• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
Partnerio turinys
Turinys paruoštas bei kontroliuojamas projekto partnerio

Daugelyje Vakarų valstybių inovacijos jau seniai tapo pagrindiniu ekonominio augimo varikliu, leidžiančiu pasiekti aukštą verslo našumo ir pelningumo lygį bei sparčiai gerėjančią piliečių gyvenimo kokybę. O kiek originalūs esame Lietuvoje? Ar mūsų verslininkai yra pajėgūs generuoti idėjas, kurti inovatyvius projektus? O gal jiems būtina valstybės paskata?

Daugelyje Vakarų valstybių inovacijos jau seniai tapo pagrindiniu ekonominio augimo varikliu, leidžiančiu pasiekti aukštą verslo našumo ir pelningumo lygį bei sparčiai gerėjančią piliečių gyvenimo kokybę. O kiek originalūs esame Lietuvoje? Ar mūsų verslininkai yra pajėgūs generuoti idėjas, kurti inovatyvius projektus? O gal jiems būtina valstybės paskata?

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ekonomikos ir inovacijų ministerija nuolat fiksuoja ir seka mūsų šalies inovacinės veiklos rodiklius, kurie aiškiai rodo, jog Lietuvai yra kur patobulėti. Daugelis smulkių ir vidutinių verslų nepajėgia samdytis aukštos kvalifikacijos dizainerių komandos, mat tai reikalauja didelių kaštų, laiko sąnaudų, o besisukant kasdienių darbų rutinoje, nėra tam ryžto ir laiko.

REKLAMA

Siekiant ugdyti visuomenės kūrybingumą – plėtoti aukštos kokybės kultūros paslaugas ir kūrybinius produktus, užtikrinant jų įvairovę, inovatyvumą, prieinamumą ir sklaidą, Ekonomikos ir inovacijų ministerija inicijavo priemonę „Dizainas.LT“, kuri teikė finansinę paramą technologinių inovacijų, pažangių valdymo metodų diegimui. Viena įmonė galėjo gauti iki 10 000 Eur ES investicijų. Pasirašyta  virš 290 sutarčių, už daugiau nei 4,6 mln. Eur.

REKLAMA
REKLAMA

Padėjo plėtoti inovacijas   

Ši priemonė Lietuvos verslams padėjo plėtoti inovacijas, kurti kokybiškus prekės ženklus, atnaujinti produktus, jų pakuotes, ar net sukurti iš esmės inovatyvius produktus, unikalias jų formas. Tai padėjo ieškoti naujo verslo santykio su žmogumi išraiškų formų. Už objektą, kuris patinka ir kuriuo pasitikime, esame pasiruošę sumokėti bet kokią prašomą kainą, kad tik jis būtų mūsų. Sumanūs dizaino sprendimai, pakelia mūsų paslaugų ar produktų rinkos kainą, pritraukia daugiau užsakovų, investuotojų. Jie yra inovatyvūs, patrauklūs ir paklausūs. Su jais galima užkariauti ne tik Lietuvos, bet ir pasaulio rinkas. Todėl labai svarbu, kad lietuviško kapitalo įmonės diegtų originalius dizaino sprendimus, skirtus serijinei,  ar masinei gamybai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Sukurti futuristiniai bilijardo stalai

Štai UAB „Bilijardai" kūrė paklausių užsienio rinkose produktą – futuristinius bilijardo stalus. Verslininkai  pastebėjo, jog biliardo stalų rinkoje didėja sudėtingų formų, futuristinio stiliaus biliardo stalų paklausa. Tokie biliardo stalai turi palyginus didelę rinkos kainą ir yra laikomi aukštos pridėtinės vertės produktais. Anuomet bendrovės turimi įrenginiai nebuvo pajėgūs jų gaminti. Todėl šiuo projektu buvo  siekiama įsigyti ir įdiegti 5 ašių programuojamą apdirbimo centrą, kuris bus pajėgus gaminti aukštos pridėtinės vertės gaminius pagal kuriamus dizainus ir pradėti šios įrangos eksploatavimą minėtų gaminių gamyboje. Projektas buvo sėkmingai įgyvendintas ir leido padidinti įmonės apyvartos ir darbo našumo rodiklių augimą.

REKLAMA

Baldai pritaikyti žmonėms su negalia

UAB „Plungės baldai“ vadovas Kęstutis Buivydas džiaugėsi priemone  „Dizainas.LT“  galėdamas atnaujinti kai kurių baldų modelius, taip pat sukurtas specialiai žmonėms su negalia pritaikytas miegamojo komplektas. Jo vadovaujama įmonė yra įsikūrusi nedideliame Žemaitijos miestelyje, Plungėje, o įmonės padaliniai įkurti daugelyje Lietuvos miestų.. Inovatyvaus baldų dizaino kūrimui buvo pasitelkta jaunatviška Kauno technologijos universiteto studentų komanda, dabar baldai gaminami pagal jaunų, kūrybingų žmonių projektus. Įgyvendinus projektą Plungės baldų asortimentas prasiplėtė naujais gaminiais, kurie siūlomi Lietuvos rinkai. O džiugiausia, kad vienas gaminių padėjo spręsti žmonių su negalia problemas.

REKLAMA

Skatino produkto dizaino pakeitimus

Investicijos į netechnologines inovacijas – reikšmingus produkto dizaino pakeitimus - skatino Lietuvos pramonininkus kurti Lietuvos ir užsienio rinkai patrauklius produktus ir tokiu būdu ženkliai prisidėti prie Lietuvos ūkio produktyvumo didinimo. Įgyvendinus šias investicines priemones, Lietuvos verslai, sukūrė inovatyvius  produktus, kurie  paklausūs ne tik Lietuvoje, bet ir už jos ribų.

 

Sekite naujienas internete http://www.esinvesticijos.lt/ ir www.eimin.lrv.lt.

Informacija parengta bendradarbiaujant su Ekonomikos ir inovacijų ministerija, jos skelbimas finansuojamas Europos socialinio fondo lėšomis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų