• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Mieliau gyventumėte Lietuvos sostinėje ir kituose didžiuosiuose miestuose, ar mažesniame miestelyje, o gal net kaime? „Priklauso nuo individualių poreikių“, – sako specialistai. Tačiau ir finansinės realijos skirtingos: už tą pačią kainą, už kurią gautum „inkilą“ didmiestyje, toliau nuo jo už tą pačią kainą, gal net pigiau įsigytum visą namą. Tad kur geriau investuoti į nekilnojamąjį turtą Lietuvoje?

REKLAMA
REKLAMA

Nori nenori, turime aptarti pliusus ir minusus. Mažame miestelyje įmanoma visapusiškai sutaupyti: ten visų pirmą butą ar namą įsigysite gal net kelis kartus pigiau, negu tokios pat kokybės būstą nusipirktumėte mieste. Periferijose atstumai nedideli, todėl kelionėms į darbą sutaupysite po kelis šimtus litų, jeigu vaikščiosite pėsti – gal net dar daugiau. O ir pragyvenimo lygis mažesniuose miestuose žemesnis. Tai reiškia, kad įprastų produktų galite įsigyti mažesnėmis kainomis. Apskritai, mažiau pagundų – mažiau išlaidų.

REKLAMA

Tiesa, nereikia pamiršti, kad darbo rinka mažame miestelyje taip pat kur kas siauresnė. Nėra garantijų, kad darbo vietą ir norimą atlyginimą rasite be vargo, o norėdami pakeisti darbą galėsite tai padaryti tuoj pat.

Didelis, kalbant apie Lietuvos mastus, miestas kur negali pasiūlyti švarios aplinkos, pavyzdžiui, vaikui augti, taip pat – artimo socialinio ryšio su kitais miestelėnais, koks yra jaučiamas mažuose miesteliuose ir kaimuose. Tačiau čia knibžda kitų privalumų.

REKLAMA
REKLAMA

Pradedant platesne darbo rinka, didesnėmis galimybėmis užsidirbti, ir tęsiant tokiais dalykais, kaip didesne prekybine pasiūla, pramogų erdve, patogesnėmis galimybėmis susisiekti su pasauliu.

Skiriasi ir investicijos į nekilnojamąjį turtą atsiperkamumas.

Nekilnojamojo turto agentūros „Ober haus“ Senamiesčio biuro vadovas Marius Čiulada sako, kad viskas priklauso nuo to, ko žmogus tikisi: greito pelno, ar ilgalaikės investicijos. „Be abejonės, kainoms augant – nekilnojamojo turto rinka nuolat išgyvena kainų kilimus ir nuosmukius – butą nusipirkti dideliame mieste naudingiau, nes čia būstą galima nuomoti. Taip atsipirks investuoti pinigai“, – sako jis. Pašnekovas tikina, kad reali nuomos rinka Lietuvoje egzistuoja tik keturiuose miestuose – Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje ir Šiauliuose. Būtent šiuose miestuose, jo teigimu, iš būsto nuomos galima užsidirbti.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Žinoma, mažesniame miestelyje priklausomai nuo to, kur butas ar namas yra, taip pat galima užsidirbti, pavyzdžiui, įsteigiant tokį komercinį objektą kaip parduotuvė“, – galimybes vardija jis. Deja, provincijose nedažnam tokios investicijos pasiteisina.

REKLAMA

Bet kuriuo atveju, vargu, ar net ir nuomodamas nusipirktą būstą gausi trokštamą pelną. Pagal specialų skaičiavimą, Vilniuje būtų metinė grąža tėra 5 proc., nors pasaulyje norma yra laikomi 10 proc. „Šis neatitikimas gali reikšti du dalykus: arba butų nuomos kaina yra per maža, arba butai yra parduodami per brangiai“, – sako M.Čiulada.

REKLAMA

Anot „Ober haus“ atstovo, grąža atitinkamai nuo miesto dydžio priklauso ir investicijos dydis – kuo didesnis miestas, tuo būstas daugiau kainuoja. Tai reiškia, kad ir iš nuomos gaunami pinigai bus didesni. Tačiau laikui šis dėsnis nepaklūsta. Nusipirkus butą Vilniuje ir Šiauliuose gali atsitikti ir taip, kad Šiauliuose išleistus pinigus nuomojant įsigytą būstą atgausite kur kas greičiau – tam įtakos turi mažesnė investuota suma.

O kur gyvenate jūs? Kur investuotumėte, turėdamas tam galimybes? Gal neapsiribotumėte Lietuva? O galbūt iš vis manote, kad šiuo metu netinkamas metas investicijoms į nekilnojamąjį turtą? Pasidalinkite savo nuomone Pinigų Kartoje, nes šiandien būtent apie investicijas į nekilnojamąjį turtą ir kalbame.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
rekomenduojame
  • Šventiniai atradimai su VILVI

TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų