Paskelbė naujus atliekų tvarkymo planus: svarbi užduotis atitektų ir gyventojams

Seimui ketvirtadienį teikiami Aplinkos ministerijos naujai parengti valstybinis, regioniniai ir savivaldos atliekų prevencijos ir tvarkymo planai. 

Juose numatoma, kad komunalinių atliekų tvarkymas nuo šiol turi būti organizuojamas taip, kad gyventojai būtų skatinami atliekas paruošti naudoti pakartotinai ir perdirbti.

Valstybiniame plane numatyta, kad iki 2025 metų Lietuvoje pakartotiniam naudojimui paruošiamų ir perdirbamų komunalinių atliekų kiekiai turi būti padidinti bent iki 55 proc., iki 2030 metų – 60 proc., o iki 2035 metų – iki bent 65 proc. atliekų. 

Numatoma, kad ne vėliau kaip 2025-ųjų gruodžio 31-ąją mažiausiai 65 proc. pakuočių atliekų turi būti perdirbama, o nuo 2031-ųjų – 70 proc. Nuo 2036-ųjų sąvartynuose šalinamų komunalinių atliekų kiekis turi būti sumažintas ir sudaryti ne daugiau kaip 5 proc. ar mažiau visų susidarančių komunalinių atliekų. 

Savivaldybėms siūloma užtikrinti biologiškai skaidžių, tekstilės bei buityje susidarančių statybinių atliekų rūšiavimo galimybę jų turėtojams. 

Savivaldai taip pat siūloma numatyti priemones kovai su visų rūšių šiukšlinimu bei maisto švaistymu.  


Rašyti komentarą...
!
!!!
2021-01-14 09:21:59
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tai pradės supirkinėti surūšiuotas??? Jei apsimokės, rusiuosime-parduosime...... Jei ne sumokėsime už isvezima ir susirusiuokite pries parduodami, ar panaudodami patys....
Atsakyti
0

O
Ona
2021-01-14 08:27:57
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kad ir kaip bandome rūšiuoti, bet Ukmergėje, kur gyvename, konteineriai visada pilni, tad viską tenka supilti į bendrus buitinių atliekų konteinerius
Atsakyti
0

S
Stasys
2021-01-16 18:45:49
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tai kas kad mes fusiuojam stikla plasmase ir metala atvaziuoja i pusmeti viena masina ir viska supila ikruva eilinis paspinigavimas ir liaudies mulkinimas mokesciu kelimas is oro
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (6)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų