• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Birutė SLAVINSKIENĖ Jau įsigaliojo Statybos įstatymo pakeitimai, todėl nuo šiol parduoti ar išnuomoti būstą galima tik gavus energetinio naudingumo sertifikatą. Tokius dokumentus, Registrų centro duomenimis, visoje Lietuvoje turi mažiau nei 0,5 proc. nekilnojamojo turto objektų.

REKLAMA
REKLAMA

Lietuvos notarų rūmai (LNR) paskelbė, jog nuo šiol jau nebebus atliekami jokie nekilnojamojo turto sandoriai, jei būstų savininkai nepateiks energetinio naudingumo sertifikatų. Nustatyti atskiro buto daugiabutyje energetinį efektyvumą kainuoja 200–400 litų, o užtrunka 3–4 dienas. LNR tvirtina, kad naujoji tvarka – beprasmiška, ir ketina informuoti valstybės institucijas apie teisės aktų nuostatų netobulumą. Tačiau jie gali atsimušti į ES direktyvos sieną. Ministras abejoja

REKLAMA

„Manau, kad privalomas sertifikatas atliekant būsto sandorius yra negerai, ypač senos statybos namuose ir butuose. Sename name geriausias sertifikatas yra kelių mėnesių kainos už šildymą“, – įsitikinęs aplinkos ministras Valentinas Mazuronis.

Ministras tvirtino, kad ministerijos specialistai kreipsis į Europos teisės departamentą ir aiškinsis, ar europinę direktyvą būtina tiesiogiai perkelti į Lietuvos įstatymus, ar galima daryti tam tikrus vietinius pakeitimus. Anot V.Mazuronio, net ir negavus leidimo pakeisti direktyvos nuostatas bus ieškoma kitokių kelių sušvelninti jos reikalavimus lietuviams, griežčiau vertinant tik naujų namų ir butų energetinį naudingumą. Galios 10 metų

REKLAMA
REKLAMA

UAB SDG Tauragės skyriaus direktorė Gražina Karmelavičienė patvirtino, kad energetinio naudingumo sertifikatus Tauragėje išduoda tik jų įmonė.

– Mūsų įmonė turi energetinį naudingumą galinčius įvertinti ekspertus, jie ir atlieka šį darbą, – sakė ji.

Pasak jos, anksčiau tokių sertifikatų prireikdavo nedažnai, o dabar, įsigaliojus įstatymo pataisai, bet kuris, nusprendęs parduoti nekilnojamąjį turtą, be sertifikato to padaryti negalės – tvirtinant sandorį jį reikės pateikti notarui.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

– Pagal mūsų įkainius, įvertinti buto energetinį efektyvumą atsieis maždaug 150 Lt, o privataus gyvenamojo namo – apie 300 Lt, – pasakojo G.Karmelavičienė. – Sertifikatas išduodamas per 14 darbo dienų ir galioja net 10 metų. Jei klientui jo reikia skubiai, terminas gali būti ir trumpesnis, tačiau ir mokėti gali tekti daugiau. Neturėtų būti privalomas

REKLAMA

Nekilnojamojo turto agentūros baiminasi, kad žmonėms, norintiems sudaryti būsto pirkimo sandorį, tai bent jau kurį laiką sukels nemažai sunkumų ir nesusipratimų.

Tauragės nekilnojamojo turto agentūros vadovas Giedrius Stanevičius įsitikinęs, kad toks Statybos įstatymo pakeitimas – lazdos perlenkimas.

– Ekonominio efektyvumo sertifikatai yra gerai, tačiau jie neturėtų būti privalomi, – „Tauragės kurjeriui“ sakė jis. – Pavyzdžiui, jei žmogus ar įmonė pastatė namą ir nori jį parduoti, gali būti suinteresuoti gauti tokį sertifikatą, tai bus gera reklama. Tačiau jis neturėtų būti privalomas.  

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų