Nesiruošia laikytis galimybių paso ribojimo – pirkėjus ima vilioti kitaip

Artėjant rugsėjo 13 d., kai įsigalios nauji ribojimai, su jais nesutinkantys smulkieji verslininkai teigia, kad teks nutraukti veiklą. Anot jų, valdžios sprendimas prieštarauja konstitucijai, tad išeitis yra tik viena, toliau veiklą vystyti internete. Tuo metu smulkiųjų verslininkų asociacijos vadovė tikino, kad panašūs pareiškimai yra pavieniai. Tačiau siuntų pristatymo įmonės jau skaičiuoja augančius užsakymus.

Socialiniame tinkle „Facebook“ gyventojai buriasi į įvairias grupes, kuriose dalijasi, kur įvairias prekes ar paslaugas galima įsigyti be galimybių paso. Dalis verslininkų neslepia, kad rugsėjo 13 d. teks nutraukti veiklą ir keltis į internetą, ten vystyti prekybą.

Ketina uždaryti fizinę parduotuvę

Šilalėje įsikūrusios, įvairių gaminių projektavimo ir pjovimu bei graviravimu lazeriu, užsiimančios įmonės „Kvantuma“ vadovas Donatas Šarauskas teigė, kad rugsėjo 13 d. jam teks uždaryti fizinę parduotuvę.

„Tai padaryti verčia Vyriausybės sprendimai. Valstybė pažeidžia Konstituciją, kartu su ja to daryti nesiruošiame. Tai pačiai valstybei mokame mokesčius, o ji verčia mus užsidaryti.

Dabar nebegausime finansinės paramos, išleidus į prastovas darbuotojus įmonės nebegaus kompensacijos. Iki šiol, kai negalėjome dirbti, gavome paramą. O dabar dalis verslininkų, kurie nesutinka su Vyriausybės sprendimais, nenori diskriminuoti žmonių ir pažeidinėti jų teisių, vėl turi užsidaryti, tik nieko jau nebegaus“, – sakė įmonės vadovas.

Anot jo, užsidarius fizinei parduotuvei klientai patirs nepatogumų.

„Juk vietiniams žmonėms patogiau ateiti į parduotuvę ir įsigyti norimas prekes, o dabar jie turės jas užsisakinėti internetu arba apskritai nebepirks. Dėl to patirsime ir finansinių nuostolių, nes parduotuvę atidarėme vos prieš pusę metų, prekyba dar neįsibėgėjusi, o teks užsidaryti, jeigu Vyriausybės sprendimai nepasikeis. Tokie neapgalvoti valdžios sprendimai nemažą dalį įmonių gali privesti prie bankroto“, – komentavo D. Šarauskas.

Panašūs atvejai – pavieniai

Lietuvos smulkiųjų verslininkų ir prekybininkų asociacijos pirmininkė Zita Sorokienė teigė, kad panašūs verslininkų sprendimai užsidaryti nėra masinis reiškinys.

„Žmonės turi teisę jungtis į grupes ir išsakyti savo nuomonę, tačiau nepastebime, kad smulkieji verslininkai masiškai nutraukinėtų savo veiklą dėl galimybių paso. Tačiau valdžiai įteikėme prašymą, kad leistų visiems, ne tik maistu prekiaujantiems smulkiesiems verslininkams, priimti klientus be galimybių paso ar kito dokumento.

Labai tikimės, kad po rugsėjo 13 d. pamačiusi, kaip vyksta prekyba, valdžia atlaisvins ir mažąsias parduotuves, kurios prekiauja ne maisto produktais. Juk mažesnėse parduotuvėse mažiau pirkėjų, tad mažesnė tikimybė ir apsikrėsti. Geriausia, kad pirkėjų srautai būtų paskirstyti visus, tiek didelėse, tiek mažesnėse parduotuvėse“, – tvirtino smulkiųjų prekybininkų atstovė.

REKLAMA

Anot jos, visi nori tik vieno – saugiai išgyventi šį laikotarpį.

„Turime visi prisitaikyti prie esamų sąlygų. Privalome siekti, kad kuo mažiau žmonių užsikrėstų virusu, ir kad pandemija butų suvaldyta.

O labiausiai nuo viruso apsaugo visi saugumo reikalavimai, kurių laikėmės ir iki šiol. Svarbu laikytis higienos. O galimybių pasas gali būti kaip dar viena, šalutinė priemonė padedanti valdyti pandemiją, Juk pats žmogus turi saugotis ir galvoti ne tik apie save, bet ir savo šeimą ir aplinkinius“, – komentavo smulkiųjų prekybininkų atstovė.

Ji neslėpė, kad kai kurių žmonių požiūris egoistiškas.

„Girdime, kad kai kuriems gyventojams nesvarbu, kiek žmonių miršta nuo koronaviruso. Toks požiūris egoistiškas. Tokie gyventojai neįsigilina į situaciją.

Nesame tokie vieninteliai, juk kitose šalyse irgi yra nepatenkintų žmonių. Tačiau vėl grįžti į karantiną niekas nenori. Tad ir reikia imtis visų apsaugos priemonių“, – teigė Z. Sorokienė.

Prekyba internetu klesti

Siuntų pristatymo įmonės „DPD Lietuva“ komunikacijos vadovas Tomas Vaišvila teigė, kad internetinė prekyba vėl rudenį suklestės, kaip buvo ir pernai.

„Tiesa, pernai turėjome super griežtą karantiną, nes buvo ne tik uždarytos parduotuvės, bet ir įvesti judėjimo ribojimai tarp savivaldybių. Šiemet situacija kitokia, tikėtina, kad ir griežto karantino nebebus. Tačiau nuo rugsėjo 13 d. visi verslai neramiai laukia, kas bus toliau.

Mums kurjerių verslui, tai yra naudinga, nes žmonės ima dažniau pirkti internetu. O nuo rugsėjo 13 d. tikrai matysime išaugusius siuntų srautus. Dar daugiau jie augs artėjant juodojo penktadienio išpardavimams ir Kalėdoms“, – pasakojo T. Vaišvila.

Anot jo, iš Vyriausybės norėtųsi aiškumo, kas laukia ateityje.

„Mums gerai, kad auga siuntų kiekiai, bet juk tam irgi reikia pasiruošti. Susirasti daugiau darbuotojų, galbūt plėsti sandėlių plotus.

O internetinei prekybai tai bus dar vienas žingsnis į priekį. Jau antri metai, kaip tęsiasi pandemija ir daugybė žmonių išmoko apsipirkti internetu. Jie išmoko ir pasiimti siuntą ir ją išsiųsti. Žmonės vis daugiau pasitiki internetine prekyba. Dalis žmonių net nebeįsivaizduoja, kad galėtų apsipirkti fizinėse parduotuvėse.


Rašyti komentarą...
R
Rima
2021-09-12 12:53:04
Pranešti apie netinkamą komentarą
Padarykim visą gyvenimą internetu ir visi bus sveiki, jau mokomės, gydomės, perkam internetu, tai ir ženykimės, gimdykim, valgykim, eikim į gamyklas dirbti internetu, keliaukim internetu
Atsakyti
-21

®®®®®®®®®®
2021-09-12 11:49:17
Pranešti apie netinkamą komentarą
Na o jeigu žmogus neturi interneto kas tada, sakau valdžios protas lygus nuliui.
Atsakyti
-26

R
Ruslanas
2021-09-12 10:41:52
Pranešti apie netinkamą komentarą
Z,Sorokiene kiek žmogus givena ?daugiausia miršta nuo 70-90metu žmones labai nedidelis procentas nuo 50 arba jaunesniu.Žmoniu yra visur ir juoks gp nesustabdis užsikretimu man jokinga kaip išsilavine žmones kalba vejus
Atsakyti
-25

SKAITYTI KOMENTARUS (99)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų