Nuotolinis darbas prieš tradicinį biure: kas nugalės po pandemijos

Kaip rodo pasaulinio darbo jėgos tyrimo „Decoding Global Talent 2021“ duomenys, ir susitvarkius su COVID-19 nuotolinis darbas Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje neužleis savo pozicijų. Tiesa, dominuos ne „grynas“ nuotolinis, o nuotolinio ir tradicinio darbo derinimo variantai, rašoma pranešime spaudai.

Net 89 proc. respondentų visame pasaulyje tikisi, kad ir po pandemijos jų darbo vietos bus bent dalinai nuotolinės, - sako CVMarket.lt, tyrimo partnerės Baltijos šalyse, marketingo vadovė Raimonda Tatarėlytė, - Baltijos šalyse iki pandemijos net 70 proc. dirbančiųjų savo darbus atliko darbo vietoje, pandemijos metu tokių sumažėjo iki 53 proc., o po karantino šis procentas gali trauktis išvis iki 11 proc.“

Kaip parodė tyrimas, žmones dabar labiau domina tradicinio ir nuotolinio darbo derinimas, o ne visiškas tradicinio darbo biure ar įmonėje atsisakymas. Iki pandemijos tokią kombinuotą darbo formą besirenkančių buvo 23 proc., pandemijos metu – 33 proc., o po pandemijos taip norėtų darbuotis net 65 proc. visų apklaustųjų.

Bene daugiausiai apklaustųjų pasisako už 2-3 dienas nuotolinio darbo per savaitę, 18 proc. balsuoja už visą savaitę iš namų, keturias ar vieną dieną nuotoliu renkasi atitinkamai 9 ir 8 proc. Baltijos šalių dirbančiųjų, o 14 proc. norėtų visą darbo savaitę dirbti tik darbe.

Pasaulinį tyrimą „Decoding Global Talent“ vykdė JAV kompanija „Boston Consulting Group“ ir „The Network“. Iš viso apklausta 209 000 žmonių 190 pasaulio šalių.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų