REKLAMA

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Davoso ekonomikos forume pristatytas pasaulio politikos ir verslo lyderių nuomonės tyrimas parodė, kad visuomenės pasitikėjimas verslo kompanijomis, palyginti su praėjusiais metais, smarkiai sumažėjo.

REKLAMA
REKLAMA

Tyrimą jau dešimtą kartą atliko ir forumo dalyviams pristatė pasaulinė ryšių su visuomene kompanija „Edelman“.

REKLAMA

„Edelman Trust Barometer“ („Edelman“ pasitikėjimo barometras”) – lyderių nuomonės tyrimas, vykdomas 20 pasaulio valstybių. Apklausiama apie 4500 respondentų – verslo ir visuomenės atstovų, turinčių didelės įtakos savo šalies visuomenės nuomonei.

2009 metų pasitikėjimo barometras“ parodė, kad 62 proc. respondentų verslo kompanijomis pasitiki mažiau nei pernai.

REKLAMA
REKLAMA

Kaip sakė tarptautinį “Edelman” tinklą Lietuvoje atstovaujančios agentūros „PR Service/Edelman Affiliate“ direktorius Linas Kontrimas, pernykščiai įvykiai pasaulio finansų rinkose visas verslo grupes verčia iš naujo peržiūrėti savo verslo vykdymo koncepcijas ir siekti glaudesnio bendradarbiavimo su visuomene.

Tyrime apklausti ekspertai pabrėžė, kad 2008-ieji verslui metė dvigubą iššūkį: smuko ne tik akcijų rinkos, bet ir daugeliui kompanijų teko kreiptis pagalbos į šalių vyriausybes. O to ir tokiu mastu nėra buvę jau labai seniai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Įdomi tyrime atskleista detalė: verslu pasaulyje buvo pasitikima pakankamai ilgai, pernai tas pasitikėjimas susvyravo. Tačiau kol kas neatsirado kitos institucijos, turinčios didesnį visuomenės pasitikėjimą nei kad turi verslas. Tai, ekspertų teigimu, gali būti viena iš priežasčių, dėl kurių šalių ekonomikos atsigaus lėčiau“, - sakė L.Kontrimas.

REKLAMA

Nepaisant tyrime atskleistų bendrų visuomenės požiūrio tendencijų, skirtumai tarp šalių išliko. Antai Didžiojoje Britanijoje, Prancūzijoje ir Vokietijoje verslu pasitikėjo 36 proc. apklaustų 35-64 metų amžiaus respondentų – tiek pat, kiek ir pernai. O štai Švedijoje ir Olandijoje pasitikėjimas verslu išaugo.

Respondentų vertinimais, pasitikėjimas kompanija yra viena pagrindinių jos reputacijos sudedamųjų dalių. Tarp visų 25-64 metų tyrime dalyvavusių apklaustųjų, pasitikėjimas yra trečias pagal svarbą kriterijus po kompanijos produktų kokybės ir elgesio su darbuotojais. Jis svarbesnis nei kompanijos finansinė ateitis, darbo vietų kūrimas, grąža visuomenei ir produktų bei paslaugų inovacijos.

REKLAMA

Skaidrumas, kuris apibrėžiamas kaip dažna ir sąžininga komunikacija, taip pat lenkia pastaruosius kriterijus.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų