Neeilinė byla teisme: prašo atlyginti žalą dėl karantino metu įvestų draudimų

Vilniaus apygardos administracinis teismas ketvirtadienį ketina skelbti sprendimą dėl „Aukštaitijos implantologijos klinikos“ skundo, kuriuo prašoma atlyginti žalą dėl karantino metu įvestų draudimų teikti paslaugas. 

Teismui skundą pateikusi odontologijos ir grožio paslaugų įmonė teigė, kad Vyriausybė kovo viduryje viršijo įgaliojimus, uždarydama verslus ir prašė atlyginti 70 tūkst. eurų žalą dėl negautų pajamų ir susidariusių išlaidų.

Įmonė taip pat prašė stabdyti šios administracinės bylos nagrinėjimą ir kreiptis į Konstitucinį Teismą, ar Vyriausybės priimtas nutarimas dėl karantino įvedimo ir kai kurie įstatymai neprieštarauja Konstitucijos nuostatoms.

Į teismą įmonė kreipėsi liepos mėnesį. Tai – pirmas žinomas skundas dėl Vyriausybės įvestų draudimų per karantiną. 

„Vyriausybė kovo 14 dieną turėjo teisę numatyti specialias darbo, paslaugų, poilsio sąlygas, specialią kelionių tvarką, bet tuo metu neturėjo įgaliojimų uždaryti verslą“, – anksčiau BNS sakė įmonės advokatas Nerijus Zaleckas.

Jo teigimu, tai iš dalies pripažino ir Seimas, kai vėliau pakeitė įstatymus, numatydamas juose Vyriausybei teisę įvesti draudimus.

Siekdama sulėtinti naujojo koronaviruso plitimą, Vyriausybė nuo kovo 16 dienos Lietuvoje įvedė pirmąjį karantiną, uždarė valstybės sienas, apribojo prekybos ir paslaugų teikimą. Apribojimai pamažu pradėti švelninti balandžio antroje pusėje, o karantinas panaikintas birželio 17-ąją. 

Draudimai ir ribojimai įvesti remiantis Žmonių užkrečiamųjų ligų profilaktikos ir kontrolės bei Civilinės saugos įstatymais.

Anksčiau šiame procese bylos šalys – įmonė ir Sveikatos apsaugos ministerija – buvo įpareigotos pateikti papildomus dokumentus. 

„Aukštaitijos implantologijos klinika“ teismui pateikė dokumentus, ar darbuotojai, kuriems buvo mokamas darbo užmokestis, buvo prastovose ir ar įmonė pasinaudojo valstybės parama.

Ministerija buvo įpareigota pateikti Pasaulio sveikatos organizacijos 2020 metų vasario 29 dienos rekomendacijas dėl izoliavimo, nes šiuo dokumentu rėmėsi atsakydama į skundą.


Rašyti komentarą...
O
O kas
2021-02-04 07:56:13
Pranešti apie netinkamą komentarą
O kas iš to KT sprendimo pavyzdžiui A. Kubiliui šiandien, o juokiasi iš Minsko ar Maskvos...?
Atsakyti
-1

A
Ach
2021-02-04 09:51:16
Pranešti apie netinkamą komentarą
Melagiai jie dirbo karantino metu tik nedavė jokio kito už atliktais paslauga s ,žodžiu sukčiavo ir dabar dirba ,jie neturėjo jokio karantino atvykit Į Panevėžio stoties g. iir isitikinsit¡!!!!!!!!!!¡!
Atsakyti
-1

g
gal
2021-02-04 09:07:42
Pranešti apie netinkamą komentarą
gal kur kitur reikėtu kreiptis, pvz pasekti viruso kelią iki Lietuvos
Atsakyti
-2

SKAITYTI KOMENTARUS (4)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų