIS
2021-07-24 17:50:55
Pranešti apie netinkamą komentarą
Atsibuskit ir jaunu ūkininku laikykite iki 50 metų
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (8)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų