Parduotuvėse – griežtesni ribojimai: kontroliuos pirkėjų srautus papildyta 07.49 val.

Nuo penktadienio siekiant sustabdyti koronaviruso (COVID-19) plitimą šalyje įsigalioja griežtesni reikalavimai renginiams, prekybos vietose turės būti ribojami pirkėjų srautai.

Vyriausybės sprendimu, nuo penktadienio masiniai renginiai uždraudžiami, išskyrus sporto ir kultūros renginius, kur apribotas žiūrovų skaičius.

Uždarose erdvėse sporto ir kultūros renginiuose žiūrovų skaičius negalės viršyti 300, o lauke – 400, reikės laikytis dviejų metrų atstumo tarp žmonių, užpildant tik sėdimas vietas, dėvint kaukes ir registruojant visus dalyvius.

Taip pat bus apribojami pirkėjų srautai uždarose patalpose esančiose parduotuvėse, prekybos centruose, turgavietėse ir kitose viešose prekybos vietose: čia turės būti užtikrinamas 10 kv. metrų plotas vienam lankytojui.

Turgavietės – pasiruošusios

Šalies turgavietės yra pasiruošusios taikyti griežtesnius  reikalavimams pirkėjams prekybos vietose, kur nuo penktadienio turi būti ribojami srautai.

Lietuvos prekyviečių ir turgaviečių asociacijos vadovas Vytenis Butkevičius LRT radijui sakė, kad yra sąlygos turgavietėse net matuoti pirkėjų temperatūrą. 

„Įėjimai į turgavietes yra kontroliuojami. Turgavietės gali pastatyti žmogų, galime pastatyti net su termometru ir nuo kaktos būtų nustatoma vidutinė žmogaus temperatūra. Galime riboti srautus –  ant grindinio išdažyti stop linijas, kur pirkėjai turi stovėti. Turgavietės dezinfekuoja rankenas,  tualetus, paviršius visus. Turime visas priemones, esame apsirūpinę tiek kostiumais, tiek dezinfekciniais skysčiais“, – penktadienį laidoje „Ryto garsai“ kalbėjo V. Butkevičius.  

Pasak Lietuvos prekyviečių ir turgaviečių asociacijos vadovo, visose turgavietės yra galimybės  sukurti saugumo reikalavimus atitinkančias sąlygas. 

„Jeigu tai yra statybinis paviljonas visada galima prekystalius, šaldytuvus ar lentynas perstumdyti ir tokiu būdu sukurti (saugumo  – BNS) reikalavimus atitinkančias sąlygas“, – teigė jis.  

Draudimai įsigalios penktadienį ir truks iki lapkričio 13 dienos, jie nebus taikomi laidotuvėms.

Šią savaitę priimtas ir vienas palengvinimas, susijęs su savaitei įvedamu nuotoliniu mokymu po moksleivių atostogų – po atostogų, įprastu būdu galės vykti mokymas specialiosiose įstaigose ir bendrojo ugdymo mokyklų specialiosiose klasėse.


Rašyti komentarą...
a
as
2020-10-30 10:41:37
Pranešti apie netinkamą komentarą
10kv juokas ima tai jei susirges toj vietoj buvo tai neis apsikrest nes laikysies tame 10kv juokingiau buti negali seimistai nors kada ir jus eikit y parduotuves ir nereiks rasinet priimti tokius kvailus ystatymus
Atsakyti
-3

S
Stebėtojas
2020-10-30 07:57:50
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tik nereikia mūsų gąsdinti!!!!!
Atsakyti
-10

r
rima
2020-10-30 10:49:11
Pranešti apie netinkamą komentarą
jie turi bijot o ne tauta apvoge ir dar snukius siepia
Atsakyti
-2

SKAITYTI KOMENTARUS (9)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų