Naujovė beveik priimta: darbo skelbimuose bus privalu nurodyti atlyginimą

Jau netrukus visuose darbo skelbimuose bus privaloma nurodyti, koks darbo užmokestis siūlomas ieškomam darbuotojui. Tai numatančiai nuostatai po svarstymo trečiadienį pritarė Seimas.

Seimo Valstiečių ir žaliųjų frakcijos narys Tomas Tomilinas posėdyje kalbėjo, kad siūloma priemonė būtų tarsi meškerė, padėsianti žmogui pagauti laimikį – didesnį atlyginimą.

„Turim padaryti viską, ką galime, kad padėtume žmogui išsikovoti geresnį atlyginimą“, – sakė parlamentaras ir pridūrė, kad pasiūlymas gimė iš kai kurių darbdavių.

Anot Vytauto Bako, priėmus įstatymo pataisą, žmonės sutaupytų laiko, taip pat turėtų daugiau informacijos, kuri užtikrintų didesnes galimybes rinktis.

Liberalas Simonas Gentvilas sakė, kad šiuo metu darbuotojų padėtis yra labai gera – pvz., atlyginimai auga greičiausiai, darbdaviai nuolat „medžioja“ darbuotojus.

„Sunku įsivaizduoti, kaip šį projektą būtų galima pritaikyti kūrybinėms profesijoms“, – kalbėjo Seimo narys ir ragino balsuoti prieš įstatymo projektą. Anot jo, tokios nuostatos realiai pritaikyti neįmanoma.

Vis dėlto daugelis parlamentarų palaikė naujovę. Po svarstymo už įstatymo projektą balsavo 79 Seimo nariai, prieš buvo 5, o 11 susilaikė.

Kad įstatymo projektas įsigaliotų, už jį dar kartą turės balsuoti visas Seimas. Vėliau priimtą įstatymą dar turės pasirašyti šalies prezidentas. Tuomet teisės aktas būtų paskelbtas ir įsigaliotų.

Darbuotojų ir darbdavių nuomonės išsiskyrė

Įstatymo projektą svarstant Seimo Socialinių reikalų ir darbo komitete, darbuotojų ir darbdavių atstovų nuomonės dėl jo išsiskyrė.

Profesinių sąjungų konfederacijos pirmininkė Inga Ruginienė komitete sakė, kad darbuotojų organizacijos pritaria siūlomai pataisai.

„Toks pakeitimas didins darbuotojų derybines galias, kai darbuotojas iš anksto žinos, kokios yra atlyginimo ribos, kokia pozicija“, – kalbėjo I. Ruginienė.

Jos teigimu, pataisa būtų naudinga ir darbdaviams. Esą skelbiant atlyginimus darbo skelbime jie sutaupytų laiko, nes jei darbuotojui siūloma alga nepatiks, jis net neis į darbo pokalbį.

Be to, pasak profsąjungų atstovės, algų skelbimas taip pat padės mažinti šešėlinės ekonomikos mastus.

Pramonininkų konfederacijos viceprezidentas Jonas Guzavičius komitete sakė, kad klausimas dėl skelbimų nėra aktualus, bet būtų perteklinis:


Rašyti komentarą...
D
Dalius
2019-06-25 17:02:16
Pranešti apie netinkamą komentarą
Pagaliau bus aiškumo daugiau,o tai daug darbdavių tyčiojasi tiesiog iš žmonių- reikia specialiai sugaišti laiką, nuvykti pas poną,kad tas tau praneštų,asmeniškai,kad mokės minimumą ar keliais centais daugiau. O kai kur net pokalbio metu nepasako koks būtų atlyginimas (pvz. Narbutas Ukmergėje). Sako- žiūrėsim.Ar ne absurdas? Ypač tai aktualu provincijoje. Dėl klaidingos informacijos,kurią neva,gali nurodyti darbdavys ,tai manau,kad to daryti gal pabijos,nes už klaidingos informacijos skelbimą yra atsakomybė.
Atsakyti
0

.
......
2019-06-25 17:19:53
Pranešti apie netinkamą komentarą
Na taip net jei ir nuo padaryto darbo priklauso galetu mazdaug apibrezti ribas
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (4)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų