Neoficialiame susitikime su Vyriausybe ekonomistai liko apgauti

Nors pristatyti oficialų Vyriausybės projektą buvo žadama vakar, viskas liko diskusijose už uždarų dujų. Tiesa, žiniasklaidoje pradėjo rodytis projekto programos nuotrupos, kurios byloja apie naujus mokesčius. Tai nustebino neoficialiame susitikime su Vyriausybės atstovais dalyvavusį ekonomistą Gitaną Nausėdą.

Pradėjus rodytis žinioms, kad naujoji valdžia planuoja įvesti solidarumo mokestį, t.y. progresinius mokesčius ir apmokestinti žalą aplinkai darančius dyzelinius automobilius, SEB banko vyriausiasis ekonomistas Gitanas Nausėda nebesusilaikė ir socialiniame tinkle atskleidė, kad nors buvo kreiptasi į ekonomistus ir akademinio pasaulio atstovus, jiems apie šitokius užmojus nė žodžiu neužsiminta.

„Jau tikrai norisi poriebiai pasikeikti! Ar kas nors vyriausybėje atsakingas už strateginį planavimą ar bent elementarų planų ir idėjų koordinavimą?!?! Vakar lankėmės vyriausybėje, kurioje dalyvaujant premjerui S. Skverneliui Finansų ministras apibrėžė būsimos mokesčių politikos kontūrus, pasvarstėme, kas ten gerai, kas – ne. Ir ką – šiandien žiniasklaida mirga pranešimais apie solidarumo mokestį bei dyzelinių automobilių apmokestinimą, apie kuriuos vakar nebuvo užsiminta nė vienu žodžiu!”, – įrašą pradėjo ekonomistas.

REKLAMA

Naujienų portalui tv3.lt jis patvirtino, kad buvo kalbėta apskritai apie automobilių mokesčius, bet ne tokia forma, kokia yra skelbiama šiandien. Taip pat ir apie „solidarumo“ mokestį kalbama nebuvo. Svarstytas tik progresyvumo užtikrinimas didinant neapmokestinamųjų pajamų dydį (NPD).


Rašyti komentarą...
P
Petras
2017-02-28 12:03:43
Pranešti apie netinkamą komentarą
Lietuvoj, mat ,ekonomistai keliami į paviršių(grietinėlė), užmiršti inžinieriai ar kitų profesijų mokslo laipsnius turintys žmonės, kurių nuomonės valdantys ponai neklausia. Lietuvos Konstitucija popierinė ir neveikianti,kaip vykdoma rinkėjų daugumos valia ,kur Lietuvos vystymosi ilgalaikė programa?
Atsakyti
0

a
alex
2017-02-28 12:15:16
Pranešti apie netinkamą komentarą
Ekonomistai turi reziumuoti
Atsakyti
0

g
gal iV.Europa paziurek
2017-02-28 13:03:08
Pranešti apie netinkamą komentarą
Nauseda as taip suoratau.kas turtingas Luetuvoje mokesciu moka mazai.nes tipo pabegs.o skurdziai moka daug.nes jie niekur nepabegs.mano nuomone
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (3)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų