Oficialu: registravo pataisą, dėl kurios dalis darbuotojų dirbtų 4 dienas per savaitę

Valdančiajai koalicijai priklausančios Liberalų sąjūdžio frakcijos nariai įregistravo įstatymų pataisų projektus, kuriuos priėmus daug daugiau garantijų būtų suteikiama neseniai vaikų sulaukusiems, mažamečius auginantiems tėvams.

„Šeimų paketas „žengia“ pirmuosius žingsnius. Šiandien registravau pirmus 3 įstatymų projektus. Tai „Šeimų darželio“, „4 darbo dienų auginantiems vaikus iki 3 m.“ ir „Vaikų kambarių“ projektai“, – socialinio tinklo paskyroje rašo Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen.

Pasak jos, pirmuoju projektu būtų kompensuojama dalis tėvų išlaidų, skiriamų vaikų priežiūrai.

Projekte kalbama apie 50 proc. auklėtojui sumokėto atlygio kompensaciją, bet ne daugiau kaip 6 bazinės socialinės išmokos per mėnesį (šiuo metu tai apie 240 eurų).

Antras projektas – 4 darbo dienų savaitė auginantiems vaikus iki 3 metų. Pirmiausia toks darbo laikas būtų įteisintas valstybės ir savivaldybių įmonėse bei įstaigose. 

„32 valandų per savaitę darbo norma galėtų būti 4 darbo dienų arba atitinkamai sutrumpintas kiekvienos darbo dienos laikas. Tikslas – palengvinti darbuotojų grįžimą iš vaiko priežiūros atostogų“, – svarsto Seimo pirmininkė.

Pasak jos, sutrumpinta darbo norma būtų taikoma vienam iš tėvų (įtėvių) ar globėjų (jų pasirinkimu) iki vaikui sukanka treji metai. Už sutrumpintą darbo laiką būtų mokama kaip už visą darbo laiką.

Trečias projektas – „vaikų kambariai“. Jame numatoma, kad tokie kambariai galėtų atsirasti įstaigose ar institucijose, kuriose yra 100 ir daugiau darbuotojų. Vaiko kambaryje tėvai galėtų palikti vaikus trumpalaikei (paprastai neilgesnei nei 3 valandų) priežiūrai.

Kas mokėtų už jų atsiradimą ir išlaikymą, politikė nedetalizuoja.

Naujų įstatymų projektų aiškinamuosiuose raštuose nėra įvardijama, kiek valstybės biudžeto lėšų pareikalautų jų įgyvendinimas.

Tačiau numatoma, kad nauja tvarka įsigaliotų jau nuo kitų metų pradžios.

Kad įstatymų projektai būtų priimti, už juos tris kartus turėtų balsuoti Seimas. Vėliau juos dar turėtų pasirašyti prezidentas.


Rašyti komentarą...
V
V
2021-09-14 16:54:12
Pranešti apie netinkamą komentarą
O kas tam, kas prižiūri senus tėvus ?
Atsakyti
-1

a
as
2021-09-14 17:22:52
Pranešti apie netinkamą komentarą
sunku suprasti koks bus mamos darbas, geriau jau yegu sedi namie
Atsakyti
-1

L
LY
2021-09-14 16:47:23
Pranešti apie netinkamą komentarą
O gal ir tiems, kurie anūkų susilaukė reikėtų trumpinti darbo savaitę? Chondoitinas nebepadeda... :(
Atsakyti
-3

SKAITYTI KOMENTARUS (19)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų