Paskirti „Veolia“ ir Lietuvos ginčą nagrinėsiantys arbitrai

Prancūzijos koncerno „Veolia“ ginče su Lietuva dėl maždaug 100 mln. eurų žalos, patirtos dėl neva nesąžiningo valstybės elgesio ir bendrovės investicijų Lietuvoje nusavinimo, atlyginimo paskirti arbitrai. Vašingtono arbitraže šalių ginčą nagrinės trys arbitrai - po vieną „Veolia“ ir Lietuvos paskirtą atstovą bei abiejų šalių sutarimu paskirtas pirmininkas.

Tarptautinis investicinių ginčų arbitražas (ICSID) savo interneto svetainėje nurodo, kad arbitražui bylai vadovaus Šveicarijos ir Brazilijos pilietis Laurentas Levy (Loranas Levi), „Veolia“ paskirtas čilietis Francisco Orrego Vicuna (Franciskas Orega Vikunja) ir Lietuvos paskirtas britas Toby Landau (Tobis Landau).

L. Levy yra tarptautiniuose arbitražuose dirbančios teisininkų bendrovės „Levy Kaufmann-Kohler“ partneris. Jis turi patirties, sprendžiant naftos, dujų, oro bei kosmoso ir finansų įmonių ginčus. Jis yra išsprendęs per 200 arbitražo bylų.

T. Landau daugiau nei 20 metų dirba advokatu ir arbitru Esekso teismo rūmuose, Didžiojoje Britanijoje. Teisininkas turi patirties sprendžiant užsienio investicijų, užsienio prekybos, jungtinių verslų, energetikos ir kitų didelės apimties infrastruktūros projektų, naftos ir dujų, telekomunikacijų, laivybos bendrovių ginčus. Visame pasaulyje jis yra sprendęs daugiau kaip 280 didelių tarptautinių ginčų.

REKLAMA

F. O.Vicuna dirba Didžiosios Britanijos teisininkų įmonėje „20 Essex Street“, jis yra pirmininkavęs arbitrų kolegijoms Venesueloje, Ispanijoje, Egipte, Vengrijoje, Argentinoje, Turkijoje ir Čilėje, kur sprendė komercinės teisės, investicijų, laivybos teisės, aplinkosaugos ir tarptautinės prekybos ginčus.

„Veolia Enviroment“ valdoma įmonė „Veolia Baltics & Eastern Europe“ kartu su „Vilniaus energija“ ir „Litesko“ sausio pabaigoje ICSID pateikė ieškinį prieš Lietuvą, kuriame reikalaujama atlyginti apie 100 mln. eurų žalos dėl neva nesąžiningo valstybės elgesio ir bendrovės investicijų, įskaitant šilumos punktus, Lietuvoje nusavinimo. Neatmetama, kad galutinė ieškinio suma bus didesnė.

Paskyrus arbitrus, jie sprendžia dėl jurisdikcijos, o „Veolia“ ir kiti ieškovai teiks detalų ieškinį, o atsakovai - atsiliepimus. Gavus visus dokumentus, bus rengiamas posėdis. Pasak teisininkų, bylos nagrinėjimas gali trukti apie 3-4 metus.

Lietuvai arbitraže atstovauja tarptautinė advokatų kontora „Shearman & Sterling LLP“ ir Lietuvos advokatų kontora „Tark,Grunte, Sutkiene ir partneriai“, o „Veolia“ - tarptautinė advokatų kontora „Sidley Austin LLP“.

„Veolia“ valdoma „Vilniaus energija“ iki 2017 metų balandžio sostinės savivaldybės valdomai įmonei turi grąžinti Vilniaus šilumos ūkį, kurį išsinuomojo penkiolikai metų ir į kurį teigia investavusi apie 160 milijonų eurų, tačiau šis procesas, kaip manoma, bus sudėtingas. Vilniaus šilumos tinklai ir miesto savivaldybė neatmeta galimybės taip pat kreiptis į teismą.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų